Avtor: Avtor Objavljeno: 15. 05. 2022

Landol ob 18 h: za žive in pokojne vaščane Landola

Fara ob 19 h: za + Rajko Konobelj, Hruševje 35, 8 dan

Janez I.

Fara ob 17.30 h srečanje strežnikov (novih)

Strane ob 19 h: za Bojan Brajlih, Strane 4

Krispin

Fara ob 19 h: Jernej in Marija Kontelj, Hrašče 136

Fara ob 18.30 h srečanje katehistinj

Hilarij

Ubeljsko ob 19 h: za + družina Čeledin, Brezje 4

MAJ.

Timotej

Rakulik – Sajevče ob 18 h: za vaščane Sajevč in Rakulika

6. VELIKONOČNA N.

Nedelja turizma

Marjeta, Milan, Emil

Ubeljsko ob 8.30 h za župljane

Fara ob 10 h za: + Aleksander Dekleva, Šmihel 16

70 LETNICA KATOLIŠKEGA TEDNIKA DRUŽINA:  V letu 2022 obhaja verski tednik Družina 70 let od začetka izhajanja. Tudi »Družin« se je tako kot Ognjišče rodila na Primorskem, danes pa je vseslovenski katoliški tednik.

Ob tem jubileju so se in se bodo še zvrstili različni dogodki in praznovanja. Najbolj pomembno pa je, da bi »Družina« prinašala v čim več družin po Sloveniji objektivne informacije o Cerkvi, versko znanje in duhovno globino. V ta namen so na uredništvu »Družine« pripravili zgibanke, da bi privabili nove naročnike in spodbudili vse, ki Družino redno prejemate in berete. Da bi se novi naročniki lažje odločili, ponujajo možnost za brezplačno prejemanje Družine, en mesec.

Vsak dan nas zasipajo številne informacije, ki so pogosto zelo vprašljive, zato je nevarnost, da postanemo  »posvetni kristjani«. To pomeni, da razmišljamo, se odločamo in živimo kot tisti, ki jim vera zelo malo ali nič več ne pomeni. Na to nas opominja papež Frančišek.

Verski tisk, če ga redno vzamemo v roke in beremo, nam lahko pomaga k bolj poglobljenemu razmišljanju in bolj krščanskemu življenju.

SREČANJE STARŠEV PRVOOBHAJANCEV: Starše prvoobhajancev vabim na srečanje, ki bo v ponedeljek 16.5.2022 po večerni maši, v župnišču pri Fari.

SREČANJE STREŽNIKOV: Po pogovoru s starši in ŽPS smo se odločili, da okrepimo strežniško skupino pri Fari. Prvo srečanje za mlajše strežnike bo v sredo, 18.5.2022 ob 17.30 h pri Fari.

SREČANJE KATEHISTINJ: Katehistinje vabim na srečanje, ki bo  v četrtek, 19.5.2022 po večerni maši, v župnišču pri Fari. Dogovorili se bomo o zaključku letošnjega veroučnega leta, ki bo v soboto, 4.6.2022.

OPASILO V LANDOLU IN V RAKULIKU: Na god sv. Jošta, v torek, 17.5.2022 bo ob 18 h maša v Landolu. Janeza Nepomuka pa bomo počastili v soboto, 21.5.2022 v Rakuliku, kjer bo maša ob 18 h. Lepo vabljeni.

SLOVENSKA KARITAS prosi za pomoč in darove s katerimi pomaga družinam in posameznikom, ki so v stiski. »Pomagajmo preživeti in živeti« je geslo pod katerim zbirajo pomoč za ljudi v Sloveniji. V letu 2021 je Karitas pomagala 89.750 ljudem. Kdor želi darovati v ta namen lahko vzame zgibanko s priloženo položnico.

MOLITVENI NAMEN SVETEGA OČETA v maju 2022: »Molimo za mlade ljudi, poklicane k življenju v polnosti, da bi v Mariji odkrili njeno poslušajočo držo, globino razločevanja, pogum vere in prednost služenju«.

Župnik prosi, da v maju 2022: »Molimo za starše naših letošnjih  prvoobhajancev, da bi spoznali in v praksi uresničevali svojo nenadomestljivo poslanstvo, ki ga imajo do svojih otrok, da jim s svojim zgledom posredujejo vero in poglobljen odnos do zakramentalnega življenja.

MOLITEV ZA MIR V UKRAJINI:  Vsak dan molimo za prenehanje vojne v Ukrajini.
Svoj dar za pomoč Ukrajini lahko nakažeš na TRR slovenske Karitas.