Avtor: Avtor Objavljeno: 19. 12. 2021

FARA in Ubeljsko,  4. ADVENTNA NEDELJA

Leto C - 19. 12. 2021

Dominik

Dopoldne obisk starejših in bolnih pred božičnimi prazniki

Razdrto ob 18 h: za + družino Premrl, Razdrto 17

Peter Kanizij

Fara ob 18 h: za + Peter Magajna, Dilce 24

Frančiška Carbini

Fara ob 18 h: za + družina Ucin,  Studenec 3

Janez Kancij

Fara ob 18 h: za žive in pokojne cerkvene pevce

Adam in Eva

Prvi sveti večer

Ubeljsko ob 22 h: za župljane

Fara ob 24 h h: za + Darja Lebinger (Slivice)

B O Ž I Č

Gospodovo rojstvo

Ubeljsko ob 9 h: za + starši Premrl in Fabčič, VU 29

Fara ob 10.30 h: za + straši Ivančič

SVETA  DRUŽINA

Sv. Štefan, diakon

Dan samostojnosti

In enotnosti

Blagoslov družin: staršev in otrok

Ubeljsko ob 9 h: za +  družina Brajlih in Grossi, Razdrto 45

Fara ob 10.30 h: za župljane

• KVATRNA NEDELJA: Na 4. adventno nedeljo, 19.12.2021, gredo vaši darovi za potrebe duhovnih poklicev in bogoslovcev. Že vnaprej iskrena hvala in Bog povrni.
  • POGOJI ZA UDELEŽBO PRI BOGOSLUŽJU: Vsi udeleženci bogoslužja v cerkvi, ki so starejši od  12 let, morajo izpolnjevati pogoje PCT  (preboleli, cepljeni testirani). Pred vstopom v cerkev morajo potrdilo PCT pokazati osebi, ki jo je za to pooblastil župnik, zato morate imeti potrdilo s seboj. Otrokom starejšim od 12 let potrdilo napišete starši, na podlagi testiranja, ki ga otroci opravijo v šoli.
    Prosim, da to vsi dosledno upoštevate zaradi svojega zdravja in zdravja drugih, pa tudi zaradi možnosti nenapovedanih inšpekcijskih pregledov. Ker v cerkev lahko pridete samo tisti, ki spolnjujete pogoje PCT, med udeleženci ni več obvezna razdalja   1,5 m. Ker v določenih primerih lahko virus prenašamo tudi, če spolnjujemo pogoje PCT, je pametno skrbeti za preventivne ukrepe. Obvezno je nošenje maske in razkuževanje rok. Kdor ne izpolnjuje PCT pogojev in ne more v cerkev naj spremlja bogoslužje po radiu ali TV.
  • SPOVED PRED BOŽIČNIMI PRAZNIKI: V zakramentu svete spovedi se osebno srečamo z Jezusom, ki nam odpušča in daje potrebno pomoč (milost) za vztrajnost v dobrem.  Pri Fari bo spoved v nedeljo 19.12.2021 od 14 h dalje. Na razpolago bosta dva tuja spovednika. Nekaj možnosti bo za spoved še v Postojni, od ponedeljka 20. do četrtka 21.12.2021, med 9 h in 11 h uro dopoldne.  Ne odlašajte s spovedjo na zadnji dan.
  • V domači župniji bom na razpolago za spoved pol ure pred sveto mašo vse dni devetdnevnice, razen na sveti večer.
  • BETLEHEMSKA LUČ: Skavti nam bodo prinesli betlehemsko luč na 4 . adventno nedeljo, 19.12.2021. Delili jo bodo po maši. Prinesite s seboj prazne lončke za sveče.
  • OBISK BOLNIH IN STAREJŠIH PRED BOŽIČNIMI PRAZNIKI: Starejše in bolne, ki za božične praznike ne bodo mogli v cerkev, bom obiskal na domu in jim podelil zakramente, v ponedeljek, 20. decembra 2021, dopoldne. Ker pred božičnimi in velikonočnimi prazniki želi prejeti več bolnih in starejših ljudi, kot običajno za prve petke, se lahko zgodi , da vas bom obiskal malo pozneje kot po navadi.
  • BOŽIČNA DEVETDNEVNICA: Vabim vas, da radi pridete k božični devetdnevnici, ki je vključena v tedensko mašo.
  • MAŠA ZA CERKVENE PEVCE: Ker na god sv. Cecilije nismo mogli imeti maše za cerkvene pevce, jo bomo imeli v četrtek, 23.12.2021 bo ob 18 h pri Fari. Lepo vabljeni, zlasti cerkveni pevci.
  • SVETI VEČER: Družina je temeljnega pomena za človeško in versko vzgojo. Zato so tako pomembna verska znamenja, družinska molitev in družinska praznovanja  ter ohranjanje verskih običajev, ki so velik duhovni zaklad in močno vzgojno sredstvo za mlajše rodove. Eden najpomembnejših družinskih bogoslužji je obhajanje treh svetih večerov: pred Božičem, pred novim letom in pred praznikom svetih treh kraljev.

Lepo prosim starše, da se dovolj zgodoaj dogovorite, kako bote obhajali sveti večer v vaši družini.

V prilogi teh oznanil (TUKAJ) boste našli nekaj navodil in spodbud, kako lahko obhajate sveti večer v vaši družini. Bolje je nekaj kot nič. Naredite, kar je pri vas mogoče. Pomembno je da se zberete ob jaslicah, jih blagoslovite, skupaj molite, zapojete in blagoslovite vaš dom in vse vaše imetje.

Če doma nimate blagoslovljene vode, jo lahko dobite v cerkvi.

• BOŽIČNICA: Pri Fari bo na sveti večer, pol ure pred polnočnico, božičnica.
  • OFER NA BOŽIČ: Na sveti večer in na Božič bo pri vseh mašah, na Ubeljskem in pri Fari ofer za potrebe cerkve. Zaradi omejitev, ki jih prinaša epidemija ofer ne bo potekal tako kot običajno. Svoj dar za potrebe cerkve boste oddali kar v nabiralnik, ki je namenjen za nedeljsko miloščino. Že vnaprej hvala za vaš dar!
  • SVETA DRUŽINA: Letos je takoj po prazniku Jezusovega rojstva nedelja Svete družine.

Na to nedeljo bo po maši blagoslov vaših družin (posamezno). Lepo vabljeni vsi, ki lahko pridete.

• NAROČILA ZA MAŠE: Sprejema naročila za maše, v  letu 2022. Najlažje je, če mi naročilo napišete na list in mi ga oddate. Okvirno lahko napišete tudi datum, kdaj želite da bi bila maša opravljena. Kolikor je mogoče, bom to upošteval. Dar za mašo mi oddate, ko je maša opravljena.