Avtor: Avtor Objavljeno: 2. 01. 2022

Ubeljsko ob 18 h: za + Franc Stegel,  VU

Fara ob 19 h: v zahvalo sv. Družini, Hrenovice 4

Valentin, Zdravko

Prvi petek: dopoldne obisk starejših in bolnih na domu

Ubeljsko ob 18 h:  po namenu, VU 11

Severin

Prva sobota

Fara ob 18 h: po namenu, Dilce

JEZUSOV KRST

Pij IX.

Ubeljsko ob 9 h: za + Rafko Groznik

Fara ob 10.30 h: za župljane

• VEROUK: Po božično-novoletnih počitnicah začenjamo z rednim veroukom v živo. Glede preprečevanja okužb veljajo pri verouku enaki pogoji kot v šoli. Prosim, da jih vsi otroci upoštevate.
  • OTROCI ZA OTROKE: Prosim otroke, da do nedelje 2.januarja 2022 prinesete k jaslicam v cerkvi svoje darove, ki ste jih v adventu zbirali za lačne otroke na Madagaskarju. Hvala vsem, ki ste to že naredili.
  • POGOJI ZA UDELEŽBO PRI BOGOSLUŽJU: Vsi, ki se želite udeležiti bogoslužja v cerkvi in ste starejši od  12 let, morate izpolnjevati pogoje PCT  (preboleli, cepljeni, testirani). Obvezno je nošenje maske in razkuževanje rok ter zagotavljati minimalno možnost stika med udeleženci (1,5 m razdalje med udeleženci, razen med člani iste družine.) Pred vstopom v cerkev morate potrdilo PCT pokazati osebi, ki jo je za to pooblastil župnik. Otrokom starejšim od 12 let potrdilo napišete starši, na podlagi testiranja, ki ga otroci opravijo v šoli.« Kdor ne izpolnjuje PCT pogojev in ne more v cerkev, naj spremlja praznično bogoslužje doma, po radiu ali TV.
  • TRIKRALJEVSKA AKCIJA: Upam, da se bodo strežniki na Ubeljskem dogovorili in v prvih dneh novega leta kot koledniki obiskali vaše domove. Zbrana sredstva so namenjena za potrebe naših slovenskih misijonarjev. Že vnaprej hvala za vašo pomoč in vse darove.
  • TRETJI SVETI VEČER: Pred praznikom Gospodovega razglašenja  obhajamo tretji sveti večer. Čeprav je delavnik, se v družinah potrudite in zberite k skupni molitvi. Predlog za družinsko bogoslužje na tretji sveti večer ste prejeli skupaj s prejšnjimi oznanili.
  • PRAZNIK GOSPODOVEGA RAZGLAŠENJA: Na praznik Gospodovega razglašenja bo sveta maša na Ubeljskem ob 18 h, pri Fari pa ob 19 h. Pri Fari bo maša eno uro pozneje, zaradi verouka.
  • MESEC VERSKEGA TISKA: Januar je mesec verskega tiska. Prosim in spodbujam vse župljane, da ostanete naročniki verskega tiska tudi v novem letu oz. da se potrudite, da boste v vsaki družini imeli vsaj en verski časopis ali revijo.
  • SINODALNA SPODBUDA: V četrtek 13.1.2022 imamo sestanek ŽPS. Prosim vse članice in člane, da pripravite svoje predloge, za katere smo se dogovorili na zadnje srečanju.
  • PAPEŽEVA SVETOVNA MREŽA MOLITVE: Papež Frančišek nas vabi, da v  Januarju 2022 molimo ZA PRAVO ČLOVEŠKO BRATSTVO: »Molimo za ljudi, ki so zaradi vere diskriminirani, da bi v skupnosti, kjer živijo, dosegli priznanje svojih pravic in dostojanstva, ki izhaja iz dejstva, da smo si vsi med seboj bratje.
  • Župnik prosi, da v januarju 2022: »Molimo, da bi omejitve in težave, ki nam jih prinaša epidemija znali izkoristiti za ustvarjanje bolj potrpežljivih in prijaznih odnosov v naših družinah in naši domovini.«
  • ZAHVALA: Vsem župljanom se iz srca zahvaljujem za vse molitve, spodbude, sodelovanje in pomoč v preteklem letu. Hvala za biro in vse druge darova.
  • POKOJNI: 30. 12. 2021 je umrla + Ema Kristan, z Malih Brd 7.  Pogreb bo v torek, 4. 1. 2022 ob 15 h na Ubeljskem. Pokojno in domače priporočam v molitev.