Avtor: Avtor Objavljeno: 25. 09. 2022

Mihael, Gabriel, Rafael

Fara ob 19 h: za + Neža Debevec, Goriče 20

Hieronim cer. uč.

Sv. Hieronim, glavni zavetnik naše škofije

Ubeljsko ob 19 h: za + Zvone Nedoh, VU 25a

OKT.

Terezija Deteta Jezusa

Šmihel ob 17 h: maša za žive in pokojne vaščane

OKT.

Rožnovenska nedelja

Ubeljsko ob 8.30 h: za župljane

Pri Fari celodnevno češčenje

Fara ob 10 h: za + Ivan Doles in starši, Landol 3

• MOLITEV ROŽNEGA VENCA: Mesec oktober je mesec, ko je prav, da se bolj kot običajno potrudimo za molitev rožnega venca.

Birmanci bodo v oktobru, po razporedu, ki ga bodo dobili, pri Fari vsak četrtek in nedeljo 20 minut pred mašo molili v cerkvi rožni venec. Na Ubeljskem pa ob petkih in v nedeljo pred sveto mašo.

Prosim in vabim, da  se v oktobru dogovorite za skupno molitev rožnega venca tudi po družinah, v soseščini, po podružnicah in v drugih skupinah.

• CELODNEVNO ČEŠČENJE PRI FARI: Na rožnovensko nedeljo, 2. oktobra imamo pri Fari celodnevno češčenje. Na ŽPS smo se dogovorili, da bo češčenje potekalo po naslednjem vrstnem redu:

- od 9h do 10h prostovoljci
- sveta maša
- od 11h do 12h fantje in moški
- od 12h do 13h prostovoljci
- od 13h do 14h dekleta in žene
- od 14h do 15h mladi in otroci
- ob 15h sklep z litanijami

Vse skupine prosim za udeležbo in zavzeto sodelovanje. Bog zasluži vso našo ljubezen, hvaležnost in češčenje. Pri tem pa bomo sami prejeli največ njegovega blagoslova in pomoči.

• SREČANJE IN ROMANJE DRUŽIN k sv. Hieronimu na Nanos.

V soboto, 8.10.2022 vabimo družine iz naše župnije, k sv. Hieronimu na Nanos.

Ob 15 h bo v cerkvi sveta maša za družine. Pri maši bodo s prošnjami in zahvalami sodelovale posamezne družine. Po maši bo pred cerkvijo družabno srečanje. V primeru slabega vremena bomo srečanje prenesli na kakšen drug termin.

• RAZPORED ZA ČIŠČENJE VEROUČNIH PROSTOROV: Staršem veroučencev sem ali pa še bom do nedelje poslal spored za čiščenje veroučnih prostorov pri Fari in na Ubeljskem. Spored je narejen za čiščenje 1 x na teden. Hvala za vašo pomoč in sodelovanje.
  • RAZKUŽEVANJE ROK IN MASKE V ZAPRTIH PROSTORIH. Zaradi naraščanja okužb s korona virusom priporočam, da si ob vstopu v cerkev razkužimo roke in zlasti ob nedeljah in praznikih, ko je v cerkvi več ljudi, uporabljamo maske.
  • DEKANIJSKO ROMANJE NA BREZJE bo v nedeljo, 23.okrobra 2022 popoldne. Avtobus bo romarje iz naše župnije začel pobirati ob 13 h pri Bolku, nato v Landolu, Hruševju, na Ubeljskem in na Razdrtem. Prijave zbira župnik. Na romanju bo priložnost tudi za sveto spoved, kar bo lepa priprava na praznik Vseh svetih in vernih rajnih. Vabim in priporočam, da se čimprej prijavite, da bomo v dekaniji vedeli koliko avtobusov moramo naročiti.
  • OPASILO V ŠMIHELU POD NANOSOM: Nadangela Mihaela, ki je zavetnik šmihevske cerkve, bomo počastili v soboto, 2. oktobra 2022. Maša bo ob 17 h. Lepo vabljeni.
  • KATEHEZA ZA MLADE: Voditelji mladinske pastorale v naši škofiji vabijo mlade, ki so dopolnili 18 let na srečanja, ki so namenjena mladim te starostne stopnje. Srečanja bodo enkrat mesečno. Prvo tako srečanje bo v soboto, 8.10.2022, ob 20 h v cerkvi v Šturjah (Ajdovščina). Kateheze bo vodila Anja Kastelic. Namen katehez  je prebuditi v srcih mladih pravo ljubezen in življenje. V Ljubljani se je na srečanjih vsakokrat zbralo veliko mladih, zato tokrat to možnost ponujamo mladim v naši bližini. Mladi povabite drug drugega. Več informacij najdete v priponki teh oznanil.
  • SLOMŠKOV LIST: Kdor nima naročene Družine, lahko vzame na polici za tisk brezplačen izvod Slomškovega lista.
  • POHOD ZA ŽIVLJENJE bo potekal v Ljubljani, 1. oktobra 2022. Zbor je ob 9.30 h na Prešernovem trgu. Pohod je namenjen podpori in molitvi  za nerojene otroke ter njihove  mame in očete v stiskah.

Na mizici za tisk vzemite podobice z molitvijo in informacijo o poteku shoda.

• NOVA SVEČNIKA: V cerkvi sv. Urha na Ubeljskem smo pretekli teden kupili dva nova svečnika. Lepo se zahvaljujem dobrotnici, ki je s svojim prispevkom omogočila to novo pridobitev. Bog povrni.
  • MOLITEV: Papež Frančišek prosi, da v oktobru 2022: »Molimo, da bi Cerkev, zvesta evangeliju in pogumna v oznanjevanju, bila kraj medsebojne solidarnosti, bratstva in sprejetosti, da bi vedno bolj živela v duhu solidarnosti.«
  • Župnik prosi in priporoča, da v oktobru 2022 molimo: »Za starše, da bi zgled molitve pogumno in vztrajno prenašali na mladino in otroke.«

župnik  Vinko