Avtor: Avtor Objavljeno: 26. 09. 2021

Sv. Hieronim, zavetnik koprske škofije

Fara ob 19 h: za + Anton in Darko Mejak, Hrašče 71

Terezija D. Jezusa

Prvi petek – dopoldne obisk bolnih in starejših na domu

Ubeljsko ob 19 h: za + Silvester Mlač, VU 14

Angeli varuhi

Opasilo v Šmihelu pod Nanosom

Šmihel ob 17 h: za žive in pokojne vaščane

27. NEDELJA

Rožnovenska nedelja

Pri Fari celodnevno češčenje

Ubeljsko ob 8.30 h: za + Franc in Emilija Posega, Razdrto

Fara ob 10 h: za župljane

• POGOJI ZA UDELEŽBO PRI BOGOSLUŽJU V CERKVI:
    • Vsi udeleženci bogoslužja v cerkvi, ki so starejši od  15 let, morajo do preklica, izpolnjevati pogoje PCT  (preboleli, cepljeni testirani).
    • Ob vstopu v cerkev bo pogoje PCT preverjala oseba, ki jo pooblasti župnik. Potrdilo o izpolnjevanju pogojev PCT morate imeti  s seboj.
    • V notranjosti prostorov je obvezna uporaba zaščitne maske (razen med člani istega gospodinjstva), zunaj pa kadar ni mogoče zagotoviti 1,5 metra razdalje.
    • Potrebno je redno prezračevanje prostorov.
    • Ob vstopu in izstopu iz cerkve je obvezno razkuževanje rok..
    • Duhovna oskrba posameznikov in posameznih gospodinjstev je dovoljena brez izpolnjevanja pogojev PCT. Ob upoštevanju navedenih določil je dovoljeno podeljevanje vseh zakramentov in opravljanje drugih verskih dejavnosti.
    • Dokler bodo veljali PCT pogoji, bo maša na podružnicah, če boste poskrbeli za razkužilo in za kontrolo PCT pogojev pri vhodu v cerkev.
  • ŽUPNIJSKA KATEHEZA – VEROUK IN PCT:
  • Osebe ki izvajajo versko-vzgojno izobraževalno dejavnost (kateheza – verouk), morajo izpolnjevati pogoje PCT (zadošča samotestiranje).
  • Otroci starejši od 15 let morajo za udeležbo v cerkvi in pri verouku predložiti  izjavo  zakonitega zastopnika, da so opravili samotestiranje in da je test negativen.
  • PRISPEVEK ZA ŽUPNIJSKO KATEHEZO:

Hvala vsem staršem, ki ste že poravnali letni prispevek za župnijsko katehezo, veroučne učbenike in delovne zvezke. Liturgične zvezke otroci prejmejo brezplačno.

• CELODNEVNO ČEŠČENJE PRI FARI:

Na rožnovensko nedeljo, 3. oktobra 2021 imamo pri Fari celodnevno češčenje. Najsvetejše bomo izpostavili po maši. Pri molitvi in češčenju se razporedite:

Od 11 h do 12h možje in fantje; od 12 h do 13 h prostovoljci; od 13 h do 14 h mladi; od 14 h do 14.30h otroci, od 14.30 h do 15 h žene in dekleta. Ob 15 h zaključek z petimi litanijami in blagoslov.

• PUSTIMO SE PREVZETI:

»Češčenje zunaj maše je molitev pred Najsvetejšim, to je pred izpostavljeno sveto hostijo, ko utihnemo, da mu lahko prisluhnemo, ga prosimo, gledamo, zremo, občudujemo – častimo, zahvaljujemo…

Tiha molitev pred Najsvetejšim je milostni čas, ko smo preprosto z Jezusom, iz oči v oči. Besede niti niso pomembne, dovolj je, da smo pred Njim.

Spričo trpljenja našega časa, spričo tragedij, ki jih doživlja človeštvo, je potrebna množica častilcev, globoko sklonjenih pred Kristusom, ki se mu zahvaljujejo in ponižno prosijo usmiljenja.

Carlo Acutis, osrednji lik letošnjih oratorijev, je rekel, da na soncu porjavimo, če se mu izpostavljamo, če pa smo dalj časa pred Jezusom, postajamo sveti.«

(Povzeto po Družini, št.37, iz poročila o 52. mednarodnem evharističnem kongresu v Budimpešti med 5-12 septembrom 2021).

ŽUPNIJSKO ROMANJE:

Župnijsko romanje organiziramo v soboto, 9. oktobra 2021, k Sv. Trojici v Slovenske Gorice. Prijave sprejema župnik do 3. oktobra. Za prijavo in udeležbo na romanju, je potrebno spolnjevati PCT pogoje.

• ZAKONSKI JUBILANTI:

V župniji želimo voščiti, se zahvaliti in moliti za vse jubilante, ki letos obhajate okrogle obletnice poroke. V župnijski cerkvi pri Fari bomo skupaj praznovali v soboto, 16. oktobra 2021, ob 17 h, s sveto mašo. Vse jubilante prisrčno vabimo na to srečanje. Prijave sprejema župnik.

• SPOVED V ŽUPNIJI: Za spoved sem pri Fari na razpolago vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo.
  • MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA v septembru 2021:
    »Molimo, da bi naše izbire vodile v preprost in okolju prijazen način življenje in da bi se veselili mladih, ki se tako odločno zavzemajo zanj.«
  • Župnik prosi, da v septembru molimo, da bi  starši in otroci v novem pastoralnem letu,  z veseljem in zavzetostjo sodelovali pri župnijski katehezi in nedeljski maši.