Avtor: Avtor Objavljeno: 22. 05. 2022

Strane ob 8.30 h opasilo: za žive in pokojne župljane

Fara ob 10 h prvo sveto obhajilo

Maša za  + Marija Štamberger, Vipava

GOSPODOV VNEBOHOD: Praznik Jezusovega vnebohoda obhajamo 40 dni po Veliki noči.
Vsebina tega praznik nas opozarja na to, da smo vsi poklicani v območje božjega, večnega, popolnega, svetega in dokončnega.
Jezus je z vnebohodom spremenil le način svoje prisotnost med nami. Z nami ostaja na skrivnosten, neviden način, pod podobami. Svojim učencem in prijateljem zagotavlja: «Jaz sem z vami vse dni, do konca sveta«, obenem pa je ves z Očetom v Sv. Duhu.
Njegov vnebohod nas ne odvrača od prizadevanja za boljši svet in boljše medčloveške odnose. Prav obratno, spodbuja nas k zavzeti dejavnosti da bi vsi ljudje postajali vedno bolj ena družina, bratje in sestre in vedno bolj eno Božje ljudstvo. Obenem pa nam nalaga dolžnost oznanjevanja in pričevanja, da je Jezus Pot, Resnica in Življenje, za vsakega človeka.

PROŠNJI DNEVI: Tri dni pred Gospodovim vnebohodom obhajamo prošnje dneve. Včasih so bili namenjeni predvsem prošnji za božji blagoslov na polju in drugega kmečkega dela s katerim so se ljudje preživljali. Danes Gospoda vsega stvarstva prosimo za blagoslov vsega našega dela in za varstvo pred različnimi naravnimi, podnebnimi nesrečami, vojno in drugimi stiskami.

SPOVED ZA OTROKE IN PRVOOBHAJANCE: V pripravi na zaključek veroučnega in katehetskega leta ter na prvo sveto obhajilo, bodo imeli prvoobhajanci in otroci iz druge triade OŠ, ta teden sveto spoved. V sredo, ko je spoved za prvoobhajance, bo za njihove starše na razpolago tuj spovednik.

PRAZNIK PRVEGA SVETEGA OBHAJILA: V nedeljo 29. maja 2022 bo pri Fari prejelo prvo sveto obhajilo 8 otrok, iz tretjega razreda. Hvala vsem , ki molite za otroke in mladino, hvala staršem prvoobhajancev za sodelovanje in ves trud, da bi otroci vedno bolj odkrivali kako jih ima Jezus rad in bi se vse življenje trudili za to, da bi z vero in ljubeznijo prejemali Jezusa v svetem Rešnjem Telesu.

POLETNI TEDNI ZA MLADE V STRŽIŠČU: Vsako leto potekajo v mesecu juliju in avgustu počitniški tedni za mlade v Stržišču pod Črno prstjo. Na oglasni deski imate plakat, ki vas na to opozarja in vabi mlade tudi iz naše župnije, da se  prijavite.

MOLITVENI NAMEN SVETEGA OČETA v maju 2022: »Molimo za mlade ljudi, poklicane k življenju v polnosti, da bi v Mariji odkrili njeno poslušajočo držo, globino razločevanja, pogum vere in prednost služenju«.

Župnik prosi, da v maju 2022: »Molimo za starše naših letošnjih  prvoobhajancev, da bi spoznali in v praksi uresničevali svojo nenadomestljivo poslanstvo, ki ga imajo do svojih otrok, da jim s svojim zgledom posredujejo vero in poglobljen odnos do zakramentalnega življenja.

MOLITEV ZA MIR V UKRAJINI:  Vsak dan molimo za prenehanje vojne v Ukrajini.
Svoj dar za pomoč Ukrajini lahko nakažeš na TRR slovenske Karitas.

VAŠI DAROVI: Ob pogrebu pokojnega + Rajka Konobelj, iz Hruševja, ste na pobudo domačih darovali za potrebe cerkve sv. Danijela v Hruševju 130 €.
Dobrotnik - oseba, ki ne želi biti imenovana, je za nove svečnike v cerkvi na Ubeljskem darovala 800 €. Vsem dobrotnikom naših cerkva, iskrena hvala.

ZAHVALA: Zahvaljujem se Bojanu Slivar za cepljenje drv.
Na Ubeljskem in pri Fari je od spomladi do pozne jeseni potrebno kositi travo okrog cerkve in župnišča. Za to na Ubeljskem skrbi Aleš Natlačen, pri Fari pa v dogovoru še z nekaterimi drugimi Marjan Čuk.
Vsem se najlepše zahvaljujem za pomoč ter za delo in skrb.