Avtor: Avtor Objavljeno: 14. 11. 2021

Elizabeta Ogrska

Fara ob 18 h: za + Roman Vidmar, Hrašče 108, 8 dan

Po.bazilike sv. P. in P.

Fara ob 18 h: za + Janez Urbas (po namenu Petrič)

Fara ob 18.30 h sestanek ŽPS

Matilda

Ubeljsko ob 18 h: za + Jožefa in Alojz Brezec, VU 8

Edmund

Fara ob 18 h: za + Milka Smerdu, Hrašče 91, 30 dan

KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA

Darovanje Device Marije

Začetek tedna KARITAS

Ubeljsko ob 9 h: za župljane

Fara ob 10.30 h: za + družina Nagode, Studenec 1

• SVETOVNI DAN UBOGIH:  Na pobudo papeža Frančiška, na današnjo nedeljo obhajamo 5. svetovni dan ubogih. V poslanici je papež med drugim zapisal:  »Sebičen način življenja je kriv povzročanja revščine in pogosto na uboge strese vso odgovornost za njihovo stanje. Toda revščina ni sad usode, pač pa je posledica sebičnosti… Ne gre za to, da bi olajšali svojo vest z nekaj miloščine, ampak da bi nasprotovali kulturi brezbrižnosti in krivice, s katero stopamo v odnos do ubogih.«
  • ŽUPNIK V SAMOIZOLACIJI: Zaradi potrjene okužbe sem v 10 dnevni samoizolaciji, vključno do 16.11.2021. V tem času sem odpovedal vse pastoralne dejavnosti. Svete maše, ki so bile v tem času naročene, bom opravil doma, brez prisotnosti vernikov.

Na »martinovo nedeljo« bo maša ob 9 h na Ubeljskem in ob 10.30 h pri Fari. Maševal bo škofijski tajnik g. Blaž Lapanja.

Iskrena hvala vsem, ki ste se me spomnili v molitvi in poskrbeli za stvari, ki jih v tem času potrebujem. Hvala tudi prijaznim in požrtvovalnim zdravstvenim delavcem. Iz lastne izkušnje lahko potrdim, da cepljenje zelo pomaga, zato, da je potek bolezni bistveno blažji, kot bi sicer bil.

• POGOJI ZA UDELEŽBO PRI BOGOSLUŽJU: Vsi udeleženci bogoslužja v cerkvi, ki so starejši od  12 let, morajo do preklica, izpolnjevati pogoje PCT  (preboleli, cepljeni testirani). Zaradi naraščanja okužb je potrebno dosledno upoštevati preventivne ukrepe:
  • Ob vstopu v cerkev bo pogoje PCT preverjala oseba, ki jo pooblasti župnik. Potrdilo o izpolnjevanju pogojev PCT je potrebno pred vstopom v cerkev imeti pri sebi in pokazati. Otroci, ki so se testirali, morajo pokazati potrdilo, ki ga napišejo starši.
  • Pred vstopom v cerkev je potrebno razkužiti roke.
  • V cerkvi je obvezno nositi masko. Doma narejene maske iz blaga niso dovoljene.
  • Med udeleženci bogoslužja je potrebno ohranjati razdaljo, najmanj 1,5 m, razen med člani istega gospodinjstva.
  • Sami poskrbite, da pred in po maši ne prihaja do druženja pred cerkvijo.
  • Kdor ne izpolnjuje PCT pogojev in zaradi tega ne sme v cerkev, ni oproščen udeležbe pri nedeljski oz. praznični maši. Potruditi se mora za spremljanje maše po radiu ali TV.
  • VEROUK NA DALJAVO: Dokler se razmere z epidemijo ne umirijo, bo verouk v naši župniji, za vse otroke, potekal na »daljavo«. Skupaj s katehistinjami prosim starše, za podporo in sodelovanje.
  • SESTANEK ŽPS: V četrtek po maši bo v župnišču pri Fari, ob 18.30 h sestanek ŽPS. Dnevni red boste dobili v začetku prihodnjega tedna.
  • ZAČETEK TEDNA KARITAS: Na nedeljo Kristusa Kralja bomo v Cerkvi začeli »teden Karitas«.
  • MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA V NOVEMBRU 2021

»Molimo za ljudi, ki trpijo zaradi depresije ali izgorelosti, da bi povsod našli podporo in luč, ki bi jih odprla v življenje.«

Župnik prosi, da v novembru:

»Molimo, da bi se v nas okrepila vera v večno življenje po smrti in prizadevanje za svetost.

• SPOVED V ŽUPNIJI:

Za spoved sem pri Fari na razpolago vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo.