Avtor: Avtor Objavljeno: 3. 07. 2022

Urh, Uroš

Po namenu

Ciril in Metod slov. ap.

V zahvalo (maševal bom v Stržišču)

Marija Goretti

Za + starši in bratje Stegel, Hrenovice 15 ( v Stržišču)

b. sl. Anton Vovk

Za + Pavlovčič, Goriče 17 ( v Stržišču)

Kilijan, Prokopij

Za župljane ( v Stržišču)

JUL.

Avguštin Zhao in kit. muč.

Landol: poroka Ingrid in Aljaž

Ubeljsko ob 19 h: za Henrik Fabčič, Deskle  28

Alma, Amalija,

Antonji Pečerski

Fara ob 8.30 h: za + Kontelj, Hrenovice 15

Ubeljsko ob 10 h:  za žive in pokojne vaščane

ŽUPNIK V STRŽIŠČU: Ta teden sem skupaj z župnikom Tomažem,  iz Podnanosa, v Stržišču, s skupino mladih, ki so se prijavili za počitniški teden duhovnost, v tem terminu. V soboto 9. 7..22 bom maševal že doma. Svete maše, ki so navedene v oznanilih bom maševal v Stržišču, drugače bi jih moral oddati.

V času moje odsotnosti se v nujnih primerih obrnite na župnijski urad v Postojni.

MAŠE IZVEN ŽUPNIJE: V juliju in avgustu bom zaradi dopusta, ki si ga lahko vzamem le po par dni skupaj, odsoten še parkrat. Kadar sem odsoten in v župniji ni maše, vsak dan mašujem, zato kdor želi lahko naroči maše, ki jih lahko opravim izven župnije.

OPASILO NA UBELJSKEM: Na ŽPS smo se dogovorili, da bomo zunanjo slovesnost v čast sv. Urhu obhajali v nedeljo, 10. julija, zato bo to nedelja maša pri Fari ob 8.30 h, na Ubeljskem pa ob 10 h. Gospodinje prosim, da poskrbijo za pecivo. Lepo vabljeni na Ubeljsko.

MOLITEV: Papež Frančišek prosi, da v juliju 2022: »Molimo za ostarele, ki predstavljajo korenine in spomin naroda, da bi njihove izkušnje in njihova modrost pomagala mladim gledati v prihodnost z upanjem in odgovornostjo.«

Župnik prosi, da v juniju 2022 »Molimo za ljudi, ki so zaradi naravnih nesreč, vojne in nasilja morali zapustiti svoje domove in iščejo pomoč, zatočišče in usmiljenje pri ljudeh in pri Bogu.«

ZAHVALA: Zahvaljujem se g. Srečku Šajnu, ki je poravnal gradbene stroške, v višini 300 €, za dostopno pot pri cerkvi sv. Ane v Hraščah.

ORATORIJ: Od 8. do 10. avgusta 2022 -  Prijavnica.

župnik  Vinko