Avtor: Avtor Objavljeno: 2. 10. 2022

Oznanila - 2. oktober 2022

Leto C – 2. 10. 2022

Frančišek Borgia

Teden za življenje;  Oktober mesec misijonov

Ubeljsko ob 15 h: pogreb + Franc Korče, M. Brda 2

Goriče ob 18 h:  za + Frančiška Mejak, Goriče 21

Frančišek Asiški

Ubeljsko ob 18 h – vaje za strežnike

Ubeljsko ob 19 h: za + Ana Miklavčič, Zagon 41

Favstina Kowalska, Flora

Srečanje dekanijskih duhovnikov na Ubeljskem

Razdrto ob 19 h: za + Bruno in Jure Grossi, Razdrto 45

Bruno

Fara ob 17.30 h – vaje za strežnike

Fara ob 19 h: za + Alojzija Rupnik in družina Pavlovčič, Lan.21a

okt.

Rožnovenska M. Božja

Prvi petek- dopoldne obisk bolnih in starejših na domu

Ubeljsko ob 19 h: za + Milena Mohorčič, VU

Tajda

Pri Fari in na Ubeljskem zbiranje hrane za Karitas

Ob 15 h srečanje družin pri sv. Hieronimu na Nanosu

Fara ob 19.30 h: za + Franc in Justina Turk, Hrenovice 6

Dionizij

Ubeljsko ob 8.30 h: za + Franc in Emilja Posega

Fara ob 10 h: za župljane

Razdrto ob 16 h pogreb: + Karlo Matija Gregorič (iz ZDA)

• MOLITEV ROŽNEGA VENCA V OKTOBRU: Vse župljane vabim, da v oktobru večkrat molite rožni venec ali vsaj eno desetko.  Dogovorite se za skupno molitev rožnega venca.

Naši birmanci bodo rožni venec molili  določene dneve pred sv. mašo v cerkvi na Ubeljskem in pri Fari. V ta namen bodo dobili razpored. Starše prosim, da jim pomagate, da bodo takrat, ko so na vrsti, pravočasno prišli v cerkev.

• SREČANJE DRUŽIN pri sv. Hieronimu na Nanosu.

V soboto, 8.10.2022 vabimo družine iz naše župnije, k sv. Hieronimu na Nanos.

Ob 15 h bo v cerkvi sveta maša za družine. Tiste, ki se boste udeležile srečanja, prosim za sodelovanje pri maši (branje berila in prošnje ). Dokončno bomo potrdili, da srečanje bo ali pa ne, v sredo, 5.oktobra 2022. Obvestilo boste prejeli po e- pošti, tako kot prejemate oznanila. Za enkrat je vremenska napoved ugodna.

• VEROUČNA SPRIČEVALA: Po dobrem mesecu verouka več kot 30 otrok še ni prineslo veroučnega spričevala. Kar nekaj je tudi takih, ki so spričevalo sicer prinesli, vendar ga starši niste podpisali. Upam, da ste ga vsaj pogledali.

Lepo prosim, da otroci veroučna spričevala čimprej prinesete župniku oz. katehistinji.

• DEKANIJSKO ROMANJE NA BREZJE bo v nedeljo, 23.okrobra 2022 popoldne. Avtobus bo romarje iz naše župnije začel pobirati ob 13 h pri Bolku, nato v Landolu, Hruševju, na Ubeljskem in na Razdrtem. Prijave zbira župnik. Na romanju bo priložnost tudi za sveto spoved, kar bo lepa priprava na praznik Vseh svetih in vernih rajnih. Vabim in priporočam, da se čimprej prijavite, da bomo v dekaniji vedeli koliko avtobusov moramo naročiti.
  • ZBIRANJE HRANE ZA KARITAS: Župnijska Karitas bo zbirala hrano in pridelke za pomoč potrebnim: pri Fari v soboto, 8. 10. 2022 od 13.00 – 15.00 in v nedeljo, 9. 10. 2022 od 9.30 – 9.55. Na Ubeljskem v garaži župnišča, v soboto, 8. 10. 2022, od 8.00 – 17.00.
  • OKTOBER MESEC MISIJONOV:  Mesec oktober je posvečen misli in molitvi za misijonsko poslanstvo Cerkve. Po svetu trenutno deluje 41 slovenskih misijonarjev in misijonark, v 28 državah sveta. Osrednje vseslovensko praznovanje misijonske nedelje bo letos potekalo v Rogaški Slatini. Ob 15.00 bo molitvena ura s pričevanji misijonarjev, ob 16.00 bo somaševanje vodil celjski škof Maksimilijan Matjaž.
  • SREČANJE KATOLIČANOV IZ SLOVENIJE, HRVAŠKE IN MADŽARSKE:

Tradicionalno srečanje katoličanov iz Slovenije, Hrvaške in Madžarske bo v soboto, 8. oktobra, v Beltincih, v škofiji Murska Sobota. Geslo srečanja je »Skupaj na poti vere in miru.« Začetek srečanja je ob 9 h z molitveno uro. Ob 10 h bo sveta maša in po maši kratek kulturni program.

• KATEHEZA ZA MLADE: Voditelji mladinske pastorale v naši škofiji vabijo mlade, ki so dopolnili 18 let na srečanja, ki so namenjena mladim te starostne stopnje. Srečanja bodo enkrat mesečno. Prvo tako srečanje bo v soboto, 8.10.2022, ob 20 h v cerkvi v Šturjah (Ajdovščina). Kateheze bo vodila Anja Kastelic. Namen katehez  je prebuditi v srcih mladih pravo ljubezen in življenje. V Ljubljani se je na srečanjih vsakokrat zbralo veliko mladih, zato tokrat to možnost ponujamo mladim v naši bližini. Mladi povabite drug drugega.
  • MOLITEV: Papež Frančišek prosi, da v oktobru 2022: »Molimo, da bi Cerkev, zvesta evangeliju in pogumna v oznanjevanju, bila kraj medsebojne solidarnosti, bratstva in sprejetosti, da bi vedno bolj živela v duhu solidarnosti.«
  • Župnik prosi in priporoča, da v oktobru 2022 molimo: »Za starše, da bi zgled molitve pogumno in vztrajno prenašali na mladino in otroke.«
  • NAŠI RAJNI:
    • V ponedeljek, 3.10.2022 bo ob 15 h na Ubeljskem pogreb + Franca Korče, M. Brda 2, ki je umrl 28.10.2022.  Pogreb bo z sveto mašo.
    • V nedeljo, 9.10.2022 bo ob 16 h na Razdrtem pogreb + Karla Matija Gregorič. Njegovo žaro bodo sorodniki pripeljali iz ZDA. Eno uro pred pogrebom se boste od pokojnega lahko poslovili v mrliški vežici na Razdrtem.  Sveto mašo bomo za pokojnega darovali pozneje. Obeh pokojnih in njunih domačih se spomnimo v molitvi.

župnik  Vinko