Avtor: Avtor Objavljeno: 31. 10. 2021

Fara – srečanje svetopisemske skupine

Viktorin Ptujski

Fara ob 18 h: za + Milka Smerdu, Hrašče 91, 8 dan

Za + Jože in starši Pavlovčič, Goriče 17 (oddana)

Karel Boromejski

Fara ob 18 h: za + Helena Logar, Landol 41

Po maši srečanje za člane župnijske Karitas

Zaharija in Elizabeta

Prvi petek- dopoldne obisk bolnikov na domu

Ubeljsko ob 18 h: za + družina Premrl in + Ivan, MU 21

Sveta Gora ob 17 h sv. maša in koncert ob 80 letnici J. Trošta

Lenart

Koper - stolnica ob 17 h – blagoslov novih orgel

Fara ob 18 h: v zahvalo, čast Sv. Duhu, Šmihel

32. NEDELJA

Zahvalna nedelja

Obletnica posvetitve

Koprske stolnice

Ubeljsko ob 9 h: za župljane

Fara ob 10.30 h: za + Saša Hrašovec, Hrenovice 5

Nabirka za potrebe duhovniškega doma v Šempetru

Koper – stolnica ob 18 h inauguracijski koncert

• PRAZNIK VSEH SVETIH:

Praznik Vseh svetih spada skupaj z praznikom Svetega Rešnjega Telesa, Marijinega vnebovzetja in Božiča, med štiri zapovedane praznike.

V naši župniji je na praznik Vseh svetih nedeljski urnik svetih maš in po maši blagoslov pokopališča in grobov na Ubeljskem in pri Fari.

Cerkev naklanja v prvih osmih dneh novembra popolni odpustek, ki ga namenimo rajnim. Pogoj, da lahko prejmemo popolni odpustek, je ta, da gremo k spovedi, prejmemo sveto obhajilo, obiščemo pokopališče in po namenu svetega očeta zmolimo vero in očenaš.

Prvega novembra bomo na Ubeljskem ob 17.30 h, pri Fari pa ob 18.30h na pokopališču molili rožni venec za naše pokojne. V primeru slabega vremena bo molitev v cerkvi.

Vaše darove ob blagoslovu pokopališča in grobov bomo namenili za svete maše, za vse pokojne na posameznem pokopališču.

V teh prazničnih dneh, ko bo več srečavanja med ljudmi, se trudimo, da tako v cerkvi, kot tudi zunaj, na pokopališču, dosledno upoštevamo preventivne ukrepe za preprečevanje okužbe.

• SPOMIN VSEH VERNIH RAJNIH obhajamo 2. novembra. Sveta maša in po maši blagoslov pokopališča in grobov bo ob 16 h v Rakuliku in ob 17 h v Šmihelu, pri sv. Juriju.
  • POGOJI ZA UDELEŽBO PRI BOGOSLUŽJU V CERKVI:

Vsi udeleženci bogoslužja v cerkvi, ki so starejši od  15 let, morajo do preklica, izpolnjevati pogoje PCT  (preboleli, cepljeni testirani).

Ob vstopu v cerkev bo pogoje PCT preverjala oseba, ki jo pooblasti župnik. Potrdilo o izpolnjevanju pogojev PCT morate imeti  s seboj.

Dokler bodo veljali PCT pogoji, bo maša na podružnicah, če boste poskrbeli za razkužilo in za kontrolo PCT pogojev pri vhodu v cerkev.

• VEROUK: Ta teden nadaljujemo z rednim veroukom. Za udeležbo pri verouku je potrebno upoštevati enake preventivne pogoje kot v šoli.
  • ZAHVALNA NEDELJA:

Naš škof dr. Jurij Bizjak prosi, da gredo na zahvalno nedeljo vaši darovi za potrebe vzdrževanja doma za starejše, onemogle in bolne duhovnike v Šempetru. Že vnaprej hvala za vašo radodarnost.

• MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA V NOVEMBRU 2021

»Molimo za ljudi, ki trpijo zaradi depresije ali izgorelosti, da bi povsod našli podporo in luč, ki bi jih odprla v življenje.«

Župnik prosi, da v novembru: » Molimo, da bi se v nas okrepila vera v večno življenje po smrti in prizadevanje za svetost.

SPOVED V ŽUPNIJI:

Za spoved sem pri Fari na razpolago vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo.