Avtor: Avtor Objavljeno: 13. 03. 2022

Ubeljsko ob 9 h: za žive in pokojne župljane

Fara ob 10.30 h: za + Jožef Cej, Hrenovice 12

Ob 15 h družinski križev pot iz M. Ubeljskega v Strane

• OBLETNICA IZVOLITVE PAPEŽA FRANČIŠKA: Danes obhajamo papeško nedeljo, obletnico izvolitve sedanjega papeža Frančiška. Jorge Mario Bergoglio, član Družbe Jezusove, se je rodil 17. decembra 1936 v Argentini. Leta 1998 je postal nadškof v glavnem mestu Buenos Aires, kardinal pa leta 2001. Dne 13. marca 2013 je bil izvoljen  za 266 papeža Katoliške cerkve in si je izbral ime Frančišek. Petrov sedež je tako zasedel prvi jezuit. Kmalu po izvolitvi je papež Frančišek napovedal reformo rimske kurije, imenoval zbor svetovalcev kardinalov, ki mu pri tem pomagajo. Skoraj ni srečanja, na katerem vernikov ne bi prosil: »Molite tudi zame!«.
  • DRUŽINSKI KRIŽEV POT: Danes popoldne ob 15 h se zberemo pri cerkvi sv. Petra v Goričah. Od tam se bomo kot romarji napotili poti župnijski cerkvi pri Fari. Po poti bomo molili »družinski križev pot« in klicali božji blagoslov na naše družine. Besedilo križevega pota boste dobili v Goričah. Prisrčno vabljeni vsi, še posebej družine z otroki.
  • ROMANJE V SAN GOVANNI ROTONDO: Na sestanku ŽPS,10.3.2022, smo se dogovorili, da župljane povabimo na romanje v San Govanni Rotondo, v južni Italiji, kjer je živel, deloval in umrl sv. pater Pij. Romanje organiziramo med prvomajskimi počitnicami, od 27.4.- 30.4.2022.  Cena romanja znaša na osebo 329 € (če se prijavi oz. zbere 45 oseb), 349 € (za 35 oseb) in 369 € (za 25 oseb).  V to ceno je vključen avtobusni prevoz, strokovno vodstvo, izvedba romanja, nezgodno zavarovanje in 3 polpenzioni v hotelu 3*(dvoposteljna soba, TWC). Možno je doplačilo za enoposteljno sobo (75€) in zdravstveno zavarovanje  z asistenco v tujini (8,91 €), za starejše nad 75 let to zavarovanje stane 13,36 €. Način plačila:  15 € na pogodbo, 100 € ob prijavi z možnostjo odplačevanja na obroke, brez obresti. Rok za prijavo je kratek in sicer do vključno nedelje, 20.3.2022. Prijave sprejema župnik. Podrobnejši opis romanja najdete v priponki teh oznanil - TUKAJ.
  • POSTNA KOCKA: Otroci prvih dveh triad bodo dobili pri verouku ali pri maši »postno kocko«, ki spodbuja otroke k postnim prizadevanjem. Prosim starše, da  to podprete. Kolikor lahko preverim pri verouku precej otrok sploh ne ve, da smo v postnem času in da je potrebno vsak dan narediti kakšno dobro delo, se bolj potruditi za molitev ali premagovanje oz. odpoved.
  • MOLITEV IN DAROVI ZA UKRAJINO:  Vsak dan molimo za prenehanje vojne v Ukrajini, ki prinaša smrt, strahotno razdejanje in neizmerno trpljenje nedolžnih ljudi. Molimo tudi za voditelje Ruske federacije, ki so to vojno začeli. Po svoji močeh pomagajmo s svojimi darovi. V cerkvi na Ubeljskem in pri Fari so na razpolago  položnice Karitas, za pomoč ljudem v Ukrajini. Svoj dar lahko oddat tudi v nabiralnik, ki je označen za ta namen. Ni  mi znano, da bi kdo iz naše župnije izrazil pripravljenost za sprejem beguncev iz Ukrajine. Škof Jurij prosi, da to sporočimo najpozneje do torka 15.3.2022 na škofijo. Bog povrni vsem, ki ste že do sedaj kakorkoli pomagali.
  • OPASILO NA SLAVINJAH: Sveto Jedrt, ki je zavetnica podružne cerkve na Slavinjah, bomo počastili na sam praznik, v četrtek, 17.3.2022. Maša bo pri Fari, za vse vaščane Slavinj.
  • GLAS ZA ŽIVLJENJE, DRUŽINE IN SVOBODO, ki ga vodi g. Aleš Primc vabi in prosi, da kot kristjani in državljani podpremo prizadevanja proti izbrisu moškega in ženskega spola iz definicije zakonske zveze. O tem naj bi odločalo Ustavno sodišče RS v četrtek, 10.3.2022. Več informaciji najdete v priponki teh oznanil.
  • POGOJI ZA UDELEŽBO PRI BOGOSLUŽJU: Izvajanje verske in druge pastoralne dejavnosti je od ponedeljka 21.2.2022 dovoljeno brez pogojev PCT, vendar je še vedno potrebno v vseh župnijskih prostorih skrbeti za minimalni možni stik med udeleženci, potrebno je razkuževati roke, nositi masko in skrbeti za redno prezračevanje.
  • MOLITVENI NAMENI SVETEGA OČETA: Papež prosi, da v  marcu 2022 molimo:
    »Za krščanski odgovor na bioetične izzive.« Molimo, da bi se mi kristjani, soočeni z vedno novimi bioetičnimi izzivi, vedno postavili v bran življenju, tako z molitvijo, kot z družbeno dejavnostjo.
    Župnik prosi, da v marcu molimo: »Za vse župljane, ki iskreno iščejo in potrebujejo Božjo pomoč, da bi se v postnem času osebno srečali z Jezusom v zakramentu spovedi in doživeli  vstajenjsko veselje in mir.«