Avtor: Avtor Objavljeno: 20. 03. 2022

Fara ob 9 h: za župljane

Ubeljsko ob 10.30 h: za + Malči, Ivan  in Sergej Stegel, MU 11

»Celodnevno« češčenje na Ubeljskem, zaključek ob 14.30 h

• DRUŽINSKI KRIŽEV POT: Danes popoldne ob 15 h se zberemo na Malem Ubeljskem. Od tam se bomo napotili v Strane, k cerkvi Sv. križa. Po poti bomo molili »družinski križev pot« in prosili za božji blagoslov v naših družinah. Besedilo križevega pota boste dobili na začetku poti. Prisrčno vabljeni vsi, še posebej družine z otroki.
  • TEDEN DRUŽINE: V Cerkvi obhajamo teden družine od 19. marca. – 25. marca. Družina, ki jo sestavljajo oče, mama in otroci, je za kristjane božja ustanova in ne zgolj človeška ustanova, ki je odvisna od zgodovinskih okoliščin in navad. Tako v svetu, kot tudi pri nas se krepijo prizadevanja različnih skupin, da bi družino kot skupnost očeta, matere in otrok razvrednotili in izenačili z drugimi oblikami »skupnega« življenja različnih partnerjev. Povabljeni smo, da branimo družino, njene vrednote in da vsak dan, v tem tednu pa še posebej, molimo za  družine, da bi kljub preizkušnjam ohranjale medsebojno povezanost, ljubezen in zvestobo. Vsak dan tega tedna se lahko zvečer med 20h in 20.20h povežete preko zooma in sodelujemo pri skupni molitvi za družine. Glej priponko (TUKAJ).
  • ŠKOFIJSKO ROMANJE DRUŽIN NA SVETO GORO: V soboto, 26.3.2022 je dopoldne škofijsko romanje družin na Sv. Goro, ki ga pripravlja škofijski odbor za družino. Družine in drugi romarji se bomo ob 9 h zbrali na Prevalu in se od tam peš napotili na Sv. Goro. Sveta maša bo v baziliki ob 12 h in nato pričevanje za odrasle in program za otroke.
  • OBLETNA MAŠA ZA + ŠKOFA METODA PIRIHA: V sredo dopoldne, bo v koprski stolnici ob 10 h obletna maša za + škofa Metoda Piriha, ki je pokopan na Sveti Gori. Spomnimo se ga v molitvi.
  • PRAZNIK GOSPODOVEGA OZNANJENJA: V petek obhajamo praznik Gospodovega oznanjenja Mariji. Marija je sprejela Božje povabilo in postala Mati božjega sina, Jezusa Kristusa. Kristjani ta dan praznujemo kot materinski dan, ko se zahvaljujemo za vse matere, žene in dekleta, ki z zaupanjem v Božjo in Marijino pomoč, opravljajo svoje poslanstvo v naših družinah. Na ta dan zaključujemo teden družine. Pri Fari se bomo materam zahvalili v nedeljo, 20.3.2022, po maši, pri kateri bo sodeloval mladinski zbor.
  • CELODNEVNO ČEŠČENJE NA UBELJSKEM: Na 4. postno nedeljo, 27.3.2022 imamo na Ubeljskem celodnevno češčenje. Zaradi tega je ta dan spremenjen urnik nedeljskih maš: prva maša je ob 9 h pri Fari, druga pa ob 10.30 h na Ubeljskem. Po maši bomo izpostavili Najsvetejše. Prosim, če se za molitev in češčenje pred Najsvetejšim razporedite po skupinah:
  • od 11.30 h – 12.30 h možje in fantje
  • od 12.30 h – 13.30 h prostovoljci
  • od 13.30 h do 14.30 žene, dekleta in otroci. Otroci bodo pri češčenju sodelovali zadnje pol ure. Ob 14.30 h bomo češčenje zaključili z litanijami in blagoslovom. Jezusova navzočnost v Evharistiji je največji in najsvetejši dar, stalna prisotnost živega Boga med nami. Zato je češčenje Najsvetejšega središče naše vere. Vabim vas, da se potrudite po svojih najboljših močeh radi pridete v cerkev k uri češčenja.
  • ROMANJE V SAN GOVANNI ROTONDO od 27.4. – 30.4.2022. Glede na število prijav, bomo odločitev o tem ali bomo organizirali to romanje, sprejeli v dogovoru z agencijo, v naslednjem tednu. Vsi ki ste se prijavili, boste o tem obveščeni.
  • MOLITEV IN DAROVI ZA UKRAJINO:  Vsak dan molimo za prenehanje vojne v Ukrajini, ki prinaša smrt, strahotno razdejanje in neizmerno trpljenje nedolžnih ljudi. Molimo tudi za voditelje Ruske federacije, ki so to vojno začeli. Po svoji močeh pomagajmo s svojimi darovi. V cerkvi na Ubeljskem in pri Fari so na razpolago  položnice Karitas, za pomoč ljudem v Ukrajini. Svoj dar lahko oddat tudi v nabiralnik, ki je označen za ta namen.
  • POGOJI ZA UDELEŽBO PRI BOGOSLUŽJU: Izvajanje verske in druge pastoralne dejavnosti je od ponedeljka 21.2.2022 dovoljeno brez pogojev PCT, vendar je še vedno potrebno

v vseh župnijskih prostorih skrbeti za minimalni možni stik med udeleženci, potrebno je razkuževati roke, nositi masko in skrbeti za redno prezračevanje.

• MOLITVENI NAMENI SVETEGA OČETA: Papež prosi, da v  marcu 2022 molimo:

»Za krščanski odgovor na bioetične izzive.« Molimo, da bi se mi kristjani, soočeni z vedno novimi bioetičnimi izzivi, vedno postavili v bran življenju, tako z molitvijo, kot z družbeno dejavnostjo.

Župnik prosi, da v marcu molimo: »Za vse župljane, ki iskreno iščejo in potrebujejo Božjo pomoč, da bi se v postnem času osebno srečali z Jezusom v zakramentu spovedi in doživeli  vstajenjsko veselje in mir.«

• ZAHVALA: Ob smrti in pogrebu + Ksaverija Pavlovčič iz Gorič, je družina Turk darovala za cerkev 100 €. Hvala in Bog povrni.