Avtor: Avtor Objavljeno: 30. 01. 2022

Blaž; b.sl. J. Gnidovec

Fara ob 18 h: za + Marija Čuk, Landol 31, 8 dan

Oskar

Prvi petek- dopoldne obiščem bolne in starejše na domu

Strane ob 18 h: v zahvalo, Razdrto 1

Agata

Prva sobota

Fara ob 18 h: za + Andrej Marinšek, Šmihel 13, 8 dan

Za + Rozalija in družina Vadnjal, Hrenovice 43 (bo 24.2.2022)

Pavel Miki, Ljubo

Ubeljsko ob 9 h: za župljane

Fara ob 10.30 h: za + Franc in Mihaela Posega, Šmihel 61

• JEZUSOVO DAROVNJE – SVEČNICA:

Judovski narod, ki ga je Bog posebej izvolil, vodil in varoval, se je vedno znova spominjal čudovitih božjih del. Po božjem naročilu so v zahvalo darovali najboljše, kar so imeli. Starši so se še posebej zahvaljevali Bogu za otroke, na poseben način za prvorojence. Tako sta storila tudi Jožef in Marija, ko sta prinesla Jezusa v tempelj.

Praznik Jezusovega darovanja ali Svečnica, tudi nas  spodbuja k hvaležnosti in darovanju.

Za kaj sem Bogu hvaležen? Se sploh zavdam, da je vse kar sem in kar imam dar.

Kaj iz hvaležnosti za vse kar prejemam in s čimer sem obdarovan z veseljem ponudim in darujem?  Jezus je za naše odrešenje daroval samega sebe, svoje življenje?  Se trudim in prizadevam za držo darovanja doma, v družini, v župniji…?

• PRVA NEDELJA V MESECU PRI FARI:

Pri Fari smo zaradi težav in omejitev, ki jih prinašajo okužbe s covidom, za nekaj časa opustili molitev in češčenje pred Najsvetejšim, eno uro pred sveto maši, vsako prvo nedeljo v mesecu. Na seji ŽPS je bila dana pobuda, da to ponovno uvedemo.

Vse, ki morete in spolnjujete PCT pogoje, vabim v nedeljo, 6. februarja 2022, da se udeležite molitvene ure v cerkvi. Za izpostavitev Najsvetejšega je poskrbljeno.

• UDELEŽBA PRI MAŠI MED TEDNOM:

Ker je v času covida število ljudi pri nedeljski maši omejeno, vas lepo vabim, da se po svojih močeh potrudite in pridete k sveti maši med tednom. Seveda udeležba pri tedenski maši ne nadomesti udeležbe pri nedeljski maše, pomaga pa nam, da ohranjamo zavest o pomenu in potrebnosti svete maše, molitve, prejemanja zakramentov… To je še posebej pomembno za versko vzgojo otrok. Če se otroci tega ne bodo navzeli sedaj, tudi kot odrasli ne bodo čutili potrebe po tem. Prosim in spodbujam starše, da otroke spomnite in med tednom pripeljete k sveti maši.

• POGOJI ZA UDELEŽBO PRI BOGOSLUŽJU: Vsi, ki se želite udeležiti bogoslužja v cerkvi in ste starejši od  12 let, morate izpolnjevati pogoje PCT  (preboleli, cepljeni testirani). Obvezno je nošenje maske in razkuževanje rok ter zagotavljati minimalno možnost stika med udeleženci (1,5 m razdalje med udeleženci, razen med člani iste družine.) Pred vstopom v cerkev morate potrdilo PCT pokazati osebi, ki jo je za to pooblastil župnik. Otrokom starejšim od 12 let potrdilo napišete starši, na podlagi testiranja, ki ga otroci opravijo v šoli.« Kdor ne izpolnjuje PCT pogojev in ne more v cerkev, naj ob nedeljah spremlja praznično bogoslužje doma, po radiu ali TV.

Zelo  priporočam in vas vabim, da pridete k sveti maši med tednom, ko je v cerkvi več prostora in manj ljudi.

• PAPEŽEVA SVETOVNA MREŽA MOLITVE:

Papež Frančišek nas prosi, da v  Februarju 2022 molimo za redovnice in posvečene:

»Molimo za redovnice in žene v posvečenem življenj, hvaležni za njihovo poslanstvo in njihov pogum, da bi še naprej iskale nove odgovore  na izzive našega časa«.

• Župnik prosi, da v februarju 2022 molimo: » Za otroke in mlade, da bi jih starši s svojim zgledom in besedo vzgajali za hvaležnost in darovanje.«
  • ZAHVALA:
    • Za »milionarje dobrote«, ste pri Ognjišču v letu 2021 darovali 250,00 €
    • Za lačne otroke na Madagaskarju ste v letu 2021 darovali 4372,00 €
    • Hvala tudi tistim dobrotnikom, ki s svojimi darovi pomagate Karitas pri »posvojitvi na daljavo«.

Vsem darovalcem in dobrotnikom naj Bog povrne z večnimi darovi!