Avtor: Avtor Objavljeno: 7. 08. 2022

Maksimilijan Kolbe

Ubeljsko ob 8.30 h: za župljane

Fara ob 10 h: za + Lenasi, Viko, + Šantelj in Jože, Šmihel 12

• ORATORIJ NA UBELJSKEM IN PRI FARI:  V ponedeljek 8. in torek 9. avgusta bo oratorij potekal na Ubeljskem, v sredo, 10. avgusta pa pri Fari, kjer ga bomo tudi zaključili s sveto mašo ob 16 h. Na zaključek oratorija ste vabljeni tudi starši in domači otrok in animatorjev, ki bodo sodelovali na oratoriju.
    Glavna vsebina letošnjega oratorija je življenje in duhovna pot Ignacija Lojolskega, ustanovitelja jezuitov in pomoč otrokom, da odkrivajo njegova sporočila za naš čas in za naše življenje.
  • PRIJAVA OTROK V 1. RAZRED ŽUPNIJSKE KATEHEZE. Starše, ki boste letošnjo jesen vpisati otroke v 1. razred OŠ, prosim,  da  jih prijavite tudi v 1. razred župnijske kateheze (verouka). Vpisnico najdete TUKAJ; izpolnjeno lahko oddate župniku osebno ali pa v poštni nabiralnik župnišča pri Fari ali na Ubeljskem.
  • ZBIRANJE POMOČI ZA ŠOLSKE POTREBŠČINE: Karitas prosi in vabi k zbiranju sredstev s katerimi vsako leto pomagajo socialno ogroženim otrokom po vsej Sloveniji, da si lahko kupijo šolske potrebščine za novo šolsko leto. Lansko leto so na ta način pomagali skoraj 13.000 otrokom. Letos so potrebe in prošnje za pomoč še večje.
    Na polici za tisk lahko vzamete zgibanko v kateri je tudi položnica, s katero nakažete svoj dar.
  • POPRAVILO ORGEL V ŽUPNIJSKI CERKVI PRI FARI: Zaradi velike vročine in suše, ki nas pesti že skoraj dva meseca, je prišlo do nekaterih poškodb in sprememb na orglah v župnijski cerkvi pri Fari. Poklicali smo strokovnjaka za popravila, ki je skupaj z organistom, g. Bogdanom  v petek, 5. 8. 2022 skušal zadeve popraviti, kolikor je trenutno mogoče. Dokler ne bo popustila vročina, se stanje ne bo normaliziralo.
  • MOLITEV ZA BODOČEGA ŠKOFA: Na klopeh v cerkvi imate podobice s sliko sv. Hieronima, ki je glavni zavetnik naše koprske škofije, na hrbtni strani pa molitev za bodočega škofa. Radi molimo k sv. Duhu za tistega, ki ga bo Gospod po papežu Frančišku izbral za naslednika škofa dr. Jurija Bizjaka.
  • MOLITEV: Papež Frančišek prosi, da v avgustu 2022: »Molimo za mala in srednje velika podjetja, ki jih je hudo prizadela gospodarska in družbena kriza, da bi našli  potrebna sredstva za nadaljevanje  svojih dejavnost v dobrobit družbe v kateri živijo«.
  • Župnik prosi, da v avgustu 2022 »Molimo za potreben dež in Božje varstvo pred naravnimi nesrečami  ter za spoštljivo in hvaležno ravnanje z vsemi dobrinami«.

župnik  Vinko