Avtor: Avtor Objavljeno: 26. 06. 2022

Fara ob 19 h: za + starši Tominec, Hrenovice

Fara ob 18.30 h sestanek ŽK

Estera, Aron

Prvi petek: dopoldne obisk bolnih in starejših na domu

Ubeljsko ob 19 h: za + Miroslav in Pepca Cole in + Cole

Janez F. Regis

Razdrto ob 19 h: za + Matjaž, Romana in Jožef Peterka, R. 29

14. NEDELJA

Ned. Slovencev po svetu, Tomaž ap.

Ubeljsko ob 8.30 h: za + Marija in Franc Furlan in brata, VU 4a

Fara ob 10 h: za + Ivana Čič, po namenu iz Vipave

Postojna –  srebrna maša g. dekana, Jožefa Korena

PRIJAVNICE ZA ORATORIJ: Na polici za tisk lahko vzamete prijavnice za letošnji oratorij, ki bo potekal od 8 – 10. avgusta 2022. Prva dva dneva bo oratorij na Ubeljskem, zadnji dan in zaključek bo pri Fari. Prosim, da starši oddate izpolnjene prijavnice v za to označen nabiralnik, ali pa osebno župniku, Tini Morel ali Neži Požar.

SV.  PETER V GORIČAH: Na praznik apostolov Petra in Pavla ste lepo vabljeni k praznovanju in sveti maši v Goriče.

SESTANEK ŽUPNIJSKE KARITAS: V četrtek, 30. junija je pri Fari po maši sestanek ŽK.

NEDELJA SLOVENCEV PO SVETU: Prvo nedeljo v juliju obhajamo nedeljo Slovencev po svetu. Na ta način želimo utrjevati medsebojno povezanost vseh Slovencev doma in po svetu in se zahvaliti Bogu in vsem, ki so se skozi stoletja trudili, da lahko danes živimo v miru in v samostojni državi Sloveniji.

MOLITEV: Papež Frančišek prosi, da v juliju 2022: »Molimo za ostarele, ki predstavljajo korenine in spomin naroda, da bi njihove izkušnje in njihova modrost pomagala mladim gledati v prihodnost z upanjem in odgovornostjo.«

Župnik prosi, da v juniju 2022 »Molimo za ljudi, ki so zaradi naravnih nesreč, vojne in nasilja morali zapustiti svoje domove in iščejo pomoč, zatočišče in usmiljenje pri ljudeh in pri Bogu.«

ZAHVALA: Velika zahvala vsem, ki ste pomagali pri pripravi in izvedbi birmanskega vikenda na Vojskem. Naj lepo vzdušje spodbuja k nadaljnji skrbi za vzgojo mladih v plemenite ljudi in zavzete kristjane. Za avtobusni prevoz in hrano prispevate še 15 €.

župnik  Vinko