Avtor: Avtor Objavljeno: 5. 09. 2021

Pulherija

Fara ob 19 h: za + Jure Grossi, Hrenovice 4

Prot in Hiacint

Sv. Gora: škofijski molitveni dan za duhovne poklice

Fara ob 19 h: za + Milena Turk, Hrenovice

24. NEDELJA -

Marijino ime

Nedelja mladih

Ubeljsko ob 8.30 h: za župljane

Fara ob 10 h: za + Ivan in Marija Šantelj, Šmihel 32

• ŠKOFIJSKI MOLITVENI DAN ZA DUHOVNE POKLICE NA SVETI GORI:

Duhovni poklici so Božji dar, ki ga Bog naklanja tistim, ki se zavedajo kako pomemben in potreben je in tistim, ki Gospodarja žetve za ta dar vztrajno prosijo.

Iz naše župnije se zelo malo ljudi udeležuje vsakoletnega molitvenega dneva za duhovne poklice. Prosim in vabim vas, da se letos bolj potrudimo. Kdor bi se želel udeležiti škofijskega molitvenega dneva na Sv. Gori, ki bo v soboto, 11.9.2021, pa nima lastnega prevoza, prosim, da se do  srede, 8.9.2021 prijavi župniku: osebno, po telefonu 041/615 838, ali po elektronski pošti.

• UDELEŽBA PRI BOGOSLUŽJU V CERKVI: Število okužb se ponovno hitro povečuje, zato je pomembno, da pri bogoslužju v cerkvi upoštevamo  naslednja navodila:
  • Najboljša preventiva je cepljenje.
  • V cerkvi je potrebno zagotavljati najmanjši možni stik med različnimi udeleženci.
  • Obvezno je redno prezračevanje prostorov cerkve.
  • V cerkve je obvezna uporaba zaščitne maske.
  • Med udeleženci, ki niso iz istega gospodinjstva je potrebno vzdrževati najmanj 1 meter razdalje.
  • Ob vstopu v cerkev je obvezno razkuževanje rok.
  • VABILO MLADIM - STIČNA 2021: Vseslovensko srečanje mladih bo letos v Stični v soboto, 18.9.2021. Pogoj za udeležbo je PCT. Mladi iz naše župnije, ki bi se želeli udeležiti srečanja v Stični, se prijavite do 12.9.2021. preko spleta na https://sticna.net/vstopnice/. Tam se kupi vstopnica in plača avtobusni prevoz. Avtobus bo šel iz Postojne, Z mladimi bona avtobusu kaplan Tilen Kocjančič.
  • KDO JE KRISTJAN IN KDO POGAN?

Kardinal Joseph Ratzinger, sedaj upokojeni papež  Benedikt, na to vprašanje takole odgovarja: »Vidno podobo Cerkve od novega veka bistveno določa to, da je povsem na novo postala Cerkev poganov in še vedno bolj postaja. Ni več kakor nekdaj Cerkev iz poganov, ki so postali kristjani, ampak je Cerkev poganov, ki se še imenujejo kristjani, a so v resnici postali pogani… Jasno je, da ne sprejemajo celotne vere Cerkve, ampak si za svoj svetovni nazor izberejo nekaj iz veroizpovedi Cerkve. Ni dvoma, da velikega dela teh ljudi ne smemo več imeti za dejansko verujoče s krščanskega stališča…
Današnji človek more torej pri sočloveku, ki ga kjerkoli srečuje, sicer s precejšnjo gotovostjo predpostavljati  krščanski krstni list, ne pa krščanskega prepričanja…« Comunio 31 (2021), 3.
Teh dejstev kardinal Ratziger ni povedal zato, da bi kogar koli obsojal, ampak predvsem zato, da bi spodbudil kristjane, da bi bolj zares vzeli svojo vero in jo bolj dosledno živeli in drugič zato, da bi se zavedali, da je v vsakem izmed nas nekaj »pogana«, ki ga moramo vedno znova evangelizirati, drugače lahko hitro sprejmemo pogansko miselnost in poganski način življenja.

• NEDELJSKA MAŠA OB SOBOTAH:   V septembru bomo pri Fari nadaljevali z nedeljsko mašo ob sobotah.
  • URNIK VEROUKA 2021/22  Doslej sem prejel dve prošnji za spremembo urnika, zato predlagam nekoliko spremenjen urnik verouka, ki ga najdete v priponki: TUKAJ. Prosim, da si ga pogledate.
  • LETNI PRISPEVEK:
    Na škofijski ravni je bil sprejet dogovor, da starši za različne materialne stroške, ki jih ima župnija pri izvajanju verouka čez celo leto, starši prispevate za posameznega otroka 20 €. Starši, ki imate pri verouku več otrok, prispevate za prvega otroka 20 €, za ostale 10 €. Prosim, če lahko starši ta prispevek in za učbenik, oddate župniku v kuverti in napišete ime in priimek otroka ter razred.
  • PRILOŽNOST ZA SPOVED V ŽUPNIJI: Za spoved sem pri Fari na razpolago vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo.
  • MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA v septembru 2021:

»Molimo, da bi naše izbire vodile v preprost in okolju prijazen način življenje in da bi se veselili mladih, ki se tako odločno zavzemajo zanj.«

Župnik prosi, da v septembru molimo, da bi  starši in otroci v novem pastoralnem letu,  z veseljem in zavzetostjo sodelovali pri župnijski katehezi in nedeljski maši.