Avtor: Avtor Objavljeno: 9. 10. 2022

Razdrto ob 19 h: za + Mate Salopek, Razdrto 16

Janez XXII, Bruno Kolnski

Ubeljsko ob 19 h: za + Franc Korče, Mala Brda 3     8 dan

Po namenu Ubeljsko 22  (oddana)

Fara ob 19.30 h: svetopisemska skupina

Maksimiljan Celjski

Fara ob 19 h: za + Ladislav, Ludvik in + Smrdel, Dilce 14

Koloman

Fara ob 19 h: za + Janko Debevec, Hrenovice 4

okt.

Kalist I., Gavdencij

Ubeljsko ob 19 h: za + Edvin Sedej, VU 25a

Terezija Velika

Fara ob 18 h: za + Anton Poljšak, Dilce 36,  8 dan

Fara ob 19 h: za + Jakob Čuk, Dilce 28

Hedvika

Strane ob 8.30: za župljane ( 24. obletnica obnove cerkve)

Fara ob 10.00: za + Vili in Tomaž Tavčar, Hrašče 136

• POBUDA ZA VLOŽITEV ZAKONODAJNEGA REFERENDUMA:

Gibanje za otroke in družine prosi, da podpremo pobudo za vložitev  zahteve za razpis zakonodajnega referenduma, ki se nanaša na uveljavitev Zakona o spremembah družinskega zakonika.

Kristjani spoštujemo različna mnenja, vendar odločno zagovarjamo vrednoto družine. Ker Zakon o spremembah družinskega zakonika prinaša nekatere določbe, ki so za nas popolnoma nesprejemljive, smo dolžni to jasno povedati in podpreti pobudo.

Pobudo podpremo tako, da najpozneje do nedelje, 9. 10. 2022 posredujemo svoje podatke in se podpišemo na zbirnem listu, ki bo na razpolago po nedeljski maši.

• MOLITEV ROŽNEGA VENCA V OKTOBRU: Vse župljane vabim, da v oktobru večkrat molite rožni venec ali vsaj eno desetko.  Dogovorite se za skupno molitev rožnega venca.

Naši birmanci bodo rožni venec molili  določene dneve pred sv. mašo v cerkvi na Ubeljskem in pri Fari. V ta namen bodo dobili razpored. Starše prosim, da jim pomagate, da bodo takrat, ko so na vrsti, pravočasno prišli v cerkev.

• OBNOVA ZIDU POD CERKVIJO PRI FARI: V petek, 7. 10. 2022 smo začeli z obnovo večjega dela zidu pod cerkvijo pri Fari. Dela bodo potekala v oktobru in delno v novembru. Veliko je odvisno od vremena. Zaradi gradbišča bo na parkirišču manj prostora, zato se potrudite, da pridete malo prej, da ne boste zamujali maše.
  • DEKANIJSKO ROMANJE NA BREZJE bo v nedeljo, 23.okrobra 2022 popoldne. Avtobus bo romarje iz naše župnije začel pobirati ob 13 h na Ubeljskem, v Hruševju, Landolu in pri Bolku. Prijave zbira župnik, do 16. 10. 2022. Na romanju bo priložnost tudi za sveto spoved, kar bo lepa priprava na praznik Vseh svetih in vernih rajnih.
  • ZBIRANJE HRANE ZA KARITAS: Župnijska Karitas bo zbirala hrano in pridelke za pomoč potrebnim: pri Fari v soboto, 8. 10. 2022 od 13.00 do 15.00 in v nedeljo, 9. 10. 2022 od 9.30 do 9.55. Na Ubeljskem v garaži župnišča, v soboto, 8.10.202, od 8.00 do 17.00.
  • OKTOBER MESEC MISIJONOV:  Mesec oktober je posvečen misli in molitvi za misijonsko poslanstvo Cerkve. Po svetu trenutno deluje 41 slovenskih misijonarjev in misijonark, v 28 državah sveta. Osrednje vseslovensko praznovanje misijonske nedelje bo letos potekalo v Rogaški Slatini. Ob 15.00 bo molitvena ura s pričevanji misijonarjev, ob 16.00 bo somaševanje vodil celjski škof Maksimilijan Matjaž.
  • KATEHEZA ZA MLADE: Voditelji mladinske pastorale v naši škofiji vabijo mlade, ki so dopolnili 18 let na srečanja, ki so namenjena mladim te starostne stopnje. Srečanja bodo enkrat mesečno. Prvo tako srečanje bo v soboto, 8.10.2022, ob 20 h v cerkvi v Šturjah (Ajdovščina). Kateheze bo vodila Anja Kastelic. Namen katehez  je prebuditi v srcih mladih pravo ljubezen in življenje. V Ljubljani se je na srečanjih vsakokrat zbralo veliko mladih, zato tokrat to možnost ponujamo mladim v naši bližini. Mladi povabite drug drugega.
  • MOLITEV: Papež Frančišek prosi, da v oktobru 2022: »Molimo, da bi Cerkev, zvesta evangeliju in pogumna v oznanjevanju, bila kraj medsebojne solidarnosti, bratstva in sprejetosti, da bi vedno bolj živela v duhu solidarnosti.«
  • Župnik prosi in priporoča, da v oktobru 2022 molimo: »Za starše, da bi zgled molitve pogumno in vztrajno prenašali na mladino in otroke.«
  • NAŠI RAJNI: Umrl je Janko Konkolič, iz Hrašč. Pokojnega in domače priporočam v molitev. Datum pogreba še ni znan.