Avtor: Avtor Objavljeno: 7. 11. 2021

Ubeljsko ob 9 h: za župljane

Pri Fari praznovanje župnijskega zavetnika sv. Martina

Fara ob 10.30 h: za + Anton in Darko Vadnjal, Šmihel 38

• ZAHVALNA NEDELJA:  Na zahvalno nedeljo se iskreno zahvaljujem vsem župljanom, ki na različne načine pomagate, sodelujete, molite, svetujete, podpirate, prispevate in darujete za potrebe župnije, posameznih podružnic, škofije, misijonov in vesoljne Cerkve.

V imenu škofije se vsem zahvaljuje tudi naš škof, dr. Jurij Bizjak.

Bolj ko bo v nas živa zavest, da je župnija naš skupni dom, za katerega smo vsi odgovorni in za katerega smo po svojih močeh vsi dolžni prispevati, bolj bo župnija živa, versko in duhovno rodovitna in vabljiva za vse, ki so oddaljeni.

V župniji ni nikoli dovolj sodelavcev, zato smo veseli vsakega, ki je pripravljen kakor koli pomagati. Še posebej vabim in prosim za sodelovanje srednjo generacijo in mladino.

Iskrena hvala in Bog povrni za vse molitve, pomoč in darove, ki sem jih osebno deležen čez vse leto.

Ne pozabimo na najpomembnejšo zahvalo, zahvala Bogu. Od njega je vse, kar smo in kar imamo. Bog bodi zahvaljen in slavljen na vekov veke. Amen.

• POGOJI ZA UDELEŽBO PRI BOGOSLUŽJU V CERKVI:

Vsi udeleženci bogoslužja v cerkvi, ki so starejši od  15 let, morajo do preklica, izpolnjevati pogoje PCT  (preboleli, cepljeni testirani).

Zaradi naraščanja okužb je potrebno dosledno upoštevati preventivne ukrepe:

• Ob vstopu v cerkev bo pogoje PCT preverjala oseba, ki jo pooblasti župnik. Potrdilo o izpolnjevanju pogojev PCT morate imeti  s seboj.
  • Pred vstopom v cerkev je potrebno razkužiti roke.
  • V cerkvi je obvezno nositi masko.
  • Pri bogoslužju potrebno med udeleženci ohranjati razdaljo, najmanj 1,5 m, razen med člani istega gospodinjstva.
  • Za udeležbo pri verouku veljajo isti pogoji kot veljajo v šoli.
  • MARTINOVA NEDELJA PRI FARI: Sv. Martin goduje v četrtek, 11.novembra. Zavetnika naše župnije bomo počastili in se mu priporočili v nedeljo

14. novembra, pri sveti maši.

Kdor more, je lepo povabljen, da pride v nedeljo 30 minut pred mašo k molitvi, za blagoslov v župniji.

Zaradi preprečevanja okužb po maši ne bo družabnega srečanja pred cerkvijo.

• ODPUSTEK ZA RAJNE:

V Vatikanu so podaljšali možnost za prejem odpustka za rajne. Ta odpustek je sedaj možno prejeti ves mesec november, če v tem času gremo k sveti spovedi, prejmemo sveto obhajilo, obiščemo pokopališče in za rajne po papeževem namenu zmolimo vero in očenaš.

• MARJANSKI KOLEDAR: Zadnja leta ste vzeli vedno manj »marjanskih koledarjev«, ki jih pripravijo salezijanci. Letos  jih je na razpolago 20. Dobite jih pri župniku za 3 €.
  • MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA V NOVEMBRU 2021

»Molimo za ljudi, ki trpijo zaradi depresije ali izgorelosti, da bi povsod našli podporo in luč, ki bi jih odprla v življenje.«

Župnik prosi, da v novembru: » Molimo, da bi se v nas okrepila vera v večno življenje po smrti in prizadevanje za svetost.

SPOVED V ŽUPNIJI:

Za spoved sem pri Fari na razpolago vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo.