Avtor: Avtor Objavljeno: 3. 10. 2021

Danilo

Ubeljsko ob 8.30 h: za + Anica Lenassi, MU 15

Fara ob 10 h: za + Janko Debevec, Hrenovice

• REZULTATI IZBIRE ČLANOV ŽPS:

Po številu največ prejetih glasov so se med prvih šest izbranih članov za ŽPS uvrstili:

1. Jože Benec, Dilce

2. Izidor Černigoj, V. Ubeljsko

3. Irena Modic, Hrašče

4. Tomaž Fabčič, Hruševje

5. Nada Grossi, Razdrto

6. Marjan Čuk, Dilce

Vsem izbranim iskreno čestitamo.

Hvala vsem, ki ste se udeležili izbire in predlagali kandidate.

Vseh oddanih glasovnic je bilo 141. Od teh jih je bilo 12 neveljavnih

ŽUPNIJSKO ROMANJE:

• V soboto, 9. oktobra 2021 bomo poromali k Sv. Trojici v Slovenske Gorice. Trenutno je prijavljenih 28 romarjev.

Avtobus bo ob 7 h zjutraj pobral romarje pri Bolku, Landolu in Hruševju, na Ubeljskem in Razdrtem. Na zbirno mesto pridite pravočasno, da vas ne bomo čakali.

S seboj vzemite hrano in pijačo za ves dan ter primerno obleko in obutev. Vrnitev načrtujemo okrog 20 h. Maša, ki je oznanjena za ta dan bo opravljena na romanju.

• MOLITEV ROŽNEGA VENCA V OKTOBRU:

Mesec oktober je posvečen molitvi rožnega venca. Brez molitve ni Božjega blagoslova in milosti, ki je potrebna za vztrajnost in življenje po veri. Radi molimo drug za drugega in tudi za tiste ki malo ali nič ne molijo. Če ne zmoremo zmoliti celega rožnega venca, zmolimo vsak dan vsaj eno desetko. Starši, bodite otrokom zgled molitve.

• POGOJI ZA UDELEŽBO PRI BOGOSLUŽJU V CERKVI:
  • Vsi udeleženci bogoslužja v cerkvi, ki so starejši od  15 let, morajo do preklica, izpolnjevati pogoje PCT  (preboleli, cepljeni testirani).
  • Ob vstopu v cerkev bo pogoje PCT preverjala oseba, ki jo pooblasti župnik. Potrdilo o izpolnjevanju pogojev PCT morate imeti  s seboj.
  • Dokler bodo veljali PCT pogoji, bo maša na podružnicah, če boste poskrbeli za razkužilo in za kontrolo PCT pogojev pri vhodu v cerkev.
  • PRISPEVEK ZA ŽUPNIJSKO KATEHEZO:

Hvala vsem staršem, ki ste že poravnali letni prispevek za župnijsko katehezo, veroučne učbenike in delovne zvezke. Liturgične zvezke otroci prejmejo brezplačno.

je potrebno spolnjevati PCT pogoje. Avtobus bo začel pobirati romarje ob 7 h pri Bolku…

• ZAKONSKI JUBILANTI:

V župniji želimo voščiti, se zahvaliti in moliti za vse jubilante, ki letos obhajate okrogle obletnice poroke. V župnijski cerkvi pri Fari bomo skupaj praznovali v soboto, 16. oktobra 2021, ob 17 h, s sveto mašo. Vse jubilante prisrčno vabimo na to srečanje. Prijave sprejema župnik.

• ZBIRANJE HRANE ZA KARITAS:

Pri Fari bomo zbirali hrano in pridelke  v soboto, 16.10.2021 od 13 h – 15 h in v nedeljo 17.10.2021 od 9.30 h – 9.55 h

Na Ubeljskem bomo zbirali hrano in pridelke za Karitas v soboto 16.10.2021

od 8 h – 16 h, v garaži župnišča.

SPOVED V ŽUPNIJI:

Za spoved sem pri Fari na razpolago vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo.

• MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA v oktobru 2021:

»Molimo, da bi bil vsak krščenec vključen v evangelizacijo in razpoložljiv za misijone, s tem da pričuje z življenjem, ki ga prežema vonj po evangeliju.«

Župnik prosi, da v oktobru molimo za vse odgovorne v naši domovini in za vse državljane, da bi se trudili za poštenje, resnico, dobrohotnost in sodelovanje.

ZAHVALA:

• Ob pogrebu + Irene Šturm so domači darovali za cerkev 150 €. Iskrena hvala
  • Župnik se zahvaljuje Poličevim ter Simonu za žaganje in spravilo drv. Bog, povrni!