Avtor: Avtor Objavljeno: 26. 12. 2021

JAN.

MARIJA SVETA BOŽJA MATI

NOVO LETO

Dan miru;    Začetek meseca verskega tiska

Razdrto ob 9 h: v zahvalo, Razdrto 8

Fara ob 10.30 h: za Božji blagoslov v novem letu

JAN.

2. NEDELJA PO BOŽIČU

Bazilij V. in Gregor N.

Ubeljsko ob 9 h: za župljane

Fara ob 10.30 h: za + starši Lukin, + Helena Osana in

+ Janez Urbas, V. Brda 8

• BOŽIČNA VOŠČILA: »Slava Bogu, mir ljudem…«, tako so ob Jezusovem rojstvu nad betlehemskimi poljanami prepevali angeli. Naj bo to veselo oznanilo  moje božično voščilo vsem vam, dragi župljani. Če se bomo skupaj trudili za češčenje in slavljenje Boga, bo njegov mir in blagoslov v nas in med nami. To vam iz srca voščim v letošnjih božičnih praznikih in v novem letu. Naj vas Gospod blagoslavlja, varuje in vam podari duhovno in telesno zdravje.
  • SVETA DRUŽINA: Na nedeljo Svete Družine, 26.12.2021 bo ob koncu maše blagoslov družin (staršev in otrok – skupaj). Praznik sv. družine je praznik tudi vsake človeške družine, ki nastane s poroko med možem in ženo. Namen praznika je odkriti in živeti ljubezen, spoštovanje in lepoto odnosov, ki so jih živeli Jezus, Marija in Jožef in se truditi, da jih posnemamo.
  • POGOJI ZA UDELEŽBO PRI BOGOSLUŽJU: Vsi, ki se želite udeležiti bogoslužja v cerkvi in ste starejši od  12 let, morate izpolnjevati pogoje PCT  (preboleli, cepljeni testirani). Obvezno je nošenje maske in razkuževanje rok ter zagotavljati minimalno možnost stika med udeleženci (1,5 m razdalje med udeleženci, razen med člani iste družine.) Pred vstopom v cerkev morate potrdilo PCT pokazati osebi, ki jo je za to pooblastil župnik. Otrokom starejšim od 12 let potrdilo napišete starši, na podlagi testiranja, ki ga otroci opravijo v šoli.« Kdor ne izpolnjuje PCT pogojev in ne more v cerkev, naj spremlja praznično bogoslužje doma, po radiu ali TV.
  • BOŽIČNO – NOVOLETNE POČITNICE: Otroci imajo božično novoletne počitnice od 25.12.2021 do 2.1.2022.
  • DRUGI SVETI VEČER: Na silvestrovo kristjani obhajamo drugi sveti večer. Bogu se zahvalimo za vse milosti in prejete dobrote v letu, ki se končuje.
    Na zadnji dan leta vas vabim k sveti maši, ki bo ob 16 h pri Fari.
    V prilogi imate predlog za družinsko bogoslužje za vse tri svete večere.
  • NOVO LETO – DAN MIRU IN PRAZNIK BOŽJE MATERE MARIJE: Kristjani začenjamo novo leto s praznikom Božje Matere Marije. Na prvi dan leta obhajamo tudi dan miru, ko Boga prosimo za mir v srcu in mir v vseh medčloveških in mednarodnih odnosih.
  • MESEC VERSKEGA TISKA: Januar je mesec verskega tiska. Prosim in spodbujam vse župljane, da ostanete naročniki verskega tiska tudi v novem letu oz. da se potrudite, da boste v vsaki družini imeli vsaj en verski časopis ali revijo.
  • SINODALNA SPODBUDA: »Pridi, Sv. Duh, Ti, ki vzbujaš nove jezike in nam na ustnice polagaš besede življenja. Obvaruj nas red tem, da bi postali muzejska Cerkev, lepa, a nema, z veliko preteklosti in malo prihodnosti. Pridi med nas, da v sinodalni izkušnji ne bomo dopustili, da bi nas premagala skeptičnost, da ne bi razvodeneli prerokb, da ne bi vsega zreducirali na nerodovitne razprave. Pridi, Sv. Duh ljubezni, odpri naša za poslušanje. Pridi, Sveti Duh svetosti, prenovi sveto Božje ljudstvo. Pridi, Duh stvarnik, prenovi obličje zemlje. Amen.« (papež Frančišek)
  • ZAHVALA JASLIČARJEM IN DRUGIM ŽUPNIJSKIM SODELAVCEM: Skupina jasličarjev se je tudi letos potrudili in naredili v cerkvi lepe jaslice. Na Ubeljskem so pri postavljanju jaslic sodelovali: Izidor, Tone, Peter, Franc, Tomaž  Karmen in Anja. Pri Fari pa so jaslice v župnijski cerkvi postavili: Miloš, Aleš Š., Jože R., Jože Š., Stojan in Miro. Hvala tudi vsem, ki ste nabrali in prinesli mah za jaslice v cerkvi.
    Hvala tudi vsem drugim sodelavkam in sodelavcem, ki na različne načine skrbite, da ob nedeljah in praznikih lahko obhajamo bogoslužje v lepi in urejeni cerkvi. Hvala za vašo pomoč in požrtvovalno sodelovanje v župniji
  • PAPEŽEVA SVETOVNA MREŽA MOLITVE: Papež Frančišek nas vabi, da v  Januarju 2022 molimo ZA PRAVO ČLOVEŠKO BRATSTVO: »Molimo za ljudi, ki so zaradi vere diskriminirani, da bi v skupnosti, kjer živijo, dosegli priznanje svojih pravic in dostojanstva, ki izhaja iz dejstva, da smo si vsi med seboj bratje.
  • Župnik prosi, da v januarju 2022: »Molimo, da bi omejitve in težave, ki nam jih prinaša epidemija znali izkoristiti za ustvarjanje bolj potrpežljivih in prijaznih odnosov v naših družinah in naši domovini.«