Avtor: Avtor Objavljeno: 18. 09. 2022

Razdrto ob 19 h: za + Janko Simčič, Razdrto 1

Matej, evangelist

Svetovni dan miru: ob 18 h se oglasijo zvonovi

po cerkvah in povabijo ljudi k molitvi za mir

Fara ob 18 h srečanje in vaje za strežnike

Fara ob 19 h: za zdravje in v zahvalo, Hrenovice 35

Mavricij

Fara ob 19 h: za + Edvin Posega, Landol 17a

p. Pij iz Petrelcine

Ubeljsko ob 19 h: za + starši Slivar, Mala Brda 8

Bl. Anton M. Slomšek

Fara ob 19 h: + starši Cergol in + Saša Hrašovec, Hrenovice 5

Slomškova nedelja

Ekumenski dan

Kvatrna nedelja – vaši darovi za duhovne poklice

Ubeljsko ob 8.30 h: za + Silvester Mlač, VU 14

Fara ob 10 h: za + Aleš Majerčič, Hrašče 58

• RAZKUŽEVANJE ROK IN MASKE V ZAPRTIH PROSTORIH. S strani naših škofov še nismo prejeli navodil, vendar je zaradi naraščanja okužb in zaradi preprečevanja širjenja okužbe covid 19, potrebna večja previdnost in odgovorno ravnanje. To je tudi priporočilo epidemiološke in zdravniške stroke. V nasprotnem primeru se bomo kmalu znašli v težavah. Svoboda posameznikov nima pravice ogrožati drugih.

Priporočam, da si ob vstopu v cerkev razkužimo roke in zlasti ob nedeljah in praznikih, ko je v cerkvi več ljudi, uporabljamo maske.

• DEKANIJSKO ROMANJE NA BREZJE bo v nedeljo, 23.okrobra 2022 popoldne. Avtobus bo romarje iz naše župnije začel pobirati ob 13 h pri Bolku, nato v Landolu, Hruševju, na Ubeljskem in na Razdrtem. Prijave zbira župnik. Na romanju bo priložnost tudi za sveto spoved, kar bo lepa priprava na praznik Vseh svetih in vernih rajnih. Vabim in priporočam, da se čimprej prijavite, da bomo v dekaniji vedeli koliko avtobusov moramo naročiti.
  • SREČANJE IN VAJE ZA STREŽNIKE: Strežnike na Ubeljskem in pri Fari vabim na srečanje in vaje, ki bodo na Ubeljskem v ponedeljek, 19.9.2022 ob 18 h, pri Fari pa v sredo, 21.9.2022 ob 18 h. V svoje vrste vabimo tudi nove, mlajše strežnike. Pridružijo se nam lahko fantje, ki obiskujejo 2. razred. Starše lepo prosim za podporo in sodelovanje.
  • SLOMŠKOVA NEDELJA. Letos jo obhajamo 24. septembra. Na ta dan je blaženi škof Anton Martin leta 1862 umrl. Kot duhovnik, škof, narodni buditelj, nabožni pisatelj in pesnik ima veliko zaslug ne le za štajerski del  naše domovine ampak za ves slovenski narod. Na Slomškovo nedeljo je tudi kvatrna nedelja. Na to nedeljo gredo vaši darovi za nove duhovne poklice in pomoč duhovnikom.
  • KATEHEZA ZA MLADE: Voditelji mladinske pastorale v naši škofiji vabijo mlade, ki so dopolnili 18 let na srečanja, ki so namenjena mladim te starostne stopnje. Srečanja bodo enkrat mesečno. Prvo tako srečanje bo v soboto, 8.10.2022, ob 20 h v cerkvi v Šturjah (Ajdovščina). Kateheze bo vodila Anja Kastelic. Namen katehez  je prebuditi v srcih mladih pravo ljubezen in življenje. V Ljubljani se je na srečanjih vsakokrat zbralo veliko mladih, zato tokrat to možnost ponujamo mladim v naši bližini. Mladi povabite drug drugega. Več informacij najdete v priponki teh oznanil: TUKAJ.
  • KATEHETSKO PASTORALNA ŠOLA, je šola ki deluje pod okriljem slovenske škofovske konference in usposablja slušateljice in slušatelje za katehetsko pastoralno delo v župnijah, omogoča pa tudi poglobljeno versko znanje in osebno duhovno rast.  Predavanja so enkrat tedensko, dvostopenjski študij traja 4 leta. V naši škofiji letos poteka v župniji Koper sv. Marko in v župniji Nova Gorica. Predavanja začnejo prvi teden v oktobru. Več informaciji najdete na kps.kp@rkc.si

Vse župnije potrebujejo novih sodelavk in sodelavcev, ki so primerno usposobljeni, da lahko v krajevni Cerkvi prevzamejo odgovornost za določena področja.

• SHOD V PODPORO ZAŠČITE OTROK IN DRUŽINSKIH VREDNOT: V koaliciji »Za otroke gre!« vabijo v torek, 27.9.2022, ob 17 h, na shod, ki bo v Ljubljani, pred državnim zborom. Shod je namenjen zaščiti otrok in družinskih vrednot, ki so utemeljene na razodeti Boži besedi in nauku Cerkve. Zaščita teh vrednot je potrebna zaradi spreminjanja družinske zakonodaje, ki poteka v državnem zoru.
  • MOLITEV: Papež Frančišek prosi, da v septembru 2022: »Molimo, da bi vse dežele sveta iz svoje zakonodaje odstranile smrtno kazen, ki predstavlja napad na nedotakljivost in dostojanstvo človeške osebe.«
  • Župnik prosi, da v  septembru 2022 »Molimo za duhovnike, katehistinje, starše, otroke in mlade, da bi se v novem pastoralnem letu  skupaj trudili za versko vzgojo in rast v veri.«

župnik  Vinko