Avtor: Avtor Objavljeno: 12. 12. 2021

Fara ob 16 h: spoved za 7., 8. in 9. razred

Fara ob 18 h: za + Jure in Bruno Grossi, Hrenovice 4

Viviana

Ubeljsko ob 16 h: spoved za 7., 8. in 9. razred; Božič. devetd.

Ubeljsko ob 18 h: za + Herman Debevec, MU 9a

Vunivald

Božična devetdnevnica

Fara ob 18 h: za + Marija, Franc in + Morel, Hrašče

4. ADVENTNA

Urban V. pap.

Ubeljsko ob 9 h: za + Elka in Ludvik Stegel, Brezje 7

Fara ob 10.30 h: za žive in pokojne župljane

Fara ob 14 h: adventno - božična spoved (2 tuja spovednika)

• SPOVED PRED BOŽIČNIMI PRAZNIKI:

Na Ubeljskem bo spoved v nedeljo 12. 12. 2021 ob 14 h, na Razdrtem pa ob 15 h.

Na razpolago bo tuj spovednik.

Pri Fari bo spoved v nedeljo 19. 12. 2021 od 14 h dalje. Na razpolago bosta dva tuja spovednika. Prosim, da starejši, ki slabše slišite, pridete k spovedi na začetku spovedovanja.

Otroci, ki obiskujejo župnijsko katehezo (verouk), bodo imeli ta teden namesto verouka spoved, kot pripravo na božične praznike.

Na Ubeljskem imajo otroci 4., 5. in 6. razreda spoved v ponedeljek 13. 12. 2021 ob 16 h. Otroci iz 7., 8. in 9. razreda pa v petek 17. 12. 2021 ob 16 h.

Pri Fari imajo otroci 4., 5. in 6. razreda spoved v torek 14. 12. 2021 ob 16 h, otroci 7., 8. in 9. razreda pa v četrtek, 16. 12. 2021 ob 16 h. Prosim starše, da otroke spomnite in poskrbite za prevoz.

• OBISK BOLNIH IN STAREJŠIH PRED BOŽIČNIMI PRAZNIKI: Starejše in bolne, ki za božične praznike ne bodo mogli v cerkev, bom obiskal na domu in jim podelil zakramente, v ponedeljek, 20. decembra 2021, dopoldne.
  • BOŽIČNA DEVETDNEVNICA: V četrtek 16.12.2021 bomo začeli z božično devetdnevnico, ki jo bomo vključili v vsako mašo do 24. decembra. Kdor le more, je lepo povabljen, še posebno otroci. Najbolj prizadevni bodo na koncu dobili ovčke in pastirčke. Upam, da je podoba svetogorske Matere Božje obiskala že precej družin in da se ob večerih radi zbirate k molitvi ob adventnem vencu.
  • SINODALNA SPODBUDA: Sinoda o sinodalnosti v Cerkvi poteka po župnijah in škofijah od oktobra 2021. K sodelovanju smo povabljeni vsi kristjani. Tudi v naši župniji je pomembno in  potrebno, da se o verskih vprašanjih več pogovarjamo, poslušamo drug drugega, predvsem pa prosimo Sv. Duha, ki navdihuje vsakega človeka, da bi svojo vero in odnos z Bogom ter brati in sestrami živeli bolj zavzeto, pogumno in v duhu evangelija.
  • Dragi župljani, vabim in spodbujam, da se o teh vprašanjih več pogovarjate doma, v družinah, med prijatelji … Potrebno je, da se  iskreno, pred Bogom vprašam: Ali res živim kot kristjan? Na katerih področjih se moram spremeniti in bolj potruditi, da bom boljši kristjan? Kaj moramo spremeniti in narediti v naši župniji, da bomo  občestvo vere, upanja in ljubezni, ki nagovarja in vabi obrobne in oddaljene?  Kaj moramo spremeniti in narediti, da bodo otroci in mladi lažje odkrili in sprejeli verske vrednote in po njih tudi živeli.
  • BETLEHEMSKA LUČ: Skavti in skavtinje nam bodo prinesli betlehemsko luč, v nedeljo 19.12.2021. Delili jo bodo po maši na Ubeljskem in pri Fari. Lepo prosijo, da vsi, ki imate doma prazne steklene lončke iz prejšnjih let, le te prinesete s seboj, da boste vzeli samo sveče. Na ta način poskrbimo za manj odpadkov.
  • POGOJI ZA UDELEŽBO PRI BOGOSLUŽJU: Vsi udeleženci bogoslužja v cerkvi, ki so starejši od  12 let, morajo do preklica, izpolnjevati pogoje PCT  (preboleli, cepljeni, testirani). Kdor ne more v cerkev, naj spremlja bogoslužje po radiu ali TV.
  • MAH ZA JASLICE V CERKVI: Prosim veroučence 7, 8. in 9. razreda na Ubeljskem in pri Fari, da mah za jaslice, ki ste ga nabrali, prinesete v cerkev ali župnišče najpozneje do ponedeljka, 20. decembra 2021.
  • PRIPRAVA NA KRST IN ZAKON: Na oglasni deski pred vhodom v cerkev si lahko pogledate razpored in datume za pripravo staršev na krst otrok ter pripravo na zakon, ki bo potekala v naši dekaniji v letu 2022. Prvi termin priprave na zakon bo potekal v župnišču v Postojni 21. in 22. januarja ter od 28. do 30. januarja 2022. Za udeležbo se je potrebno prijaviti.
  • MOLITVENI NAMEN PAPEŽA FRANČIŠKA V DECEMBRU 2021: »Molimo za katehete, ki so poklicani, da oznanjajo Božjo besedo, naj pričujejo zanjo v moči Svetega Duha s pogumom in ustvarjalnostjo.«
  • Župnik prosi, da v decembru 2021: »Molimo, da bi kristjani v naši župniji po zgledu in priprošnji sv. Jožefa z večjo zavzetostjo živeli svoj krščanski poklic.
  • SPOVED V ŽUPNIJI: Pri Fari sem na razpolago za spoved vsak četrtek pol ure pred sveto mašo. Na Ubeljskem pa vsak petek pol ure pred sveto mašo. Po dogovoru sem vedno na razpolago tako za spoved kot tudi duhovni pogovor.