Avtor: Avtor Objavljeno: 16. 10. 2022

Ubeljsko ob 19 h: v dober namen, Brezje 2a

Pavel od Križa

Hrašče ob 19 h: za + Janko Konkolič, Hrašče 28a,  8 dan

Za + Peter Bocca VU 29  (oddana)

Irena, b.sl. Anton Strle

Fara ob 19 h: za + Pavlin, Hruševje 86

Fara ob 19.30 h srečanje staršev 3. razreda

okt.

Uršula

Ubeljsko ob 19 h: za + Černigoj in Natlačen, VU 14

Janez Pavel II.

Fara ob 19 h: za + Ksaverij Pavlovčič,

Misijonska nedelja

Vaši darovi bodo namenjeni za potrebe misijonov

Ubeljsko ob 8.30 h: za župljane

Fara ob 10 h: za + Andrej Bajc, Goriče 9, Vaje za strežnike

Ob 13 h dekanijsko romanje na Brezje

• DEKANIJSKO ROMANJE NA BREZJE bo v nedeljo, 23.okrobra 2022 popoldne. Avtobus bo romarje iz naše župnije začel pobirati ob 13 h na Ubeljskem, v Hruševju, v Landolu in pri Bolku. Bodite točni! Iz naše župnije je prijavljenih 33 romarjev. Vrstni red pobiranja romarjev bo ravno obraten kot običajno, ker bomo avtobus napolnil šele v Postojni.
  • SREČANJE STARŠEV 3. RAZREDA: Starše otrok, ki obiskujejo verouk v 3. razredu in se pripravljajo na prvo spoved in prvo sv. obhajilo, vabim na srečanja, ki bo v četrtek, 20.10.2022 ob 19.30 v župnišču, pri Fari. Lepo prosim, da se srečanja udeleži vsaj eden od obeh staršev.
  • MISIJONSKA NEDELJA: Letos obhajamo misijonsko nedeljo 23. oktobra. To nedeljo gredo vaši darov za potrebe  misijonov širom po svetu. Že vnaprej, iskrena hvala za vašo radodarnost.
  • VAJE ZA STREŽNIKE: Zaradi sodelovanje v obšolskih dejavnostih, glasbeni šoli, v različnih športih, zelo težko najdemo primeren termin v katerem bi imeli vaje za večino strežnikov. Po pogovoru s strežniki sem se odločil, da bomo na Ubeljskem imeli srečanja in vaje za strežnike ob torkih, pred mašo, pri Fari pa v  nedeljo po maši.
  • MOLITEV ROŽNEGA VENCA V OKTOBRU: Vse župljane vabim, da v oktobru večkrat molite rožni venec ali vsaj eno desetko.  Dogovorite se za skupno molitev rožnega venca.

Birmanci in birmanke molijo rožni venec pri Fari, v četrtek in nedeljo pred mašo, na Ubeljskem pa v petek in v nedeljo pred mašo.

• ZAHVALA ZA ZBRANO HARNO: V soboto in nedeljo 8. in 9. oktobra smo pri Fari in na Ubeljskem zbirali hrano za potrebe karitas. Pri Fari ste darovali 579 kg hrane, na Ubeljskem pa 190 kg. Vsem dobrotnikom se iskreno zahvaljujem za vse  darove, župnijskim sodelavkam karitas pa za zbiranje in prevoz v dekanijsko skladišče v Postojni.
  • MOLITEV: Papež Frančišek prosi, da v oktobru 2022: »Molimo, da bi Cerkev, zvesta evangeliju in pogumna v oznanjevanju, bila kraj medsebojne solidarnosti, bratstva in sprejetosti, da bi vedno bolj živela v duhu solidarnosti.«
  • Župnik prosi in priporoča, da v oktobru 2022 molimo: »Za starše, da bi zgled molitve pogumno in vztrajno prenašali na mladino in otroke.«
  • NAŠI POKOJNI: Umrla je + Mara Pavlin iz Hruševja. Pokopana bo v rojstnem kraju, v župniji Kred, v breginjskem kotu. Pokojno in njene domače priporočam v molitev.

župnik  Vinko