Avtor: Avtor Objavljeno: 24. 07. 2022

Ignacij Lojolski

Ubeljsko ob 8.30 h: za župljane

Fara ob 10 h: za + Tomaž in Vili Tavčar, Hrašče

• MOLITEV ZA BODOČEGA ŠKOFA: Naš škof, dr. Jurij Bizjak je letos dopolnil 75 let. Dokler sveti oče, papež Frančišek ne bo imenoval njegovega naslednika, bo škof Jurij še naprej opravljal svojo službo. Škof Jurij prosi vse vernike, da za bodočega škofa, ki ga bo izbral in imenoval papež Frančišek, že sedaj vsak dan molimo, da bo za vse ljudi in vernike v naši škofiji dobri pastir po Jezusovem Srcu. Tudi sam vas prosim in priporočam, da radi molite za bodočega škofa.

V ta namen bomo molili pri vsaki sveti maši. Molitev najdete spodaj.

• MOLITEV ZA PRENEHANJE SUŠE IN POŽARA NA KRASU: Ne le pri nas ampak tudi po mnogih drugih deželah je huda suša in divjajo požari. V svoje vsakdanje molitve vključimo tudi naslednji prošnji:

Gospod vsega stvarstva, odpusti človeku grehe proti naravi in usmeri njene moči tako, da bomo obdarjeni z dežjem.

Dobri Bog, prosimo te za tiste, ki sodelujejo pri gašenju požara na Krasu; vlivaj jim telesnih in duhovnih moči in naj jih pri delu varujejo angeli varuhi.

• PRAZNOVANJE SVETE ANE IN JOAHIMA V HRAŠČAH: V soboto, 30. julija bo v Hraščah ob 18 h sveta maša, pri kateri se bomo Bogu zahvalili za vse dobre matere in očete in počastili sveto Ano in Joahima. Lepo vabljeni v Hrašče.
  • ZBIRANJE POMOČI ZA ŠOLSKE POTREBŠČINE: Karitas prosi in vabi k zbiranju sredstev s katerimi vsako leto pomagajo socialno ogroženim otrokom po vsej Sloveniji, da si lahko kupijo šolske potrebščine za novo šolsko leto. Lansko leto so na ta način pomagali skoraj 13.000 otrokom. Letos so potrebe in prošnje za pomoč še večje.

Na polici za tisk lahko zamete zgibanko v kateri je tudi položnica, s katero nakažete svoj dar.

• ZAŠČITA PRED COVID OKUŽBO: Ponovno se širi covid okužba. Strokovnjaki priporočajo, da v vseh zaprtih prostorih nosimo maske in se kolikor mogoče zaščitno obnašamo. Zaradi velike vročine in preprečevanja okužb pri Fari v nedeljo, 24.7.2022 po maši ne bo družabnega srečanja. V cerkvi pa vsem, zlasti starejšim priporočamo nošenje zaščitne maske.
  • PRIJAVNICE ZA ORATORIJ: Na polici za tisk lahko vzamete prijavnice za letošnji oratorij, ki bo potekal od 8 – 10. avgusta 2022. Prijavnice ste dobili tudi v elektronski obliki vsi, ki na ta način prejemate oznanila. Prva dva dneva bo oratorij na Ubeljskem, zadnji dan in zaključek bo pri Fari. Prosim, da starši oddate izpolnjene prijavnice v za to označen nabiralnik, ali pa osebno župniku, Tini Morel ali Neži Požar.
  • STROŠKI ZA BIRMANSKI VIKEND: Vsi bodoči birmanci ste že poravnali stroške za bivanje na birmanskem vikendu. Nekateri pa še niste poravnali stroškov za hrano in prevoz z avtobusom, ki znašajo 15 €. Lepo prosim, če to lahko poravnate čimprej.
  • MOLITEV: Papež Frančišek prosi, da v juliju 2022: »Molimo za ostarele, ki predstavljajo korenine in spomin naroda, da bi njihove izkušnje in njihova modrost pomagala mladim gledati v prihodnost z upanjem in odgovornostjo.«
  • Župnik prosi, da v juniju 2022 »Molimo za ljudi, ki so zaradi naravnih nesreč, vojne in nasilja morali zapustiti svoje domove in iščejo pomoč, zatočišče in usmiljenje pri ljudeh in pri Bogu.«

župnik  Vinko

Molitev za prihodnjega škofa

Ti, Gospod, si naš Pastir!
Mi smo tvoje ljudstvo
in čreda tvoje paše.
Ti poznaš srca vseh in Ti že veš,
kdo bo prihodnji pastir naše škofije.
Pomagaj nam, da bomo našli tistega,
ki bo hodil pred nami in nam kazal pot,
ki bo hodil za nami in pobiral utrujene,
ki bo hodil med nami
in nas vabil k spreobrnjenju.
Dobri Pastir, usliši našo prošnjo.
Ki živiš in kraljuješ vekomaj. Amen.