Avtor: Avtor Objavljeno: 31. 07. 2022

Fara ob 11 h pogreb + Marija Stegel, Studenec

Fara ob 19 h za + sestri Tončka in Slava, Hrenovice 12

Janez M. Vianney

Dopoldne obisk bolnih in starejših na domu

Fara ob 19 h: za + Marija in Stanko Kuštrin, Šmihel 6a

Marija Snežna, Nives

Slavina – zaobljubljen dan: maše ob 7.30 h, 10 h in 18h,

priložnost za spoved od 16 h dalje

Ubeljsko ob 19 h: za + Terezija, Janez in Franc Natlačen VU 23

Jezusova spremenitev na gori

Prva sobota

Fara ob 19 h: za + Jožef in Jožefa Šturm, Landol 41

Sikst II, Kajetan

Ubeljsko ob 8.30 h: za župljane

Fara ob 10 h: za + Jože in Pavla Gruden ter + Vadnjal, Dilce 15

• OBISK BOLNIH IN STAREJŠIH V AVGUSTU: V avgustu je prvi petek na praznik Marije snežne, ko je v Slavini zaobljubljen dan, zato bom bolne in starejše obiskal že v četrtek, 4.8.2022. Prosim, če se med seboj obvestite.
  • ZAOBLJUBLJENI DAN V SLAVINI: V Slavini vsako leto 5. avgusta obhajajo zaobljubljen dan. Letos se bodo spomnili tudi 500 letnice turškega upada. Več informaciji najdete na zgibanki, ki je na mizici za tisk. Priložnost za spoved bo od 16 h dalje.
  • PRIJAVA OTROK ZA 1. RAZRED ŽUPNIJSKE KATEHEZE: Čeprav šele začenjamo zadnji mesec počitnic prosim starše, ki boste letošnjo jesen vpisati otroke v 1. razred OŠ, da  jih prijavite tudi v 1. razred župnijske kateheze (verouka). Izpolnjeno vpisnico lahko oddate župniku osebno ali pa v poštni nabiralnik župnišča pri Fari ali na Ubeljskem. Vpisnico najdete TUKAJ.
  • ZBIRANJE POMOČI ZA ŠOLSKE POTREBŠČINE: Karitas prosi in vabi k zbiranju sredstev s katerimi vsako leto pomagajo socialno ogroženim otrokom po vsej Sloveniji, da si lahko kupijo šolske potrebščine za novo šolsko leto. Lansko leto so na ta način pomagali skoraj 13.000 otrokom. Letos so potrebe in prošnje za pomoč še večje.

Na polici za tisk lahko zamete zgibanko v kateri je tudi položnica, s katero nakažete svoj dar.

• PRIJAVNICE ZA ORATORIJ: Ta teden je še zadnja priložnost za prijavo na oratoriji, zato prosim, da pohitite. Starši oddate izpolnjene prijavnice v za to označen nabiralnik, ali pa osebno župniku, Tini Morel ali Neži Požar.
  • STROŠKI ZA BIRMANSKI VIKEND: Vsi bodoči birmanci ste že poravnali stroške za bivanje na birmanskem vikendu. Nekateri še niste poravnali stroškov za hrano in prevoz z avtobusom, ki znašajo 15 €. Lepo prosim, če to lahko poravnate čimprej.
  • MOLITEV: Papež Frančišek prosi, da v avgustu 2022: »Molimo za mala in srednje velika podjetja, ki jih je hudo prizadela gospodarska in družbena kriza, da bi našli  potrebna sredstva za nadaljevanje  svojih dejavnost v dobrobit družbe v kateri živijo«.
  • Župnik prosi, da v avgustu 2022 »Molimo za potreben dež in Božje varstvo pred naravnimi nesrečami  ter za spoštljivo in hvaležno ravnanje z vsemi dobrinami«.
  • VAŠI DAROVI: Na krištofovo nedeljo ste za prevozna sredstva misijonarjev darovali pri Fari: 1547,93 €, na Ubeljskem pa 563,07 €. Vaše darove sem že oddal v Misijonsko pisarno v Ljubljani. Vsem hvala in Bog povrni!
  • NAŠI POKOJNI:  V petek je umrla ga. Marija Stegel iz Studenca. Letos bi dopolnila 100 let življenja. Pogreb bo v sredo, 3.8.2022 ob 11 h, pri Fari. Pokojne in njenih domačih se spomnimo v molitvi.

župnik  Vinko