Avtor: Avtor Objavljeno: 9. 01. 2022

Fara ob 18 h: za + sorodnike Milharčič, Hrenovice 43

Ob 18.30 h pri Fari sestanek ŽPS

Oton

Ubeljsko ob 18 h: za vse dobrotnike župnije (ustanovna)

Absalom, Mihej

Na ŠGV srečanje tajnikov ŽPS, ob 9 h

Fara ob 18 h: v zahvalo, Dilce 23

Nedelja verskega tiska

Ubeljsko ob 9 h: za + Sergej Stegel MU 11;

Fara ob 10.30 h:  za župljane

• VEROUK: Ker je zaradi okužbe z omikronom v karanteni vedno večje število otrok, bomo do preklica nadaljevati z veroukom »na daljavo«. Ko sem v tem tednu imel nekaj srečanj z veroučenci v živo, sem ugotovil, da otroci »verouk na daljavo« vzamejo zelo dobesedno in velika večina ne naredi nič, kljub navodilom. Prosim starše, da jih malo »vzamete v roke« in vsak teden kontrolirate, če so naredili, kar smo jim poslali v navodilih..
  • OTROCI ZA OTROKE: Zahvaljujem se vsem otrokom in staršem, ki ste v adventu zbirali sredstva za lačne in potrebne otroke v misijonih. Na Ubeljskem ste zbrali v ta namen 204,67 €, pri Fari 474,80 €.
  • TRIKRALJEVSKA AKCIJA NA UBELJSKEM: Zahvaljujem se kolednikom: Maticu, Niku in Žaku, ki so se potrudili in za potrebe slovenskih misijonarjev s trikraljevsko akcijo zbrali  344,00 €. Bog povrni tudi vsem, ki ste darovali.
  • SESTANEK ŽPS: V četrtek, 13.1.2022 imamo v župnišču pri Fari sestanek ŽPS. Vabilo in zapisnik ste člani ŽPS že prejeli v elektronski obliki. Prosim, da se pripravite, da bomo na srečanju sprejeli potrebne sklepe. To je še toliko bolj pomembno, ker imamo srečanja le vsaka dva meseca.
  • POGOJI ZA UDELEŽBO PRI BOGOSLUŽJU: Vsi, ki se želite udeležiti bogoslužja v cerkvi in ste starejši od  12 let, morate izpolnjevati pogoje PCT  (preboleli, cepljeni testirani). Obvezno je nošenje maske in razkuževanje rok ter zagotavljati minimalno možnost stika med udeleženci (1,5 m razdalje med udeleženci, razen med člani iste družine.) Pred vstopom v cerkev morate potrdilo PCT pokazati osebi, ki jo je za to pooblastil župnik. Otrokom starejšim od 12 let potrdilo napišete starši, na podlagi testiranja, ki ga otroci opravijo v šoli.« Kdor ne izpolnjuje PCT pogojev in ne more v cerkev, naj spremlja praznično bogoslužje doma, po radiu ali TV.

MESEC VERSKEGA TISKA: Januar je mesec verskega tiska. Prosim in spodbujam vse župljane, da ostanete naročniki verskega tiska tudi v novem letu oz. da se potrudite, da boste v vsaki družini imeli vsaj en verski časopis ali revijo.

• SINODALNA SPODBUDA:  Vsak dan molimo, da bi kristjani bolj poslušali navdihe Sv. Duha in se zavestno trudili za krščansko življenje. V EU, ki se ima za najnaprednejši in najbolj »razviti« del sveta, je vedno večja duhovna revščina in kristjanov vedno manj. Brez Boga in življenja po evangeliju bo ves »napredek« brez blagoslova in nas bo pripeljal v vedno hujšo krizo vrednot in medčloveških odnosov.
  • PAPEŽEVA SVETOVNA MREŽA MOLITVE: Papež Frančišek nas vabi, da v  Januarju 2022 molimo ZA PRAVO ČLOVEŠKO BRATSTVO: »Molimo za ljudi, ki so zaradi vere diskriminirani, da bi v skupnosti, kjer živijo, dosegli priznanje svojih pravic in dostojanstva, ki izhaja iz dejstva, da smo si vsi med seboj bratje.
  • Župnik prosi, da v januarju 2022: »Molimo, da bi omejitve in težave, ki nam jih prinaša epidemija znali izkoristiti za ustvarjanje bolj potrpežljivih in prijaznih odnosov v naših družinah in naši domovini.«
  • MAŠA PO RADIU OGNJIŠČE: Če bodo epidemiološke razmere dopuščale, bo 15.1.2022 v Ljubljani pri frančiškanih slovesna maša ob 50-letnici revije Mavrice. Pri maši bo pel otroški zbor iz Podnanosa in naš mladinski zbor iz Hrenovic. Maša bo po radiu Ognjišče. Če kdo želi lahko spremlja mašo, ki bo ob 19 h, po radiu Ognjišče.
  • ZAHVALA: Ob pogrebu + Eme Kristan, ki ga je imel na Ubeljskem g. Andrej Penko, ste darovali za potrebe cerkve 150 €. Iskrena hvala.