Avtor: Avtor Objavljeno: 28. 11. 2021

Prvi petek

Ubeljsko ob 18 h: za + starši Slivar, Mala Brda 8

Barbara

Studenec ob 16 h: za žive in pokojne vaščane.

Blagoslov obnovitvenih del v cerkvi sv. Barbare na Studencu

2. ADVENTNA

NEDELJA

Sava, Pina

Ubeljsko ob 9 h: za župljane

Fara ob 10.30 h: za + Joža Debevec, Studenec 1a

• ADVENTNI ČAS IN PRIPRAVA NA BOŽIČ:

S prvo adventno nedeljo začenjamo novo cerkveno leto in pripravo na Jezusov prihod v božičnih praznikih.

Večji del adventne priprave na Božič, bo tudi letos potekal v vaših družinah.

Brez resne duhovne priprave obstaja velika nevarnost, da ne bomo razumeli in doživeli skrivnost Božje ljubezni do nas, ki se je razodela z Jezusovim učlovečenjem in rojstvom, in bomo te dneve preživeli pozunanjeno,  z okraski in lučkami, a s temo v duši, brez osebnega srečanja z Jezusom.

K bogoslužju v župnijski cerkvi ne morete priti vsi. V domači družini pa se z malo dobre volje lahko vsak večer zberete k molitvi ob Marijini podobi, ali kipu ter  adventnem vencu. Zelo prosim starše, da se potrudite za skupno molitev.

Dogovorite se ob kateri uri se boste zbrali ob mizi na katero postavite adventni venec.  Lahko ugasnete luči. Dogovorite se, kdo bo prižgal svečo na adventnem vencu. Nato skupaj zmolite za Božji blagoslov v vaši družini in naši župniji:  Očenaš, Zdravamarijo in Jezus, blagoslovi me. Eden od otrok naj iz adventnega koledarja prebere zgodbo za tisti dan. Za zaključek lahko preberete (zmolite ) še molitev sv. Frančiška, ki jo najdete na strani 5, v adventnem koledarju.

Otroci naj iz sredine adventnega koledarja vzamejo  list iz katerega izdelajo nabiralnik. V nabiralniku boste zbirali sredstva za lačne otroke na Madagaskarju, ki jih je letos prizadela huda suša in trpijo zaradi lakote. Zbrana sredstva boste prinesli na nedeljo Svete Družine k jaslicam, v cerkvi.

Lepo vas vabim, da v adventu radi pridete k sveti maši tudi med tednom.

• BLAGOSLOV ADVENTNEGA VENCA DOMA: Tisti, ki ne boste mogli priti v cerkev in prinesti k blagoslovu adventnega venca, ga blagoslovite sami doma.  To naredite tako, da zmolite molitev za blagoslov adventnega venca, ki je v prilogi teh oznanil in  z blagoslovljeno vodo blagoslovite adventni venec.
  • ZAKLJUČEK LETA SVETEGA JOŽEFA:

»Z očetovskim srcem« (Patris corde) je naslov apostolskega pisma, s katerim je papež Frančišek razglasil posebno Leto svetega Jožefa, ki se je pričelo 8. decembra 2020 in se bo zaključilo 8. decembra 2021. K temu ga je spodbudilo dvoje: pred 150 leti (8. decembra 1870 je papež bl. Pij IX. razglasil svetega Jožefa za zavetnika Katoliške Cerkve; ob liku varuha nazareške družine, ki je svojo pomembno nalogo zvesto uresničeval ‘v senci’, pa papež Frančišek s tem pismom izreka zahvalo in priznanje vsem tistim, ki nas ‘skrito’ rešujejo v teh težkih časih pandemije koronavirusa. »Vsi lahko najdejo v svetem Jožefu človeka, ki je neopažen, človeka, ki živi z nami vsak dan s svojo obzirno dobroto, priprošnjika, oporo in vodnika v težavah.«

Radi se priporočajmo sv. Jožefu. V priponki teh oznanil najdete molitev.

• POGOJI ZA UDELEŽBO PRI BOGOSLUŽJU:

Vsi udeleženci bogoslužja v cerkvi, ki so starejši od  12 let, morajo do preklica, izpolnjevati pogoje PCT  (preboleli, cepljeni testirani).

Kdor ne izpolnjuje PCT pogojev in zaradi tega ne sme v cerkev, ni oproščen udeležbe pri nedeljski oz. praznični maši. Potruditi se mora za spremljanje maše po radiu ali TV. Vsak dan molimo, za prenehanje epidemije in za vse, ki pomagajo bolnim in okuženim.

• OPASILO NA STUDENCU: V soboto, 4.12.2021 bomo v podružni cerkvi na Studencu obhajali god  sv. Barbaro in blagoslovili obnovitvena dela v cerkvi.
  • OBISK BOLNIH IN STARJŠIH PRED BOŽIČEM: Na prvi petek v decembru ne bom obiskal bolnih in starejših na domu, ker bom to naredil pred božičnimi prazniki, v ponedeljek, 20.12.2021.
  • MAH ZA JASLICE V CERKVI: Prosim veroučence 7, 8. in 9. razreda, da naberete mah za jaslice v cerkvi na Ubeljskem in pri Fari.
  • MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA V DECEMBRU 2021

»Molimo za katehete, ki so poklicani, da oznanjajo Božjo besedo, naj pričujejo zanjo v moči Svetega Duha s pogumom in ustvarjalnostjo.«

Župnik prosi, da v decembru 2021: » Molimo, da bi kristjani v naši župniji, po zgledu in priprošnji sv. Jožefa, z večjo zavzetostjo, živeli svoj krščanski poklic.

SPOVED V ŽUPNIJI: Za spoved sem pri Fari na razpolago vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo.

Priloga teh oznanil:

Molitev k sv. Jožefu in  molitev za blagoslov adventnega venca