Avtor: Avtor Objavljeno: 3. 04. 2022

Fara ob 19 h: za + Nada in Ivan Bole, Fara 33

Vincencij Ferrer

Fara ob 17 h spoved za 6. razred

Fara ob 19 h: za + Ksaverij Pavlovčič, Goriče 28  (30 dan)

V zahvalo Materi Božji, Hrenovice 24  (oddana)

Irenej iz Srema

Razdrto ob 19 h: za + Janez Osna in družina Osana, R.15

Aleksander

Fara ob 16.30 h vaje za pasion (7., 8. in 9. razred )

Fara ob 18 h – 19 h velikonočna spoved (tuj spovednik)

Fara ob 19 h: za + starši Černe in Vekar, Studenec 12

Dionizij

Ubeljsko ob 18 h vaje za pasion (7., 8. in 9. razred)

Ubeljsko ob 19 h: za + Bojan, Kristina in Leopold Novk, VU25a

Hugo

Fara ob 19 h: za + Franc, Angela in Mirko Rožanc, Dilce 43

CVETNA - OLJČNA NEDELJA

Domen

Ubeljsko ob 8.30 h: za župljane; Blagoslov oljčnih vej in butar

Ubeljsko in Razdrto ob 16 h velikonočna spoved

Fara ob 10 h: za + brate in starše Čebokli, Hrenovice 23

Blagoslov oljčnih vej, zelenja in butar

• VELIKONOČNA SPOVED: Pri Fari bo velikonočna spoved na tiho nedeljo, 3.4.2022 od 14 h dalje. Na razpolago bosta dva tuja spovednika. Nekaj priložnosti bo še v četrtek, 7.4.2022 od 18 h – 19 h,  ko bo na razpolago en tuj spovednik. Pri Fari imajo otroci iz 4., 5. razreda spoved v ponedeljek, otroci iz 6. razreda pa v torek.

Na Ubeljskem in Razdrtem bo velikonočna spoved za odrasle v nedeljo 10.4.2022 ob 16 h. Na obeh krajih bo spovedoval po en tuj spovednik. Nekaj priložnosti za spoved pred velikonočnimi prazniki bo še prve dni velikega tedna, dopoldne v Postojni. Ne odlašajte s spovedjo na zadnje dneve, ker smo duhovniki v Velikem tednu zelo obremenjeni.

• OLJČNE VEJICE IN DAROVI ZA VEJICE: Oljčne in lovorove vejice vsako leto poskrbijo verniki iz obalnih župnij. Vejice narežejo, pakirajo in razvozijo. Z darovi, ki jih dobijo krijejo stroške, ostalo pa namenijo za vzdrževanje domačih cerkva.

Na Ubeljskem in pri Fari boste oljčne vejice dobili na tiho nedeljo, 3.4.2022, po maši, v župnišču. Dar za vejice boste oddali v nabiralnik, določen za ta namen.

• RADIJSKI MISIJON: Od tihe do cvetne nedelje bo na Radiu Ognjišče potekal radijski misijon. Kolikor le utegnete, si vzemite čas in prisluhnite misijonskim nagovorom in pogovorom, ki vas bodo duhovno obogatili in tako pomagali v pripravi na velikonočne praznike.
  • TIHA NEDELJA – DAN MOLITVE ZA ŽRTVE SPOLNIH ZLORAB V CERKVI

Po naročilu slovenskih škofov je tiha nedelja, 3.4.2022 dan molitve  in sprave za žrtve spolnih zlorab v Cerkvi. Vabim in prosim, da molimo v ta namen. Pri nedeljski maši bomo zmolili molitev, ki jo je pripravila Papeška komisija za zaščito otrok.

• CVETNA NEDELJA: S cvetno ali oljčno nedeljo začenjamo Veliki teden Gospodovega trpljenja, smrti in vstajenja. Na cvetno nedeljo se bomo najprej zbrali pred cerkvijo, k blagoslovu oljk in drugega zelenja in nato v sprevodu prišli v cerkev k sveti maši.  V primeru slabega vremena bo blagoslov kar v cerkvi. Na cvetno nedeljo in na Veliki petek bomo pri bogoslužju brali in premišljevali pripoved o Jezusovem trpljenju (pasion).
  • VAJE ZA BRANJE PASIONA: Fantje in dekleta iz 7., 8. in 9 h razreda imajo pri Fari, namesto verouka, v četrtek, 7.4.2022,  ob 16.30 h vaje za branje pasiona. Pridružili se bodo tudi nekateri odrasli. Na Ubeljskem je enaka vaja v petek, 8.4.2022 ob 18h. Vaja bo v cerkvi. Prosim, da se potrudite in res pridete na vaje vsi.
  • SKRB ZA PREPREČEVANJE OKUŽBE Z COVID 19:  Širjenje okužbe s covid 19 se še ni ustavilo, zato je potrebno še vedno skrbeti za lastno zdravje in zdravje bližnjih.

Pred vstopom v cerkev razkužimo roke in si nadenemo masko. Pri vstopu v cerkev se pokrižamo, vendar ne uporabljamo blagoslovljene vode. Pri pozdravu miru se ne rokujemo. Obhajilo prejemamo samo na roko. V cerkvi skrbimo za primerno razdaljo in čim manj kontaktov.

• MOLITEV ZA MIR IN DAROVI ZA UKRAJINO:  Vsak dan molimo za prenehanje vojne v Ukrajini, ki prinaša smrt, strahotno razdejanje in neizmerno trpljenje nedolžnih ljudi. Molimo tudi za voditelje Ruske federacije, ki so to vojno začeli. Po svoji močeh pomagajmo s svojimi darovi. V cerkvi na Ubeljskem in pri Fari so na razpolago  položnice Karitas, za pomoč ljudem v Ukrajini. Svoj dar lahko oddat tudi v nabiralnik, ki je označen za ta namen.
  • MOLITVENI NAMEN SVETEGA OČETA za april 2022: »Molimo, da bi vlade in krajevne skupnosti podpirale zdravstvene delavce v njihovi skrbi za bolnikein ostarele, še posebej v najrevnejših deželah.«

Župnik prosi, da v aprilu 2022: »Molimo za vse kristjane v naši župniji, da bi se v dobri velikonočni spovedi osebno srečali z Jezusom in prejeli njegovo odpuščanje, mir in velikonočno veselje.«