Avtor: Avtor Objavljeno: 24. 04. 2022

Nedelja Božjega usmiljenja

Leto C – 24. 4. 2022

Marko  ev.

Goriče ob 18 h: za žive in pokojne vaščane Gorič.

Markova procesija in prošnja za Božji blagoslov

Marija Mati d. sveta

Fara ob 19 h: za + Boris Vadnjal, Hrašče

Fara ob 19.30 srečanje s starši birmancev (7. in 8. r)

Cita

Fara ob 19 h: za Franc Ženko in Franc Bebič, V. Brda 1

Peter Chanel

Fara ob 12 h pogreb + Ljubica Škerjanc

Fara ob 19 h: za + Ivanka in Jakob Čuk, Dilce 28

Katarina Sienska

Razdrto ob 19 h: za + Pavla Tomaduz, Razdrto 17

Pij V.

Fara ob 19 h: za + Ivan in Marjeta Trošt, Šmihel 61

3. VELIKONOČNA

Sv. Jožef Delavec

Začetek Marijinega meseca maja in šmarnične pobožnosti

Ubeljsko ob 8.30 h: za župljane

Fara ob 10 h: za + Slavko in starši Konobelj, Studenec 24

MAŠA V GORIČAH, NA GOD EVANGELISTA MARKA: 25.4.2022 bo ob 18 h v Goričah maša, pri kateri bomo prosili Božjega blagoslova za naše delo, še posebej za blagoslov polja, vrtov, njiv, travnikov, sadovnjakov… Če bo vreme dopuščalo bomo imeli tudi procesija z litanijami vseh svetnikov. Ker živimo v poindustrijski dobi se lahko zdi taka molitev  in prošnja »mimo«, vendar nas  opozarjajo, da tudi v naših časih velja: » Mi smo delali sejali, rasti pa ne bomo dali, Ti edini moreš dati, delu blagoslov bogat…« Lepo vabljeni v Goriče.

SREČANJE S STARŠI BIRMANCEV: V naši župniji imamo sveto birmo vsako drugo leto, zato gredo k birmi mladi iz 8. in 9. razreda. Daljna priprava na prejem tega zakramenta poteka vsa leta v domači družini in pri župnijski katehezi. Bližnja priprava poteka zadnji dve leti pred birmo. V tem času se z mladimi pogovarjamo in pripravljamo ne le na prejem tega zakramenta, ki bo na točno določen datum, ampak predvsem na to, kako bodo svojo vero živeli po birmi, v domači župniji in kot Jezusove priče v današnjem svetu. Poleg rednih srečanj obsega priprava na birmo tudi duhovne vikende za birmance.  Prav o tem se bomo pogovorili na srečanju staršev, v torek zvečer, v župnišču pri Fari. Lepo vabljeni, vsaj eden od staršev!

MESEC MAJ IN ŠMARNIČNA POBOŽNOST: Letos začenjamo mesec maj na nedeljo, s praznikom sv. Jožefa Delavca. Za kristjane to ni najprej sindikalni praznik, ampak dan, ko se Bogu zahvaljujemo za sposobnosti in darove, ki jih je dal človeku, da lahko ustvarja, dela in s tem spopolnjuje sebe, skrbi za dostojno življenje sebe in svoje družine in pomaga tistim, ki iz različnih vzrokov nimajo vsega kar potrebujejo za življenje.
Mesec maj je na poseben način posvečen Mariji, Božji Materi, po kateri je prišla na svet »duhovna pomlad«, ko je sprejela Božje materinstvo in s tem postala tudi naša mati.
Lepo vas vabim k šmarnični pobožnosti, ki bo v mesecu maju, pri vsaki sveti maši med tednom. Med seboj se dogovorite in povabite ter se po družinah ali manjših skupinah zbirajte k šmarnični pobožnosti tudi po vaseh ali posameznih podružnicah.

PRVOMAJSKE POČINICE so letos od srede 27.4. do vključno 2.5.2022. V tem času ni župnijske kateheze (verouka). To, da ni pouka v šoli in verouka v župniji ne pomeni, da lahko odrasli in otroci v tem času pozabimo na Boga. Tudi v času počitnic skrbimo in pokažimo svojo ljubezen do Boga in bližnjih.

ROMANJE V  SAN GIOVANNI ROTONDO, ki smo ga načrtovali med letošnjimi prvomajskimi prazniki, odpade, zaradi premajhnega števila prijav. Morda nam uspe ob kakšni drugi priliki.

SKAVTSKE ZAOBLJUBE: V soboto 23.4.2022 bo v župnišču in na dvorišču gospodarskega poslopja pri Fari imeli skavtske zaobljube skupina skavtov iz ljubljanske nadškofije.

MOLITVENI NAMEN SVETEGA OČETA v maju 2022: »Molimo za mlade ljudi, poklicane k življenju v polnosti, da bi v Mariji odkrili njeno poslušajočo držo, globino razločevanja, pogum vere in predanost služenju«.

Župnik prosi, da v maju 2022: »Molimo za starše naših letošnjih  prvoobhajancev, da bi spoznali in v praksi uresničevali svojo nenadomestljivo poslanstvo, ki ga imajo do svojih otrok, da jim s svojim zgledom posredujejo vero in poglobljen odnos do zakramentalnega življenja.

MOLITEV ZA MIR V UKRAJINI:  Vsak dan molimo za prenehanje vojne v Ukrajini.
Svoj dar za pomoč Ukrajini lahko oddaš  v nabiralnik v cerkvi, ki je označen za ta namen, ali pa nakažeš na TRR slovenske Karitas.

OBNOVA TABERNAKLJA: Po velikonočnih praznikih smo dali obnoviti (pozlatiti) vratca tabernaklja na glavnem oltarju, v župnijski cerkvi sv. Marina. Dokler vratca ne bodo obnovljena, bomo Najsvetejše hranili v tabernaklju na stranskem oltarju. Obnoviti in pozlatiti smo dali tudi nekaj kelihov in paten iz podružnih cerkva.

NAŠI POKOJNI: V četrtek, 28.4.2022 bo ob 12 h, pri Fari pogreb + Ljubice Škerjanc. Pokojno in domače priporočam v molitev.

VAŠI DAROVI: Za Veliko noč ste pri ofru  darovali za potrebe župnije, pri Fari: 1.923,64 €, na Ubeljskem: 1.207,15 €. Za oblate ste pri Fari darovali 570,85 €, na Ubeljskem 840,00 €
Za vse darove iskrena hvala in Bog povrni!

ZAHVALA: Zahvaljujem se Rafaelu Dužniku, ki je poskrbel, da so z mulčerjem odstranili panje dreves, ki smo jih zadaj za cerkvijo posekali pred dvema letoma. Na ta način bomo na tem delu lažje počistili in kosili travo. Bog povrni.

IZJAVA SLOVENSKE ŠKOFOVSKE KONFRENCE PRED VOLITVAMI  2022 (TUKAJ).