Avtor: Avtor Objavljeno: 6. 03. 2022

Fara ob 18 h: za zdravje, Dilce 28; Križev pot  ob 17.40h

Fara ob 18.30 h sestanek ŽPS

Sofronij

Ubeljsko ob 18 h: za + Anica Lenassi, Jože Krečič in Wetzel Franc, Malo Ubeljsko 15

Inocenc I., Justina

Fara ob 18 h: za + Jože Derenčin, Slavinje 17

2. POSTNA

KVATRNA NEDELJA

Papeška nedelja

Kvatrna nedelja – vaši darovi za duhovnike in duhovne poklice

Ubeljsko ob 9 h: za + Tomaž Bittner , VU 29a

Fara ob 10.30 h: za župljane

Ob 15 h »romanje družin« in družinski križev pot iz Gorič k Fari

• MOLITEV ZA MIR V UKRAJINI: Papež in škofje vabijo vse vernike in druge ljudi dobre volje, da z vsem srcem molimo in prosimo Boga za mir v Ukrajini, za voditelje, ki so začeli to gorje, uničenje in morijo ter za vse žrtve in begunce.
  • POMOČ BEGUNCEM IZ UKRAJINE: Naš škof, msgr. dr. Jurij Bizjak, je vsem duhovnikom in župnijam v škofiji poslal dopis in prošnjo: »Iz Ukrajine morda že v bližnji prihodnosti lahko pričakujemo večje število beguncev, verjetno večinoma žene z otroki. Prihajajočim brezdomcem želi pomagati tudi Škofijska karitas Koper, zato se na vas obračamo s prošnjo za podatke o možnih nastanitvah tako v cerkvenih prostorih kakor tudi po gospodinjstvih v župnijah. Vsaka nastanitev se pričakuje da ima: kuhinjo in spalnico in sanitarije. Sprašujemo vas: Koliko žena z otroki (2-3) lahko sprejme župnija v svoje cerkvene prostore in koliko jih lahko sprejmejo gospodinjstva v župniji? Stroške bivanja in nastanitve nosi župnija, vlada zagotavlja beguncem zdravstveno varstvo in denarno pomoč, trajanja nastanitve seveda ni mogoče predvideti. Prosimo vas, da navedene podatke po posvetu z ŽPS in ŽGS sporočite ravnatelju ŠKK g. Tihomirju Busija do 15 marca 2022. Zahvaljujemo se vam za odziv in vas lepo pozdravljamo.
    Kdor želi nakazati denarno pomoč za Ukrajino jo  lahko nakažete direktno na:
    Slovenska Karitas, Kristanova ulica 1, 1000 Ljubljana; TRR: SI56 0214 0001 5556 762; Sklic: SI00 870;  Namen: Pomoč Ukrajini.
  • ŽUPNIJSKI PASTORALNI SVET. V naši župniji ima ŽPS 15 članov: 7 žena in 8 mož.

ŽPS je župnijsko posvetovalno in delovno telo, ki se ukvarja  z vprašanji župnijskega življenja in delovanja z namenom, da bi bilo življenje in delo župnijske skupnosti načrtno in usklajeno. ŽPS spodbuja in omogoča SODELOVANJE in SOOSDGOVORNOST VSEH VERNIKOV, stanov in služb v župniji ter njihovih karizem (sposobnosti in darov). Naloga ŽPS je prizadevanje za edinost v verskem življenju in pastoralnem delovanju. Pri tem gre za tri temeljna področja, ki so lastna Cerkvi:

1. oznanjevanje, 2.  bogoslužje in 3. služenje (dobrodelnosti – karitas)

Na zadnjem srečanju, ki je bilo 13. januarja 2022  je vsak član ŽPS povedal katera področja verskega življenja in pastoralnega delovanja so po njegovem mnenju v naši župniji dobra in na katerih področjih smo šibki, pomanjkljivi, premalo dejavni ali celo zanemarjeni.

Pri nadaljnjih srečanjih se bomo posvetili posameznim področjem in SKUPAJ ISKALI POTI za bolj zavzeto in poglobljeno versko življenje posameznikov, skupin  in celotnega župnijskega občestva. Pri tem sta pomembni dve vprašanji: KDO IN KAKO?

Trudimo se za odkrit pogovor, medsebojno poslušanje, gradnjo živega in dejavnega župnijskega občestva ter za razločevanje. Razločevanje je proces, pri katerem ločimo zrnje od plev, ko  gre za iskanje pravih rešitev. Tisti, ki vodi razločevanje nismo najprej ljudje, ampak Sv. Duh, ki po božji besedi, molitvi in zakramentih vodi Cerkev.

Namen sinodalnega dogajanja je prenova Cerkve od znotraj. Pri tem gre predvsem za  SPREMINJANJE MISELNOSTI, da smo kot Jezusovi učenci poklicani k stalni duhovni rasti in da nam je naloženo misijonsko poslanstvo, pridobivanje bratov in sester za Kristusa.

Tega načina nismo vajeni, zato je potrebna potrpežljivost, vztrajnost, medsebojna iskrenost, pripravljenost za sodelovanje, kljub različnim pogledom in PREDVSEM MOLITEV IN POSLUŠNOST SV. DUHU. Vabim in prosim vse župljane, ne le člane ŽPS, da v ta namen vsak dan molite in tudi posredujete svoje pobude in predloge župniku ali članom ŽPS.

• POGOJI ZA UDELEŽBO PRI BOGOSLUŽJU: Izvajanje verske in druge pastoralne dejavnosti je od ponedeljka 21.2.2022 dovoljeno brez pogojev PCT, vendar je še vedno potrebno v vseh župnijskih prostorih skrbeti za minimalni možni stik med udeleženci, potrebno je razkuževati roke, nositi masko in skrbeti za redno prezračevanje.
  • MOLITVENI NAMENI SVETEGA OČETA: Papež prosi, da v  marcu 2022 molimo: »Za krščanski odgovor na bioetične izzive.« Molimo, da bi se mi kristjani, soočeni z vedno novimi bioetičnimi izzivi, vedno postavili v bran življenju, tako z molitvijo, kot z družbeno dejavnostjo.

Župnik prosi, da v marcu molimo: »Za vse župljane, ki iskreno iščejo in potrebujejo Božjo pomoč, da bi se v postnem času osebno srečali z Jezusom v zakramentu spovedi in doživeli  vstajenjsko veselje in mir.«

• NAŠI POKOJNI: Umrl je Ksaverij Pavlovčič z Dilc. Pogreb z sveto mašo bo v torek, 8.3.2022 ob 15 h pri Fari. Pokojnega in njegove domače priporočam v molitev, saj je pokojni  naredil veliko dobrega za našo župnijo.