Avtor: Avtor Objavljeno: 17. 10. 2021

Misijonska nedelja

Ubeljsko ob 8.30h: za župljane

Fara ob 10 h: za + starši Osana in + Jože Kovačič, Hruševje 75

• SINODA - »Za sinodalno Cerkev« (2021 – 2023):

V soboto 9. in nedeljo 10. oktobra 2021 se je v Vatikanu začela sinoda, ki jo je sklical Papež Frančišek z namenom, da vesoljni Cerkvi in vsem njenim delom pomaga in da spodbudo za novo evangelizacijo. Beseda sinoda pomeni »hoditi skupaj« in skupaj iskati in predlagati rešitve za velike izzive Cerkve in sveta.

Ključne besede sinode so tri: OBČESTVO, SOUDELEŽBA in POSLANSTVO.

V nedeljo 17.oktobra 2021 pa bo začetek sinode v vsaki lokalni cerkvi oz. škofiji.

V koprski škofiji bo začetek sinode v koprski stolnici, v nedeljo 17.10.2021 ob 17 h. Naš škof Jurij poleg duhovnikov vabi tudi vernike ali vsaj predstavnike župnij.

V naši škofiji je referent za sinodo g. Ervin Mozetič, župnik župnije Koper sv. Marko.

MOLITEV ZA USPEH SINODE

Pred Teboj smo, Sveti Duh, ko smo zbrani v Tvojem imenu.

Samo ti nas vodi, bodi doma v naših srcih;

pokaži nam pot, po kateri naj gremo, in kako naj hodimo po njej;

Šibki smo in grešni; ne dopusti, da bi širili nered. Ne dopusti, da bi nas nevednost

vodila po napačni poti ali da bi pristranskost vplivala na naša dejanja.

Daj, da v Tebi najdemo svojo edinost, da bomo lahko skupaj hodili

večnemu življenju naproti in se ne bomo oddaljili od poti resnice in od pravičnosti.

Vse to prosimo Tebe, ki deluješ na vsakem kraju in v vsakem času,

v občestvu z Očetom in Sinom na vekov veke. Amen.

• Molitev papeža Frančiška, ki jo je imel ob koncu nagovora, ob začetku sinode:

»Pridi Sveti Duh, Ti, ki vzbujaš nove jezike in nam na ustnice polagaš besede življenja,

obvaruj nas pred tem, da bi postali muzejska Cerkev, lepa a nema, z veliko preteklosti in malo prihodnosti.

Pridi med nas v sinodalni izkušnji, da nas ne bo premagala skeptičnost, da ne bomo razvodenili prerokb, da ne bomo vsega zreducirali na nerodovitne razprave.

Pridi, Svet Duh ljubezni, odpri naša srca za poslušanje.

Pridi, Sveti Duh svetosti, prenovi sveto zavest Božjega ljudstva.

Pridi, Sveti Duh, Stvarnik, prenovi obličje zemlje. Amen.

• MISIJONSKA NEDELJA:

V nedeljo 24. oktobra obhajamo misijonsko nedeljo. Biti Jezusova priča v današnjem svetu je naloga in poslanstvo vsakega kristjana, ki smo ga prejeli pri krstu in birmi. Današnji svet in Cerkev potrebuje misijonarjev, ne le duhovnikov in redovnikov, redovnic, ampak vsakega izmed nas.

Na to nedeljo bodo vaši darovi namenjeni za potrebe misijonskega dela slovenskih misijonarjev in misijonark, ki delujejo v različnih deželah po vsem svetu.

• POGOJI ZA UDELEŽBO PRI BOGOSLUŽJU V CERKVI:
    • Vsi udeleženci bogoslužja v cerkvi, ki so starejši od 15 let, morajo do preklica, izpolnjevati pogoje PCT  (preboleli, cepljeni testirani).
    • Ob vstopu v cerkev bo pogoje PCT preverjala oseba, ki jo pooblasti župnik. Potrdilo o izpolnjevanju pogojev PCT morate imeti  s seboj.
    • Dokler bodo veljali PCT pogoji, bo maša na podružnicah, če boste poskrbeli za razkužilo in za kontrolo PCT pogojev pri vhodu v cerkev.
  • SPOVED V ŽUPNIJI:

Za spoved sem pri Fari na razpolago vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo.

• MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA v oktobru 2021:

»Molimo, da bi bil vsak krščenec vključen v evangelizacijo in razpoložljiv za misijone, s tem da pričuje z življenjem, ki ga prežema vonj po evangeliju.«

• Župnik prosi, da v oktobru molimo za vse odgovorne v naši domovini in za vse državljane, da bi se trudili za poštenje, resnico, dobrohotnost in sodelovanje.