Avtor: Avtor Objavljeno: 12. 09. 2021

Nedelja svetniških kandidatov

Ubeljsko ob 8.30 h: za župljane

Fara ob 10 h: za + družina Lenassi in Viko Lenassi, Šmihel 12

• NABIRKA ZA SVETO DEŽELO: Po naročilu naših škofov je v nedeljo 12.9.2021 v vseh župnijah nabirke za potrebe kristjanov v sveti deželi. Ta nabirka je odpadla na Veliki petek 2021.
  • NEDELJA MLADIH: Danes, 12.9. 2021 obhajamo v Sloveniji »nedeljo mladih«. Molimo za našo mladino in mladim bodimo opora in zgled pristnega in poglobljenega življenja po evangeliju.
  • UDELEŽBA PRI BOGOSLUŽJU V CERKVI: Za preprečevanje okužb upoštevamo pri bogoslužju v cerkvi naslednja navodila:
  • Najboljša preventiva je cepljenje.
  • V cerkvi je potrebno zagotavljati najmanjši možni stik med različnimi udeleženci.
  • Obvezno je redno prezračevanje prostorov cerkve.
  • V cerkve je obvezna uporaba zaščitne maske.
  • Med udeleženci, ki niso iz istega gospodinjstva je potrebno vzdrževati najmanj 1,5 meter razdalje.
  • Ob vstopu v cerkev je obvezno razkuževanje rok.
  • STIČNA MLADIH:  V soboto, 18.9.2021 je v Stični slovensko srečanje mladih. Mladi iz naše župnije, ki ste se prijavili, boste šli  z avtobusom iz Postojne.
  • ŽUPNIJSKA KATEHEZA IN PCT

Po navodilih slovenskih škofov, ki so usklajena z NIJZ-em  velja, da od 9.9.2021 lahko otroci, starejši od 12 let, obiskujejo župnijsko katehezo – verouk samo, če izpolnjujejo PCT pogoje. Za otroke mlajše od 12 let ta pogoj ne velja.

Prosim starše, da mi čimprej sporočite, ali vaši otroci, ki so starejši od 12 let in obiskujejo verouk, spolnjujejo PCT pogoje. Sporočilo mi pošljite po e- pošti ali SMS na 041/615 838. Hvala.

• LETNI PRISPEVEK ZA KATEHEZO V ŽUPNIJI:

Na škofijski ravni je bil sprejet dogovor, da starši za različne materialne stroške, ki jih ima župnija pri izvajanju verouka čez celo leto, starši prispevate za posameznega otroka 20 €. Starši, ki imate pri verouku več otrok, prispevate za prvega otroka 20 €, za ostale 10 €. Prosim, če lahko starši ta prispevek in za učbenik, oddate župniku v kuverti in napišete ime in priimek otroka ter razred.

• MLADINSKI ZBOR PRI FARI: Mladi, ki pojete v mladinskem zboru pri Fari boste imeli vaje ob sredah, ob 16 v župnišču. Vabimo nove pevce in pevke, da se pridružite zboru.
  • ČIŠČENJE VEROUČNIH PROSTOROV: V priponki teh oznanil je seznam za čiščenje veroučnih prostorov v župnišču na Ubeljskem in pri Fari. Starše prosim, da se med seboj dogovorite in če je potrebno zamenjate.

Kolikor je potrebno nabaviti nova čistilna sredstva, krpe ali drug čistilni pribor, prosim, če napišete spisek in mi ga posredujete.

• NEDELJA SVETNIŠKIH KANDIDATOV: V nedeljo, 19. septembra 2021 obhajamo v Sloveniji nedeljo svetniških kandidatov.  Na to nedeljo se spomnimo tistih, za katere teče postopek za razlasitve za svetnika in so naši slovenski rojaki. Molimo, da bi pred vso Cerkvijo dosegli čast oltarja – razglasitve za svetnika.
  • VINCENCIJEV KOLEDAR: Tudi letos nam je Društvo prostovoljcev Vincencijeve zveze dobrote (VZD) z Mirenskega grada poslalo koledarje. Koledarje lahko vzamete na polici za tisk, ob izhodu iz cerkve. Svoj dar za koledar boste nakazali na TRR društva s položnico, ki je v priloženi kuverti.
  • UMRL JE + Franc Natlačen, V. Ubeljsko 23. Umrl je v domu starejših v Postojni. Sorodniki mi še niso sporočili, kdaj bo pogreb. Pokojnega priporočam v molitev.
  • PRILOŽNOST ZA SPOVED V ŽUPNIJI: Za spoved sem pri Fari na razpolago vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo.
  • MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA v septembru 2021:
    »Molimo, da bi naše izbire vodile v preprost in okolju prijazen način življenje in da bi se veselili mladih, ki se tako odločno zavzemajo zanj.«
    Župnik prosi, da v septembru molimo, da bi  starši in otroci v novem pastoralnem letu,  z veseljem in zavzetostjo sodelovali pri župnijski katehezi in nedeljski maši.