Avtor: Avtor Objavljeno: 1. 05. 2022

Gotard

Fara ob 19 h: + Viktor in Milena ter + Muha, Landol 14

Dominik Savio

Prvi petek: dopoldne obiščem bolne in starejše na domu

Ubeljsko ob 19 h: + Zvonimir Nedoh, VU 11a, 8 dan

MAJ.

Gizela

Krst Jakob Krnel

Fara ob 19 h: za + Derenčin, Slavinje 16

4. VELIKONOČNA

Nedelja Dobrega Pastirja

Ubeljsko ob 8.30 h: za + Angela in Ludvik Stegel, Brezje

Fara ob 10 h: za + Tomšič ter + Miro Dekleva, Goriče 17

• TEDEN MOLITVE ZA DUHOVNE POKLICE: Od 1. do 8. maja obhajamo v Cerkvi teden molitve za duhovne poklice. Temeljni duhovni poklic smo prejeli vsi pri svetem krstu, ko nas je Bog sprejel med svoje otroke in nas poklical, da oznanjamo njegova čudovita dela. Nekatere pa Bog kliče še posebej, da svoje življenje v celoti posvetijo Bogu ter služenju bratom in sestram, da bi se zveličali. Duhovnih poklicev je veliko. To niso samo duhovniki, redovnice in redovniki, ampak tudi mnogi laiki, ki se posvetijo delu za božje kraljestvo, pričevanju in oznanjevanju evangelija. Lep primer takega duhovnega poklica je fokolara  Mira Milavec iz Studenega, ki trenutno dela v Ukrajini in pomaga prizadetim zaradi vojne.
    Duhovni poklici so pokazatelj kako je živa posamezna verska skupnost, družina, župnija … in koliko je prepojena z pristnim evangeljskim duhom.
    Papež Frančišek je pred kratkim povedal, da ni toliko pomembno število kristjanov, kot je pomembno to, da se vsak kristjan trudi in prizadeva za oznanjevanje evangelija.
    V večjem delu EU in tudi pri nas je vedno večje pomanjkanje duhovnih poklicev, kar pomeni, da v ospredje postavljamo posvetno, začasno in materialno namesto duhovne blaginje. Na dolgi rok to pelje posameznike in celotne skupnosti v propad.
    Več kot dovolj razlogov za gorečo molitev, da bi veselje evangelija živeli bolj dosledno in da bi nam Gospod žetve naklonil novih duhovnih poklicev, potrebnih za današnji čas.
  • SOBOTNA MAŠA PRI FARI: Z mesecem majem ukinjamo sobotno mašo pri Fari, ki je v času covida 19 veljala kot nedeljska, saj za to ni več potrebe. Epidemija  se umirja in tudi obisk te maše je bil v zadnjem času bolj skromen.
  • ŽUPNIJSKA KATEHEZA: Po prvomajskih praznikih nadaljujemo z rednimi srečanji župnijske katehete, za vse razrede.
  • MESEC MAJ IN ŠMARNIČNA POBOŽNOST: Mesec maj je na poseben način posvečen Mariji, Božji Materi, po kateri je prišla na svet »duhovna pomlad«, ko je sprejela Božje materinstvo in s tem postala Mati Odrešenika Jezusa Kristusa in tudi naša Mati. Lepo vas vabim k šmarnični pobožnosti, ki bo v mesecu maju, pri vsaki sveti maši med tednom. Med seboj se dogovorite in povabite ter se po družinah ali manjših skupinah zbirajte k šmarnični pobožnosti tudi po vaseh ali posameznih podružnicah.
  • SVETA TROJICA NAD TRNJEM: 2. maja bo ob 12 h maša na Sv. Trojici. Lepo vabljenji.
  • MOLITVENI NAMEN SVETEGA OČETA v maju 2022: »Molimo za mlade ljudi, poklicane k življenju v polnosti, da bi v Mariji odkrili njeno poslušajočo držo, globino razločevanja, pogum vere in prednost služenju«.
  • Župnik prosi, da v maju 2022: »Molimo za starše naših letošnjih  prvoobhajancev, da bi spoznali in v praksi uresničevali svojo nenadomestljivo poslanstvo, ki ga imajo do svojih otrok, da jim s svojim zgledom posredujejo vero in poglobljen odnos do zakramentalnega življenja.
  • MOLITEV ZA MIR V UKRAJINI:  Vsak dan molimo za prenehanje vojne v Ukrajini.
    Svoj dar za pomoč Ukrajini lahko oddaš  v nabiralnik v cerkvi, ki je označen za ta namen, ali pa nakažeš na TRR slovenske Karitas.
  • NAŠI POKOJNI: V petek, 29.4.2022 smo na Ubeljskem pokopali + Zvonimirja Nedoh. Pokojnega in domače priporočam v molitev.
  • VAŠI DAROVI:  Za pomoč Ukrajini ste v nabiralniku, ki je bil za ta namen postavljen v cerkvi, darovali: pri Fari: 1537 €, na Ubeljskem pa  458,32 €
  • ZAHVALA: Vsem, ki ste postavili in pospravili Božji grob, pri Fari in na Ubeljskem, se lepo zahvaljujem.
    Zahvaljujejo se vam tudi strežniki pri Fari, ki so bili deležni vaše radodarnosti ob prinašanju velikonočnega ognja, na Veliko soboto.