Avtor: Avtor Objavljeno: 5. 12. 2021

D. Marija iz Gvadalupe

Ubeljsko ob 9 h: za župljane

Fara ob 10.30 h: za + Ivan Doles, Landol 3

• SINODALNA SPODBUDA: Iz govora papeža Frančiška, o sinodalnosti v Cerkvi:

»Hotel bi poudariti tole: dinamizem medsebojnega poslušanja, ki se odvija na vseh ravneh Cerkve in zajema vse Božje ljudstvo. Poslušati se; pogovarjati se in se poslušati. Ne gre za to da bi zbirali mnenja. Tu ne gre za anketo; gre namreč za poslušanje  Svetega Duha, kot najdemo v Knjigi Razodetja: » Kdor ima uho, naj  prisluhne, kaj govori Duh Cerkvam« (2,7). Imeti ušesa, poslušati, to je prva naloga. Gre za to, da slišimo Božji glas, da zaznamo njegovo navzočnost, da prestrežemo njegov mimohod  in življenjski dih. To se je zgodilo preroku Eliju, da je odkril, da je Bog vedno Bog presenečenj, tudi po načinu kako gre mimo in se da slišati:

»Bil je velik vihar, ki kruši gore in lomi skale… a Gospod ni bil v viharju. Za viharjem je bil potres, a Gospod ni bil v potresu. In za potresom ogenj; a Gospod ni bil v ognju. Za ognjem glas rahlega šepeta. Ko je Elija to slišal, si je s plaščem zagrnil obraz«

(1 Kr 19, 11-13).

• NAŠ ADVENT IN PRIPRAVA NA BOŽIČ:

Od vsakega posameznika je odvisno, kako se pripravlja na srečanje in sprejem Jezusa v letošnjih božičnih praznikih. Prosim in spodbujam vse, zlasti starše, da se v krogu domače družine pogovarjate z otroci in se trudite za molitev in dobra dela.

• SVETI MIKLAVŽ:

V zahodnem svetu, ki je razvajen in potrošniško naravnan, je žal  marsikje izgubil svoj prvotni pomen. Najlepše ga je mogoče doživeti v krogu domače družine in prijateljev. Morda je tudi to eno od tihih, a dragocenih sporočil pandemije, ki »omejuje« potrošniški način življenja, ne pa priložnosti za dobroto.

• PRAZNIK BREZMADEŽNE:

Na praznik Marijinega brezmadežnega spočetja, 8. decembra, se spominjamo

posebne  dobrote in ljubezni, ki jo je Bog izkazal Mariji, ker je bila izbrana za Mater

Božjega Sina, Jezusa. Marija je bila  spočeta kakor vsak drug otrok, a je bila že od

spočetja obvarovana izvirnega greha, s katerim smo ljudje ranjeni in zaradi njega

nagnjeni k slabemu.

Marija sama je v Lurdu sv. Bernardki rekla: »Jaz sem Brezmadežno spočetje.«

• ZAKLJUČEK LETA SVETEGA JOŽEFA:

Leto sv. Jožefa zaključujemo 8 decembra, ne zaključujemo pa zaupanega priporočanja temu svetemu možu, ki ga v litanijah naslavljamo: »skrbni branitelj Kristusov, steber družin, zavetnik umirajočih…

» V svojem življenju, ki je bilo romanje v veri, je Jožef, tako kot Marija, ostal do konca zvest Božjemu klicu. Marijino življenje je bilo v tem, da do zadnjega izpolni prvi »Zgodi se«, ki ga je izrekla ob oznanjenju, medtem ko Jožef, kakor smo že omenili, ni ob svojem »oznanjenju« izrekel nobene besede: preprosto storil je le, kakor mu je naročil Gospodov angel.«  (Janez Pavel II o sv. Jožefu)

• POGOJI ZA UDELEŽBO PRI BOGOSLUŽJU: Vsi udeleženci bogoslužja v cerkvi, ki so starejši od  12 let, morajo do preklica, izpolnjevati pogoje PCT  (preboleli, cepljeni testirani). Kdor ne more v cerkev naj spremlja bogoslužje po radiu ali TV.
  • DEVETDNEVNICA ZA PRENEHANJE EPIDEMIJE: Na predlog SŠK poteka v naši domovini devetdnevnica (od 29.11. do 8.12.2021) za prenehanje epidemije. Naši šofje nas vabijo, da v tej preizkušnji pomnožimo svojo molitev.
  • DAN ODPRTIH VRAT NA ŠKOFIJSKI GIMNAZIJI V VIPAVI

V soboto, 11. decembra 2021 bo na ŠGV dan odprtih vrat za vse, ki jih zanima ta izobraževalna in vzgojna ustanova v naši škofiji. Vse informacije lahko najdete na www.sgv.si.

• OPASILO V BRINJU: V soboto, 4.12.2021 bomo v podružni cerkvi  sv. Nikolaja v Landolu, obhajali zavetnika te cerkve,  sv. Miklavža.
  • MAH ZA JASLICE V CERKVI: Prosim veroučence 7, 8. in 9. razreda, da naberete mah za jaslice v cerkvi na Ubeljskem in pri Fari.
  • REDNA ZBIRKA CELJSKE MOHORJEVE DRUŽBE: Informacije in naročila: Celjska Mohorjeva družba, 03 490 14 20, info@celjska-mohorjeva.si, www.mohorjeva.org
  • MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA V DECEMBRU 2021: »Molimo za katehete, ki so poklicani, da oznanjajo Božjo besedo, naj pričujejo zanjo v moči Svetega Duha s pogumom in ustvarjalnostjo.«
  • Župnik prosi, da v decembru 2021: » Molimo, da bi kristjani v naši župniji, po zgledu in priprošnji sv. Jožefa, z večjo zavzetostjo, živeli svoj krščanski poklic.
  • SPOVED V ŽUPNIJI: Za spoved sem pri Fari na razpolago vsak četrtek pol ure pred sveto mašo, na Ubeljskem pa vsak petek, pol ure pred sveto mašo.