Avtor: Avtor Objavljeno: 21. 11. 2021

NOV

Cecilija

Fara ob 18 h: za + Franc Stegel, Studenec 10, 8 dan

Za + Alojz in Aleksander Bole, Hrašče 146 (oddana)

Klemen  I.

Fara ob 18 h: za + Joža Debevec, Studenec 1a

Cvetka, Vietnam. muč.

Klic dobrote – prenos po TV

Fara ob 18 h: za + Ivano in Jakob Mejak; Goriče 19

Katarina Aleksandrijska

Fara ob 18 h: v zahvalo in priprošnjo M. Božji, Hrenovice 12

Fara ob 18.30 h sestanek ŽGS

Leonard, Valerian

Ubeljsko ob 18 h: za + Miro Posega, M. Brda 9

Modest in Virgil

Fara ob 18 h: za + Viko Lenassi, Šmihel 12

1. ADVENTNA

NEDELJA

Katarina Labure

Blagoslov adventnih vencev, Nedelja Karitas

Ubeljsko ob 9 h: za + Zinka in Žan Premrl, Strane 1

Fara ob 10.30 h za župljane

• TEDEN KARITAS: Letošnji teden Karitas poteka pod geslom: »Srce, ki sprejema«. Zaradi epidemije bodo nekatere prireditve in dogodki v tem tednu okrnjeni. Kljub temu poživimo v sebi ljubezen, molitev  in skrb za ljudi v različnih stiskah, telesnih, duševnih in duhovnih.
  • SV. CECILIJA – ZAVEZTNICA CERKVENE GLASBE IN  PEVCEV  goduje v ponedeljek. Cerkvene pevke in pevce vabim ta dan k sveti maši.  Sveto mašo za vse žive in pokojne cerkvene pevce in pevke, organiste in zborovodje pa bomo opravili v decembru.
  • ADVENTNI ČAS: S prvo adventno nedeljo bomo začeli novo cerkveno leto in pripravo na Jezusov prihod v božičnih praznikih. Tisti, ki boste lahko prišli k sveti maši, prinesite k blagoslovu adventne vence. Kdor ne bo mogel v cerkev, naj adventni venec blagoslovi sam doma. Navodilo za blagoslov boste dobili v naslednji številki oznanil.

Adventni venec je predvsem znamenje ob katerem se vsak adventni večer zberemo k molitvi. Spodbudo za molitev ob adventnem vencu bodo otroci prejeli z adventnim koledarjem. Pomembno je, da se v družini pravočasno dogovorite, kdaj se boste zbrali k molitvi.

Poleg adventnega venca bomo na prvo adventno nedeljo blagoslovili tudi Marijine podobe (Svetogorske Matere Božje), ki bodo v adventu romale po vaših družinah. Prosim, da se sami dogovorite za vrstni red, po katerem bo Marijina podoba romala po družinah v vsaki vasi. Tisti, ki imate podobo svetogorske Matere Božje doma, jo prinesite k blagoslovu in položite na Marijin oltar v cerkvi.

• POGOJI ZA UDELEŽBO PRI BOGOSLUŽJU:

Vsi udeleženci bogoslužja v cerkvi, ki so starejši od  12 let, morajo do preklica, izpolnjevati pogoje PCT  (preboleli, cepljeni testirani).

Zaradi naraščanja okužb je potrebno dosledno upoštevati preventivne ukrepe:

• Ob vstopu v cerkev bo pogoje PCT preverjala oseba, ki jo pooblasti župnik. Potrdilo o izpolnjevanju pogojev PCT je potrebno pred vstopom v cerkev imeti pri sebi in pokazati. Otroci, ki so se testirali, morajo pokazati potrdilo, ki ga napišejo starši.
  • Pred vstopom v cerkev je potrebno razkužiti roke.
  • V cerkvi je obvezno nositi masko. Doma narejene maske iz blaga niso dovoljene.
  • Med udeleženci bogoslužja je potrebno ohranjati razdaljo, najmanj 1,5 m, razen med člani istega gospodinjstva.
  • Sami poskrbite, da pred in po maši ne prihaja do druženja pred cerkvijo.
  • Kdor ne izpolnjuje PCT pogojev in zaradi tega ne sme v cerkev, ni oproščen udeležbe pri nedeljski oz. praznični maši. Potruditi se mora za spremljanje maše po radiu ali TV.
  • SESTANEK ŽGS  bo v četrtek 25.11.2021 po večerni maši, pri Fari.
  • MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA V NOVEMBRU 2021

»Molimo za ljudi, ki trpijo zaradi depresije ali izgorelosti, da bi povsod našli podporo in luč, ki bi jih odprla v življenje.«

Župnik prosi, da v novembru: » Molimo, da bi se v nas okrepila vera v večno življenje po smrti in prizadevanje za svetost.

SPOVED V ŽUPNIJI: Za spoved sem pri Fari na razpolago vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo.

• VAŠI DAROVI: Zaradi epidemije ne pobiramo miloščine po cerkvi. Svoj dar oddate v nabiralnik pri vhodu. Svoj dar oddajte ob prihodu v cerkev in ne šele na koncu, ko odhajate. Darovanje je namreč tesno povezano z darovanjem pri sveti maši, ko Bogu darujemo vse kar smo in kar imamo. Sem spada tudi  prispevek za potrebe Cerkve.

Ob blagoslovu grobov in pokopališč ste darovali za svete maše, za pokojne: pri Fari 476,66 €, na Ubeljskem 334,70 €, na Razdrtem 331,70 €, v Šmihelu 227,50 €, v Landolu 100 €, v Rakuliku 48 €. Skupaj: 1518,56 €

Na zahvalno nedeljo ste darovali za potrebe Petrovega doma, za starejše in bolne duhovnike v Šempetru: pri Far 292,54 €, na Ubeljskem 114,40 €.

Bog, povrni vsem dobrotnikom! Hvala.