Avtor: Avtor Objavljeno: 21. 08. 2022

Avguštin

Ubeljsko ob 8.30 h: za župljane

Fara ob 10 h: za  + Jože Kovačič, Hruševje 45

• ŽUPNIK NA DUHOVNIH VAJAH: V začetku prihodnjega tedna sem na duhovnih vajah za duhovnike, zato ne bo v župniji svete maše. V nujnem primeru se obrnite na župnika v Postojni.
  • SESTANEK ŽUPNIJSKEGA PASTORALNEGA SVETA: Predlagam, da bi pred začetkom novega pastoralnega leta imeli prvo sejo ŽPS, v sredo 31. 8. 2022, po večerni maši pri Fari. Kolikor večini članom ŽPS ta datum ne ogovarja, vas prosim, da mi sporočite.

S člani tajništva bomo sestanek pripravili v četrtek, 25. 8. 2022 po večerni maši, v župnišču pri Fari.

• KRIŽ NA POKOPALIŠČU, PRI FARI:  V torek smo začasno odstranili križ na pokopališču, pri Fari. Hvala g. Leonu in g. Romanu za to delo.

Dokler ne bo obnovljen kamniti del podstavka na katerem je bil križ postavljen, toliko časa na pokopališču ne bo križa.

Hvala vsem, ki ste ponudili les za nov križ na pokopališču. Ko se bomo z mizarjem dogovorili, vam sporočimo kakšen les potrebujemo.

Vse župljane, ki  ste na kamniti polici pod križem prižigali sveče, prosim, da tega ne delate, ker je veter večkrat prevrnil sveče in se je vroč vosek polil po kamnu. Tega ni mogoče očistiti, ker se vosek vpije v kamen. Zato pred križem lahko prižigate samo elektronske sveče ali pa sveče, ki jih postavite v kovinski podstavek, ki ga veter ne more prevrniti. Tudi v tem primeru sveč ne postavljajte na kamen.

• POŠKODBA HRENOVIŠKE KAPELICE: Močan veter je v tem tednu odlomil precej velik vrh z lipe na desni strani hrenoviške kapelice. Deblo je pri padcu poškodovalo vogal kapelice. Očitno sta obe lipi ob kapelici precej krhki in načeti, zato je v bodoče možno pričakovati še kakšen odlom. Ker sta obe lipi zaščiteni, bomo o težavah obvestili Zavod RS za varstvo narave, OE nova Gorica.
  • ZAHVALA IN PROŠNJA: V nedeljo 21. 8. 2022 obhaja 80 let življenja g. Viktor Premrl iz Stran, ki je že od mladih nog zavzet in zvest pevec v cerkvenem zboru na Ubeljskem. Župnik, pevci in pevke ter župljani se mu iz srca zahvaljujemo za požrtvovalnost, zvestobo in lep zgled cerkvenega pevca. Obenem vabimo mlade in manj mlade, da bi radi sledili njegovemu zgledu in s svojim petjem sodelovali in pomagali pri češčenju in slavljenju Boga, pri bogoslužju v naših cerkvah. G. Viko, iskrena hvala, Bog Vas živi še na mnoga leta!
  • PRIJAVA OTROK V 1. RAZRED ŽUPNIJSKE KATEHEZE.

Starše, ki boste letošnjo jesen vpisati otroke v 1. razred OŠ, prosim,  da  jih prijavite tudi v 1. razred župnijske kateheze (verouka). Prijavnico najdete tukaj. Izpolnjeno prijavnico lahko oddate župniku osebno ali pa v poštni nabiralnik župnišča pri Fari ali na Ubeljskem.

• ZBIRANJE POMOČI ZA ŠOLSKE POTREBŠČINE:

Karitas prosi in vabi k zbiranju sredstev s katerimi vsako leto pomagajo socialno ogroženim otrokom po vsej Sloveniji, da si lahko kupijo šolske potrebščine za novo šolsko leto. Lansko leto so na ta način pomagali skoraj 13.000 otrokom. Letos so potrebe in prošnje za pomoč še večje.

Na polici za tisk lahko zamete zgibanko v kateri je tudi položnica, s katero nakažete svoj dar.

• MOLITEV: Papež Frančišek prosi, da v avgustu 2022: »Molimo za mala in srednje velika podjetja, ki jih je hudo prizadela gospodarska in družbena kriza, da bi našli  potrebna sredstva za nadaljevanje  svojih dejavnost v dobrobit družbe v kateri živijo«.
  • Župnik prosi, da v avgustu 2022: »Molimo za potreben dež in Božje varstvo pred naravnimi nesrečami  ter za spoštljivo in hvaležno ravnanje z vsemi dobrinami«.

župnik  Vinko