Avtor: Avtor Objavljeno: 19. 09. 2021

Pri Fari krst Ema Modic

Fara ob 19 h: za + starši Cergol in + Saša Hrašovec, Hrašče 5a

26. NEDELJA

Slomškova nedelja in ekumenski dan

IZBIRA NOVIH ČLANOV ŽPS (pri Fari tudi v soboto zvečer)

Ubeljsko ob 8.30 h: za župljane

Fara ob 10 h: za + Vili in Tomaž Tavčar, Hrašče 136

• POGOJI ZA UDELEŽBO PRI BOGOSLUŽJU V CERKVI:
    • Po navodilu vlade, NIJZ, SŠK in našega škofa Jurija, morajo vsi udeleženci bogoslužja v cerkvi, ki so starejši od  12 let, od 15.9.2021 do preklica, izpolnjevati pogoje PCT  (preboleli, cepljeni testirani).
    • Ob vstopu v cerkev bo pogoje PCT preverjal župnik ali oseba, ki jo pooblasti župnik. Potrdilo o izpolnjevanju pogojev PCT morate imeti  s seboj.
    • V notranjosti prostorov je obvezna uporaba zaščitne maske (razen med člani istega gospodinjstva), zunaj pa je obvezna le, če ni mogoče zagotoviti 1,5 m medsebojne razdalje.
    • Duhovnik in bralci beril so med branjem lahko brez maske, če je med udeleženci zagotovljena varnostna razdalja, najmanj 1,5m.
    • Obvezno je redno prezračevanje prostorov.
    • Ob vstopu in izstopu iz cerkve je obvezno razkuževanje rok.
    • Ljudsko in zborovsko petje v cerkvi je dovoljeno.
    • Duhovna oskrba posameznikov in posameznih gospodinjstev je dovoljena brez izpolnjevanja pogojev PCT. Ob upoštevanju navedenih določil je dovoljeno podeljevanje vseh zakramentov in opravljanje drugih verskih dejavnosti.
    • Dokler bodo veljali PCT pogoji, bom imel maše na podružnicah, če boste sami poskrbeli za razkužilo in za kontrolo PCT pogojev pri vhodu v cerkev.
  • ŽUPNIJSKA KATEHEZA – VEROUK IN PCT:
    • Osebe ki izvajajo versko-vzgojno izobraževalno dejavnost (kateheza – verouk), morajo izpolnjevati pogoje PCT (zadošča samotestiranje)
    • Otroci starejši od 12 let morajo za udeležbo v cerkvi in pri verouku predložiti  izjavo svojega zakonitega zastopnika, da so opravili samotestiranje po predpisanem postopku in da je test negativen. Formular izjave je v priponki teh oznanil.
  • IZBIRA NOVIH ČLANOV ŽPS:

V nedeljo, 26.9.2021, boste tisti, ki boste to nedeljo pri maši, izbrali 6 (šest) novih članov ŽPS (župnijskega pastoralnega sveta).  Pravico do izbire imajo vsi verniki, ki so  dopolnili 16 let in prejeli zakrament  sv. birme. V župniji je en ŽPS, v katerem bodo predstavniki z ubeljskega in hrenoviškega dela župnije. Nove člane boste izbrali med tistimi župljani, ki so dali svoje soglasje.

Kandidatno listo boste dobili v cerkvi. Prosimo, da s seboj prinesete pisalo.

Zato, da se boste lahko pripravili na izbiro že doma, vam kandidatno listo pošiljamo v elektronski obliki, skupaj z temi oznanili.

Šest kandidatov boste izbrali tako, da boste obkrožili številko pred njihovim imenom in priimkom. Izpolnjen list boste oddali članom starega ŽPS preden boste odšli iz cerkve. Izbrani bodo tisti kandidati, ki bodo prejeli največ glasov.

Pri izbiri upoštevajte, kolikor je mogoče naslednje kriterije:

• Enakomerno zastopanost moških in žensk,
  • Enakomerno zastopanost po starosti (starejši, srednja generacija in mladi)
  • Enakomerno zastopanost posameznih delov župnije.

Nov ŽPS bo sestavljen (pravilnik) iz predstavnikov oz. voditeljev skupin, ki delujejo v župniji, iz predstavnikov, ki jih boste izbrali v nedeljo 26.9.2021 in iz treh (3) predstavnikov, ki jih bo po svoji presoji predlagal oz. izbral župnik.

• ČIŠČENJE VEROUČNIH PROSTOROV: Razpored za čiščenje je objavljen in ste ga prejeli.
  • VINCENCIJEV KOLEDAR: Na razpolago je pri izhodu iz cerkve. Poleg koledarja vzemite kuverto s položnico, s katero boste nakazali svoj dar.
  • PRILOŽNOST ZA SPOVED V ŽUPNIJI: Za spoved sem pri Fari na razpolago vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo.
  • MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA v septembru 2021:

»Molimo, da bi naše izbire vodile v preprost in okolju prijazen način življenje in da bi se veselili mladih, ki se tako odločno zavzemajo zanj.«

Župnik prosi, da v septembru molimo, da bi  starši in otroci v novem pastoralnem letu,  z veseljem in zavzetostjo sodelovali pri župnijski katehezi in nedeljski maši.