Avtor: Avtor Objavljeno: 17. 04. 2022

Velikonoč. ponedeljek

Evzabij,

Sabina

Emavs; Ves teden je velikonočna osmina

Strane ob 8.30 h: za + Rafko Groznik in v dober namen, S. 20

Fara ob 10 h: za + Ivana in Jakob Mejak, Goriče 18

Leon IX.

Fara ob 19 h: za + Helena Logar, Landol 41

Fara ob 19.30 h srečanje staršev prvoobhajancev

Teotim, Teo

Fara ob 19 h: v čast sv. Antonu, Landol 31

Anzelm, Konrad

Fara ob 19 h: za družina d Agostini, Hrenovice 43

Fara ob 19.30 h sestanek ŽGS

Hugo

Razdrto ob 19 h: za + Ivana Suša, Razdrto 23

Jurij

Goduje naš škof Juriji;     Krst: Kim Peterka

Šmihel ob 17 h pri sv. Juriju: za vse pokojne vaščane

Fara ob 19 h: v dober namen

2. VELIKONOČNA nedelja Božjega usmiljenja

Ubeljsko ob 8.30 h: za + Jure Grossi, Razdrto 45;

Krst: Jure Švigelj

Fara ob 10 h:  za župljane

• VELIKONOČNA OSMINA:  Ves teden po Veliki noči se kristjani na poseben način veselimo praznika Jezusovega vstajenja in zmage nad grehom in smrtjo, zato ima praznik osmino. Lepo vas vabim k sveti maši in zakramentom.

Na velikonočni ponedeljek, ko je dela prost dan, je nedeljski urnik maš. Pridite v Emavs!

• SREČANJE STARŠEV PRVOOBHAJANCEV: V torek, po večerni maši vabim starše naših letošnjih prvoobhajancev na srečanje, ki bo v župnišču pri Fari. Prvo sveto obhajilo bo letos zadnjo nedeljo v maju, 29.5.2022, pri Fari.
  • SESTANEK ŽGS: V četrtek po maši vabim člane ŽGS na sestanek, ki bo v župnišču pri Fari.
    Pregledali in potrdili bomo župnijski obračun za lansko leto in se pogovorili o obnovitvenih delih v letošnjem letu.
  • OPASILO SV. JURIJA V ŠMIHELU: V soboto goduje sv. Jurij. Spomnili se bomo našega škofa dr. Jurija Bizjaka, ki ta dan goduje. V Šmihelu pod Nanosom pa bomo tega zavetnika počastili z sveto mašo ob 17 h, v pokopališki cerkvi. Lepo vabljeni.
  • NEDELJA BOŽJEGA USMILJENJA: Prva nedelja po veliki noči rečemo »bela« nedelja, ker so v prvi Cerkvi krščevali samo pri velikonočni vigiliji in so novokrščenci, ki so bili po večini odrasli do bele nedelje nosili bela oblačila.
    Sveti papež Janez Pavel II. pa je leta 2000 to nedeljo razglasil za nedeljo Božjega usmiljenja. Bog svojo vsemogočnost razodeva predvsem z usmiljenjem in prizanašanjem do grešnikov, ki se k njemu obračajo z zaupanjem in skesanim srcem.
  • MOLITEV ZA MIR V UKRAJINI:  Vsak dan molimo za prenehanje vojne v Ukrajini. Svoj dar za pomoč Ukrajini lahko oddat  v nabiralnik v cerkvi, ki je označen za ta namen, ali pa nakažete na TRR slovenske Karitas.
  • MOLITVENI NAMEN SVETEGA OČETA za april 2022: »Molimo, da bi vlade in krajevne skupnosti podpirale zdravstvene delavce v njihovi skrbi za bolnikein ostarele, še posebej v najrevnejših deželah.«

Župnik prosi, da v aprilu 2022: »Molimo za vse kristjane v naši župniji, da bi se v dobri velikonočni spovedi osebno srečali z Jezusom in prejeli njegovo odpuščanje, mir in velikonočno veselje.«

• VAŠI DAROVI: Na Veliki četrtek ste pri Fari darovali za Ukrajino 668,30 €, na Ubeljskem 179,19 €. Na Veliki petek ste pri Fari darovali za kristjane v Sveti deželi 676,22 €, na Ubeljskem pa 138,00 €. Hvala vsem in Bog vam povrni!
  • ZAHVALA: Zahvaljujem se vsem župljanom, na Ubeljskem in pri Fari, ki ste na kakršen koli način pomagali in sodelovali pri pripravi bogoslužnih prostorov in različnih bogoslužnih opravil v Velikem tednu in velikonočnih praznikih. Korajžno naprej! V sodelovanju in skupnosti je moč in Božji blagoslov!