Avtor: Avtor Objavljeno: 20. 02. 2022

Gabrijel ŽMB

Ubeljsko ob 9 h: + Marija in Janez Puc, MU

Fara ob 10.30 h: za župljane

• OBZORJA DUHA IN SINODA O SINODALNOSTI: Ne vem koliko spremljate oddajo »Obzorje duha«, ki je vsak nedeljo na prvem programu TV SLO, ob 11.30 h.  Jaz jo največkrat pogledam z »zamikom«, ker sem ob nedeljah ta čas še vpet v pastoralno delo na župniji. Ogled oddaje vam priporočam, ker boste vedno našli kakšno dragoceno sporočilo za razmišljanje, za duhovno hrano in spodbudo za krščansko življenje.
    Cerkev, ki je na poti sinodalnosti, vabi vse kristjane in tudi druge ljudi dobre volje k prizadevanju za občestvo, sodelovanje in poslanstvo. V ta namen bomo v oznanilih namenili nekaj prostora odlomkom iz Pastoralne konstitucije o Cerkvi v sedanjem svetu, 2. vatikanskega cerkvenega zbora:
    »1. Tesna povezanost Cerkve s celotno človeško družino.
    Veselje in upanje, žalost in zaskrbljenost današnjih ljudi, posebej ubogih in vseh kakor koli  trpečih – to je hkrati veselje in upanje, žalost in zaskrbljenost Kristusovih učencev; in ničesar resnično človeškega ni, kar bi ne našlo odmev v njihovih srcih. Tudi njihovo občestvo je sestavljeno iz ljudi, ki jih, zedinjene v Kristusu, vodi Sveti Duh na njihovem romanju nasproti Očetovemu kraljestvu in ki so prejeli nalogo, da vsem prinašajo oznanilo odrešenja. Zato se Cerkev čuti  resnično in na notranji način povezano z vsem človeškim rodom in njegovo zgodovino.«
  • PISMO PAPEŽA FRANČIŠKA ZA POSTNI ČAS: Letošnji postni čas in pripravo na velikonočne praznike bomo začeli čez deset dni. Po naročilu naših škofov bomo zadnji dve nedelji pred začetkom posta, pri nedeljskem bogoslužju brali pismo papeža Frančiška za post 2022.
    Glavno sporočilo papeža Frančiška za postni čas 2022, se opira na pismo apostola Pavla Galačanom: »Ne naveličajte se delati dobro, kajti če se ne utrudimo, bomo ob svojem času želi. Dokler torej še utegnemo, delajmo dobro vsem.« (Gal 6, 9-10a).
  • ZIMSKE POČITNICE IN ŽUPNIJSKA KATEHEZA: Ta teden imajo otroci zimske počitnice, zato tudi ni verouka oz. kateheze. Po počitnicah bomo začeli z redno župnijsko katehezo, v živo. Župnijska kateheza ni » verska šola in še manj verski krožek«, ampak uvajanje otrok v krščansko življenje. Za to pomembno nalogo imamo na teden eno uro časa, kar je daleč premalo. Kateheza – verouk se mora nadaljevati v družini, z pogovorom, molitvijo, sodelovanjem pri bogoslužju v cerkvi, z lepim zgledom in podporo celotnega župnijskega občestva. Kristjani smo lahko samo, če se stalno trudim za osebno prijateljstvo in povezanost z Jezusom. Iz tega prijateljstva se rojeva veselje, hvaležnost in navdušenje za pripadnost župnijskemu občestvu, za sodelovanje in misijonsko poslanstvo.
  • PRAZNOVANJE 100-LETNICE ROJSTVA + MSGR. VLADIMIRJA PIRIHA. V Postojni se bomo v nedeljo 20.2.2022 ob 18 h, pri večerni maši spomnili 100-letnice rojstva dolgoletnega dekana in župnika, pokojnega msgr. Vladimirja Piriha.
  • POGOJI ZA UDELEŽBO PRI BOGOSLUŽJU: Vsi, ki se želite udeležiti bogoslužja v cerkvi in ste starejši od  12 let, morate izpolnjevati pogoje PCT  (preboleli, cepljeni testirani. Pred vstopom v cerkev morate potrdilo PCT pokazati osebi, ki jo je za to pooblastil župnik. Otrokom starejšim od 12 let potrdilo napišete starši, na podlagi testiranja, ki ga otroci opravijo v šoli.« Kdor ne izpolnjuje PCT pogojev in ne more v cerkev, naj ob nedeljah spremlja praznično bogoslužje doma, po radiu ali TV.
    Zelo  priporočam in vas vabim, da pridete k sveti maši med tednom, ko je v cerkvi več prostora in manj ljudi.
  • PAPEŽEVA SVETOVNA MREŽA MOLITVE: Papež Frančišek nas prosi, da v  Februarju 2022 molimo za redovnice in posvečene:
    »Molimo za redovnice in žene v posvečenem življenj, hvaležni za njihovo poslanstvo in njihov pogum, da bi še naprej iskale nove odgovore  na izzive našega časa«.
  • Župnik prosi, da v februarju 2022 molimo: » Za otroke in mlade, da bi jih starši s svojim zgledom in besedo vzgajali za hvaležnost in darovanje.«
  • ZAHVALA:. Hvala Mariji Debevec, ki pri Fari skrbi za pranje in likanje bogoslužnih oblačil, oltarnih prtov in prtičkov, ki jih rabimo pri bogoslužju. Hvala Martini Debevec G., ki je oprala in zlikala strežniške obleke. Hvala Nadi Grossi in Eriki Markut H., ki skrbita za čiščenje bivalnih prostorov v župnišču na Ubeljskem. Hvala Ireni Slivar za pranje in likanje oltarnih prtov in prtičkov, ki jih rabimo pri bogoslužju na Ubeljskem. Hvala vsem za  vašo pomoč in sodelovanje v župniji. Bog povrni!