Avtor: Avtor Objavljeno: 26. 03. 2022

Rihard, Sikst I.

Ubeljsko ob 8.30 h: za župljane

Fara ob 10 h: v dober namen, Dilce 28; Prenos maše po TV SLO

Fara ob 14 h velikonočna spoved (g. Jakopič in g. Škvarč)

• PREHOD NA POLETNI ČAS: V noči med 26. in 27. marcem 2022 preidemo na poletni čas, zato se spremeni tudi tedenski in nedeljski urnik maš. Med tednom bodo svete maše ob 19.00, ob nedeljah pa ob 8.30 na Ubeljskem in ob 10.00 pri Fari.
  • CELODNEVNO ČEŠČENJE NA UBELJSKEM: Na 4. postno nedeljo, 27. 3. 2022 imamo na Ubeljskem celodnevno češčenje. Ta dan je maša na Ubeljskem ob 10.00, pri Fari pa zjutraj ob 8.30. Razpored češčenja na Ubeljskem:
    • od 11.00 – 12.00 možje in fantje
    • od 12.00 – 13.00 prostovoljci
    • od 13.00 – 14.00 žene, dekleta in otroci.
    • Otroci bodo pri češčenju sodelovali zadnje pol ure.
    • Ob 14.00 bomo češčenje zaključili z litanijami in blagoslovom.
  • NAVODILA ZA SODELOVANJE PRI MAŠI, KI BO PRI FARI, NA TIHO NEDELJO
    Na tiho nedeljo, 3. 4. 2022 bo sveto mašo iz naše župnijske cerkve sv. Martina, pri Fari prenašala TV SLO. Vse ki se boste udeležili te svete maše prosim, da upoštevate naslednja navodila:
  1. Prosim nekaj gospodinj, da posrbite za kavo, čaj in pecivo, za ekipo TV (okrog 20 ljudi), ki bo skrbela za prenos svete maše. Prvi člani Tv ekipe pridejo k Fari v nedeljo že ob 6 h zjutraj. Pecivo, kavo in čaj prinesite v župnišče v nedeljo do 7 h.
  2. Pevci in bralci morate biti v cerkvi že ob 9 h, zaradi ozvočenja in vaje.
  3. Prosim vse, ki se boste maše udeležili, da pridete dovolj zgodaj in ne zamujate! Vsaj 5 minut pred začetkom maše morate biti vsi na svojih mestih v cerkvi.
  4. Večji del parkirišča pod cerkvijo bodo zasedla vozila TV, zato boste morali svoje avtomobile parkirati po poti proti pokopališču  in pred pokopališčem. Računajte, da boste zaradi tega potrebovali več časa, da pridete pravočasno v cerkev.
  5. V cerkvi bo postavljenih več kamer. Prosim vas za potrebno zbranost. Sveta maša bo potekala kot običajno, zato se med mašo ne ozirajte in ne opazujte kaj delajo delavci TV.
  6. Pri tej maši ne bo običajnih oznanil, ker so namenjena le vernikom naše župnije.
  7. K obhajilu pristopajte v eni vrsti, po desni strani križa in odhajate po levi strani. Pevce na koru bom obhajal po sveti maši, da bo čim manj premikanja, ker bo ena kamera tudi na koru.
  8. Prosim, da vsi počakate na svojih mestih do konca maše oz. TV prenosa.
  • VELIKONOČNA SPOVED: Otroci iz nekaterih razredov boste imeli spoved namesto verouka že v tem tednu, drugi pa v naslednjem. Prosim katehistinje, da otroke povabite in poskrbite za pripravo in zbranost.

Za odrasle bo pri Fari priložnost za velikonočno spoved v nedeljo 3.4.2022 ob 14 h. Spovedovala bosta dva tuja spovednika. Nekaj priložnosti bo še v četrtek, 7.4.2022 ob 18 h, ko bo na razpolago en tuj spovednik.

Na Ubeljskem in Razdrtem bo velikonočna spoved za odrasle v nedeljo 10.4.2022 ob 16 h. Na obeh krajih bo spovedoval po en tuj spovednik.

• OBISK BOLNIH IN STAREJŠIH PRED VELIKONOČNIMI PRAZNIKI: Bolne in starejše, ki za velikonočne praznike ne bodo mogli v cerkev bom obiskal na domu v torek, 12.4.2022 dopoldne, zato obisk na prvi petek v aprilu odpade. Prosim, da domači prijavite tudi tiste, ki jih do sedaj še nisem obiskal, pa bi to želeli.
  • SKRB ZA PREPREČEVANJE OKUŽBE Z COVID 19:  Ker se število okužb v zadnjem času znova povečuje, smo vsi povabljeni, da z večjo odgovornostjo skrbimo za svoje zdravje in zdravje bližnjih. Pred vstopom v cerkev razkužimo roke in si nadenemo masko. Pri vstopu v cerkev se pokrižamo, vendar ne uporabljamo blagoslovljene vode. Pri pozdravu miru se ne rokujemo. Obhajilo prejemamo samo na roko. V cerkvi skrbimo za primerno razdaljo in čim manj kontaktov.
  • MOLITEV ZA MIR IN DAROVI ZA UKRAJINO:  Vsak dan molimo za prenehanje vojne v Ukrajini, ki prinaša smrt, strahotno razdejanje in neizmerno trpljenje nedolžnih ljudi. Molimo tudi za voditelje Ruske federacije, ki so to vojno začeli. Po svoji močeh pomagajmo s svojimi darovi. V cerkvi na Ubeljskem in pri Fari so na razpolago  položnice Karitas, za pomoč ljudem v Ukrajini. Svoj dar lahko oddat tudi v nabiralnik, ki je označen za ta namen.
  • MOLITVENI NAMEN SVETEGA OČETA za april 2022: »Molimo, da bi vlade in krajevne skupnosti podpirale zdravstvene delavce v njihovi skrbi za bolnikein ostarele, še posebej v najrevnejših deželah.«
  • Župnik prosi, da v aprilu 2022: »Molimo za vse kristjane v naši župniji, da bi se v dobri velikonočni spovedi osebno srečali z Jezusom in prejeli njegovo odpuščanje, mir in velikonočno veselje.«