Avtor: Avtor Objavljeno: 6. 02. 2022

Rihard

Razdrto ob 18 h: za Pavla Blažek, Razdrto 14

Jožefina Bakhita

Prešernov dan – slovenski kulturni praznik

Razdrto ob 18 h: za +starše Mohorčič, Silva in Matevž, Raz. 31

Apolonija, Polona

Ubeljsko ob 18 h: za + Henrik Fabčič, VU 29

Sholastika. A. Stepinac

Fara ob 18 h: za + Alojz Rupnik in + družina Rupnik, Landol 21a

Fara ob 18.30 h: sestanek ŽGS

Lurška Mati božja

Svetovni dan bolnikov;  Informativni dan na ŠGV

Ubeljsko ob 18 h: za vse bolnike v naši župniji

Evlalija

Informativni dan na ŠGV

Fara ob 18 h: za + Anton in Ljudmila Kljun, Hrenovice 45

Jordan Saški

Ubeljsko ob 9 h: za + Jože in Edvard Simončič, Razdrto 8

Fara ob 10.30 h: za žive in pokojne župljane

• SVETOVNI DAN BOLNIKOV: Papež Frančišek je za 30. svetovni dan bolnikov izbral naslov: »Bodite usmiljeni, kakor je usmiljen vaš Oče« (Lk 6,36). S tem papež želi usmeriti naš pogled predvsem na Boga, »ki je Bogat v usmiljenju« (Ef 2,4), ki svoje otroke vedno gleda z očetovo ljubeznijo, tudi kadar se oddaljijo od njega. Usmiljenje je pravzaprav najodličnejše Božje ime, ki njegove narave ne izraža na način priložnostnega občutka, ampak kot moč, ki je navzoča v vsem, kar dela. Največja priča Očetove usmiljene ljubezni do bolnikov je njegov edinorojeni Sin. Kolikokrat nam evangeliji pripovedujejo o Jezusovim srečanjih z ljudmi, ki trpijo za različnimi boleznimi! Jezus je »hodil po vsej Galileji. Učil je po njihovih shodnicah in oznanjal evangelij kraljestva. Ozdravljal je vsakovrstne bolezni in vsakovrstne slabosti med ljudstvom« (Mt 4,23).
  • SESTANEK ŽGS: V četrtek, 10.2.2022 se po maši dobimo s člani ŽGS, v župnišču, pri Fari. Namen srečanje je dogovor o tem, katera vzdrževalna in obnovitvena dela bomo v letošnjem letu skušali narediti.
  • INFORMATIVNI DNEVI NA ŠGV: Na Škofijski gimnaziji Vipava vabijo na informativna dneva v petek, 11. februarja ob 9h in 15h ter v soboto, 12. februarja ob 9h. Na strani www.sgv.si bodo objavljene povezave za spletni obisk v živo in ostale informacije.
  • UDELEŽBA PRI MAŠI MED TEDNOM: Ker je v času covida število ljudi pri nedeljski maši omejeno, vas lepo vabim, da se po svojih močeh potrudite in pridete k sveti maši med tednom. Seveda udeležba pri tedenski maši ne nadomesti udeležbe pri nedeljski maše, pomaga pa nam, da ohranjamo zavest o pomenu in potrebnosti svete maše, molitve, prejemanja zakramentov… To je še posebej pomembno za versko vzgojo otrok. Če se otroci tega ne bodo navzeli sedaj, tudi kot odrasli ne bodo čutili potrebe po tem. Prosim in spodbujam starše, da otroke spomnite in med tednom pripeljete k sveti maši.
  • POGOJI ZA UDELEŽBO PRI BOGOSLUŽJU: Vsi, ki se želite udeležiti bogoslužja v cerkvi in ste starejši od  12 let, morate izpolnjevati pogoje PCT  (preboleli, cepljeni testirani). Obvezno je nošenje maske in razkuževanje rok ter zagotavljati minimalno možnost stika med udeleženci (1,5 m razdalje med udeleženci, razen med člani iste družine.) Pred vstopom v cerkev morate potrdilo PCT pokazati osebi, ki jo je za to pooblastil župnik. Otrokom starejšim od 12 let potrdilo napišete starši, na podlagi testiranja, ki ga otroci opravijo v šoli.« Kdor ne izpolnjuje PCT pogojev in ne more v cerkev, naj ob nedeljah spremlja praznično bogoslužje doma, po radiu ali TV.

Zelo  priporočam in vas vabim, da pridete k sveti maši med tednom, ko je v cerkvi več prostora in manj ljudi.

• PAPEŽEVA SVETOVNA MREŽA MOLITVE:

Papež Frančišek nas prosi, da v  Februarju 2022 molimo za redovnice in posvečene:

»Molimo za redovnice in žene v posvečenem življenj, hvaležni za njihovo poslanstvo in njihov pogum, da bi še naprej iskale nove odgovore  na izzive našega časa«.

• Župnik prosi, da v februarju 2022 molimo: » Za otroke in mlade, da bi jih starši s svojim zgledom in besedo vzgajali za hvaležnost in darovanje.«
  • ZAHVALA: Hvala vsem, ki ste se potrudili in pospravili jaslice v cerkvi na Ubeljskem in pri Fari.