Avtor: Avtor Objavljeno: 28. 08. 2022

Fara ob 19 h: za + Ana Magajna, Goriče 20

Fara ob 16 h spoved za 4., 5.r ;  ob 17h spoved za 6. razred

Marjeta

Prvi petek – dopoldne obisk starejših in bolnih na domu

Ubeljsko ob 19 h: za + Zvonimir Nedoh, Ubeljsko

Ubeljsko ob 17 h spoved za 4. in 5.r, ob 18 h za 6. in 7.r.

Gregor Veliki

Prva sobota

Fara ob 19 h: za + Marija Stegel, Studenec 10, 30 dan

Za + Lado Smrdelj, Studenec 13 (oddana)

Angelska nedelja

Katehetska nedelja – začetek veroučnega leta

Ubeljsko ob 8.30 h: za župljane

Fara ob 10 h : za + Albert Karuza in + Karuza, Landol 14

• ZAČETEK VEROUČNEGA LETA 2022/23: Pred začetkom veroučnega leta bodo otroci imeli priložnost za sveto spoved. Otroci druge triade bodo imeli spoved ta teden, drugi pa v naslednjem tednu.

V ponedeljek, 29.8.2022 se bomo na srečanju s katehistinjami dogovorili za veroučni urnik. Urnik bomo staršem posredovali po elektronski pošti. Skupaj z urnikom boste starši prejeli tudi obvestilo o ceni učbenikov, delovnih in  liturgičnih zvezkov ter letnega prispevka za verouk.

Zaradi družinskih in službenih obveznosti bosta letos dve katehistinji manj,  zato prosim vse starše za razumevanje in sodelovanje.

Skrb za versko vzgojo v družini in sodelovanje pri župnijski katehezi  je za verne starše in otroke daleč bolj pomembna, kot kateri koli krožek, ali obšolska dejavnost. Jezus je to lepo povedal: »Kaj človeku pomaga, če si ves svet pridobi, svojo dušo pa zapravi ali pogubi!« Mt 16, 26

Katekizem katoliške cerkve pravi: »Kateheza je vzgoja otrok, mladine in odraslih v veri ter vsebuje organski in sistematični pouk v krščanski veri, da bi jih uvedli v polnost krščanskega življenja.« KKC 5

Novo katehetsko leto bomo začeli v nedeljo 4. septembra 2022, z sveto mašo. Vabim  otroke in starše, da pridete k sveti maši. Skupaj bomo prosili za Božji blagoslov v novem šolskem in katehetskem letu, da bi vsi napredovali v modrosti in milosti pred Bogom in pred ljudmi.

• DAR ZA MAŠO: Slovenski škofje so določili, da je od 1.9.2022 dalje dar za mašo

23,00 €. Do sedaj je bil 20,00 €. Hvala in Bog povrni vsem, ki ste že do sedaj darovali več kot je bilo določeno.

Trudimo se, da v vsakdanjem pogovoru uporabljamo pravilen izraz: dar za mašo. Narobe je, če rečemo: »Koliko stane maša? ali Prišel sem plačat mašo«.

Pravilno je, če rečem: » Koliko je dar za mašo? oz. Prinesel sem dar za mašo«

Sveta maše je Jezusova daritev za naše odrešenje in je ni mogoče »plačati«, ker ima neprecenljivo vrednost. Dar za mašo, je dar  za duhovnika, ki je ali bo daroval sveto mašo. Ti darovi so v večini primerov  glavni prihodek za vzdrževanje duhovnikov, ker duhovniki za delo ki ga opravljamo v župniji, ne prejemamo plače. Vedno več je duhovnikov, ki nimajo dovolj darov za maše, zato si duhovniki med seboj solidarnostno pomagamo. V naši škofiji duhovniki 10% vseh letnih prihodkov damo v skupni solidarnostni sklad, iz katerega prejemajo pomoč tisti duhovniki, ki so na župnijah, kjer imajo manjše prihodke.

Prav tako si duhovniki pomagamo med seboj na ta način, da mašne namene in darove za maše, ki jih ne moremo opraviti v domači župniji oddamo duhovnikom, ki nimajo dovolj naročil za svete maše.

• SESTANEK ŽUPNIJSKEGA PASTORALNEGA SVETA: Ker bomo gradivo za srečanja ŽPS v pastoralnem letu 2022/23 dobili 1. septembra 2022, bomo prvo srečanje ŽPS v novem pastoralnem letu premaknili na ponedeljek, 5.9.2022, po večerni maši, ki bo pri Fari. V tem tednu boste člani ŽPS prejeli po e-pošti zapisnik zadnje seje in dnevni red, da se boste na srečanje lahko pripravili.
  • NOV SEZNAM ZA BRALCE BOŽJE BESEDE NA UBELJSKEM: Na oglasni deski je nov razpored za bralke in bralce Božje besede, ob nedeljah in praznikih. V primeru, da ste na nedeljo ali praznik, ko ste na vrsti za branje, zadržani, sami poskrbite oz. se dogovorite za nadomeščanje.
  • MOLITEV: Papež Frančišek prosi, da v septembru 2022: »Molimo, da bi vse dežele sveta iz svoje zakonodaje odstranile smrtno kazen, ki predstavlja napad na nedotakljivost in dostojanstvo človeške osebe.«
  • Župnik prosi, da v  septembru 2022 »Molimo za duhovnike, katehistinje, starše, otroke in mlade, da bi se v novem pastoralnem letu  skupaj trudili za versko vzgojo in rast v veri.«
  • IZJAVA Sveta krščanskih cerkva in islamske skupnosti v RS, 12. 8. 2022.

Priporočam, da si izjavo preberete. Najdete jo TUKAJ ali tukaj.

župnik  Vinko