Avtor: Avtor Objavljeno: 10. 04. 2022

Razdrto ob 19 h: za + Marija in Janez Maver, Razdrto 8

Zenon,

Julij I. pap.

Dopoldne obisk bolnih in starejših na domu

Fara ob 16.30 h vaje za strežnike

Ubeljsko ob 19.30 h: za + Bojan in starši Novak, VU 22

Martin I., Ida

Razdrto ob 19 h: za + Ivan, Marija, Jože in Ivana Osana ter Marija Rakovec, Razdrto 15

VELIKI ČETRTEK

Valerijan,

Maksim

Krizmena maša ob 10 h v N. Gorici;

Ubeljsko ob 18 h: + Albin, Marija in  Romana Natlačen, VU4a

Fara ob: 19.30 h: za + Simčič, Landol 8, Nabirka za Ukrajino

VELIKI PETEK

Helena,

Jelica

Dan Jezusovega trpljenja in smrti;   Strogi post.

Ob 15 h križev pot v cerkvi na Ubeljskem in pri Fari

Ubeljsko ob 18h  bogoslužje V. petka;  Nabirka za Božji grob

Fara ob: 19.30 h bogoslužje V. petka; Nabirka za Božji grob

VELIKA SOBOTA

Bernardka Lurška

Blagoslov velikonočnega ognja in velikonočnih jedil

Ubeljsko ob 19.00 h: za župljane;   procesija; ofer

Fara ob 21.00 h: za + Darko Mejak, Hrašče 71a; procesija; ofer

VELIKA NOČ

Praznik G. vstajenja

Ubeljsko ob: 8.30 h: za vse pokojne duhovnike;   ofer za cerkev

Fara ob 10 h: za + Meri Panzeri, Studenec 12;      ofer za cerkev

• VELIKONOČNA VOŠČILA: »Zahvaljen bodi Bog in Oče našega Gospoda Jezusa Kristusa! V svojem velikem usmiljenju nas je s tem, da je obudil  od mrtvih Jezusa Kristusa, prerodil  za živo upanje, za neuničljivo, brezmadežno in nepokvarljivo dediščino…Ljubite ga, čeprav ga niste videli. Verujte vanj, čeprav ga zdaj še ne vidite, radujte se v neizrekljivem in veličastnem veselju, ko se trudite, da bi dosegli namen svoje vere, to je zveličanje duš.« 1Pt 3-4; 8-9.
    Božje milosti in velikonočnega veselja polne velikonočne praznike, voščim vsem župljanom in vsem ljudem dober volje. Kristus je vstal! Zares je vstal. ALELUJA!
  • VELIKONOČNA SPOVED: Na Ubeljskem in Razdrtem bo velikonočna spoved na Cvetno nedeljo, 10.4.2022, ob 16 h. Na obeh krajih bo spovedoval po en tuj spovednik.
  • NEDELJSKA MILOŠČINA: Od cvetne nedelje dalje bomo v cerkvi zopet pobirali miloščino, tako kot je bila navada, zato pod korom ne bo več nabiralnika za miloščino.
  • OBISK BOLNIH IN STEREJŠIH PRED VELIKONOČNIMI PRAZNIKI: Bolne in starejše bom obiskal na domu v torek, 12.4.2022 dopoldne.
  • OBLATI: Pri Fari  boste na cvetno nedeljo po maši lahko dobili v župnišču oblate. Darovi od oblatov gredo za potrebe župnije. Zahvaljujem se Tonetu Černigoju, ki je poskrbel za izdelavo oblatov.
  • VEROUK V VELIKEM TEDENU: V velikem tednu otroci nimajo običajnega verouka,  ampak se udeležijo obredov in bogoslužja Velikega četrtka, Velikega petka, Velike sobote in Velike noči.
  • VELIKI ČETRTEK: Na ta dan se duhovniki že dopoldne zberemo s škofom pri krizmeni maši, pri kateri škof posveti sveta olja: bolniško in krstno olje ter sveto krizmo. Letos bo krizmena maša v kon-katedrali, ob 10 h v Novi Gorici. Pri krizmeni maši  duhovniki obnovimo duhovniške obljube. K maši ste vabljeni tudi verniki.
    Pri večerni maši se spominjamo Jezusove zadnje večerje, ko je postavil sv. evharistijo (sveto mašo.) in apostole posvetil v duhovnike. Po maši bomo Najsvetejše prenesli v Božji grob. Po slavi zvonovi utihnejo in se zopet oglasijo pri velikonočni vigiliji. Na Veliki četrtek smo povabljeni, da se po maši nekaj časa zadržimo v molitvi pred Božjim grobom. Na V. četrtek je nabirka za Ukrajino.
  • VELIKI PETEK je dan Jezusovega trpljenja in smrti, zato je na ta dan strogi post. To je edini dan v letu, ko ni svete maše, verniki pa se zberemo ob 15 h v cerkvi, k molitvi križevega pota. Pri večernem bogoslužju beremo in premišljujemo Jezusovo trpljenje, kakor so ga opisali evangelisti, počastimo križ, znamenje našega odrešenja in prejmemo sveto obhajilo. Cerkev bo čez dan odprta, da lahko pridete molit, častit in se zahvaljevat Jezusu za dar odrešenja. Na V. petek je nabirka sv. deželo.
  • VELIKA SOBOTA:
    - Pri Fari bom
    ob 7 h  blagoslovil velikonočni ogenj. Ker ni dovolj strežnikov, da bi ogenj nesli po vseh vaseh, ste povabljeni, kdor to želi, da pride k blagoslovu velikonočnega ognja in ga sam odnese domov. Strežniki bodo prinesli blagoslovljeni ogenj v Landol, Šmihel, Hrenovice, Bolk, Dilce in Goriče. Ob 11 h in 16 h bo v župnijski cerkvi pri Fari, blagoslov velikonočnih jedil. Na Ubeljskem bom blagoslovil velikonočna jedila ob 15 h, na Razdrtem pa ob 15.30 h.
    - Na Ubeljskem se k velikonočni vigiliji zberemo ob 19 h, pri Fari ob 21h. Če bo primerno vreme, bo po maši na obeh krajih velikonočna procesija. Prosim, da se za sodelovanje pri procesiji dogovorite, kdo bo nosil kip vstalega Zveličarja, nebo in zastave (bandere). Tako pri vigiliji kot na Veliko noč bo pri mašah ofer za župnijske potrebe.
  • MOLITEV ZA MIR V UKRAJINI:  Vsak dan molimo za prenehanje vojne v Ukrajini. Svoj dar za pomoč Ukrajini lahko oddat  v nabiralnik v cerkvi, ki je označen za ta namen, ali pa nakažete na TRR slovenske Karitas.
  • ŽUPNIJSKA OZNANILA: Opažam, da precej ljudi ne prebere vseh oznanil, ampak pogledajo samo prvo stran, kjer so mašni nameni. Prosim vas, da se potrudite in preberete vsa oznanila in ne sprašujete stvari, ki so zapisane v nadaljevanju oznanil.
  • ZAHVALA: Zahvaljujem se Poličevim za spravilo in prevoz lesa. Bog povrni!
    Zahvaljujem se vsem, ki ste pri Fari pomagali pri pripravi in sodelovali na tiho nedeljo pri  bogoslužju, ki ga je prenašala RTV SLO. Hvala za vašo pomoč.