Avtor: Avtor Objavljeno: 24. 10. 2021

FARA  in Ubeljsko,  30. nedelja - misijonska

Leto B – 24. 10. 2021

Darinka, Dejan

Počitnice – ta teden ni verouka

Fara ob 14 h pogreb + Marija Emilija Smrdu, Hrašče 91

Razdrto ob 19 h: za + Mate Salopek, Razdrto

Rustik

Fara ob 19 h: za + Tornič, Hrašče 46

Sabina

Razdrto ob 19 h: čast Sv. Duhu, Razdrto 8

Simon in Juda Tadej

Fara ob 19 h: za + Franc Mejak, Goriče 21

Mihael Rua

Ubeljsko ob 19 h: po namenu VU

Marcel

Fara ob 19 h: za + Frančiška Premrl, Šmihel 66a

Ob 20 h srečanje članov dosedanjega in novega ŽPS

31. NEDELJA

Žegnanjska nedelja

Volbenk, Bolfenk

Dan reformacije

Vrnitev na sončni čas, sprememba urnika svetih maš

Razdrto ob 9 h: za župljane; Po maši blagoslov grobov

Fara ob 10.30 h: za + Andrej in Antonija Bajc, Goriče 9

Brinje ob 15 h maša, po maši molitev za rajne in blagoslov grobov

ČLANI ŽUPNIJSKEGA PASTORALNEGA SVETA (ŽPS) 2021 - 2026

Člani po službi – predstavniki skupin v župniji:

• 1. Marija Mejak, Karitas, Goriče
  • 2. Bogdan Debevec, organist in zborovodja, Landol
  • 3. Martina D. Grossi, katehistinje, Hrenovice
  • 4. Marija Debevec, svetopisemska skupina, Landol
  • 5. Izidor Černigoj, ŽGS, V. Ubeljsko
  • 6. Ivan Lenassi, ŽRV, Šmihel
  • 7. Gregor Turk, Tina Morel, Timotej Gorjanc in Janez Černigoj, predstavniki mladih
  • 8. Vinko Lapajne, župnik

Člani po izbiri:

•   9. Mojca Čuk, Dilce
  • 10. Irena Modic, Hrašče
  • 11. Tomaž Fabčič, Hruševje
  • 12. Nada Grossi, Razdrto
  • 13. Marjan Čuk, Dilce,
  • 14. Magda Cej, Šmihel
  • 15. Sebastjan Ženko, M. Ubeljsko
  • 16. Erika M. Hreščak, Brezje

Vsem novim članom ŽPS čestitam, dosedanjim članom pa se zahvaljujem za opravljeno delo, vso pomoč in sodelovanje v župniji.

Nov ŽPS potrdi škof, ko mu župnik pošlje seznam vseh članic in članov. To bomo naredili v tem tednu.

• VRNITEV NA SONČNI ČAS:

Z zadnjo nedeljo v oktobru se vrnemo na sončni čas, zato se spremeni tudi urnik svetih maš. Ob nedeljah bodo svete maše ob 9h na Ubeljskem ob 10.30h pri Fari.
med tednom bodo svete maše ob 18 h.

• POGOJI ZA UDELEŽBO PRI BOGOSLUŽJU V CERKVI:
    • Vsi udeleženci bogoslužja v cerkvi, ki so starejši od  15 let, morajo do preklica, izpolnjevati pogoje PCT  (preboleli, cepljeni testirani).
    • Ob vstopu v cerkev bo pogoje PCT preverjala oseba, ki jo pooblasti župnik. Potrdilo o izpolnjevanju pogojev PCT morate imeti  s seboj.
    • Dokler bodo veljali PCT pogoji, bo maša na podružnicah, če boste poskrbeli za razkužilo in za kontrolo PCT pogojev pri vhodu v cerkev.
  • MOLITEV ZA RAJNE TER  BLAGOSLOV POKOPALIŠČ IN GROBOV:

Ker je v župniji šest pokopališč, poteka blagoslov grobov  tri dni. Ker je letos 31. oktobra nedelja, bodo ta dan tri svete maše, na Razdrtem ob 9h, pri Fari ob 10.30h, v Brinju ob 15h. Na Razdrtem in v Brinju bo po maši skupna molitev za rajne ter blagoslov pokopališča in grobov.

Prav je da so grobovi pokojnih primerno urejeni vse leto in ne le v novembru. Za pokojne pa je bolj koristno, da zanje molimo in darujemo za svete maše. Raje prižgimo kakšno svečo manj in namesto tega zanje kaj več molimo.

Darovi zbrani ob blagoslovu grobov bodo namenjeni za svete maše vseh rajnih ki počivajo na posameznem pokopališču.

Hvala vsem, ki z ljubeznijo skrbite za duhovniške grobove in za pokojne župnike, ki so delovali v naši župniji, molite in darujete za svete maše.

V prazničnih dneh, ko bo več srečavanja in kontaktov med ljudmi, se trudimo za  dosledno upoštevanje preventivnih ukrepov.

• STROŠKI ROMANJA K SV. TROJICI V SLOVENSKIH GORICAH

Skupni stroški na osebo znašajo 18 €. Znesek poravnate župniku.

SPOVED V ŽUPNIJI:

Za spoved sem pri Fari na razpolago vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo.

• ZBRANA HRANA ZA KARITAS:

16. in 17. oktobra 2021 smo v župniji zbrali 711 kg hrane za Karitas. Pri Fari ste darovali 513 kg, na Ubeljskem 198 kg hrane in 50 €. Zbrano hrano smo že oddali v skladišče v Postojni. Bog, povrni vsem dobrotnikom, darovalcem in prevoznikom.