Avtor: Avtor Objavljeno: 23. 10. 2022

Ubeljsko ob 19 h: za pokojne Strane 25

Mihael Rua

Fara ob 19 h: za + Tornič, Hrašče 46

Vrnitev na sončni čas – sprememba urnika sv. maš

žegnanjska nedelja

Ubeljsko ob 9.00: za župljane

Fara ob 10.30: za + Marija in Anton Gruden, Šmihel 53

• ČIŠČENJE IN KRAŠENJE CERKVA: Vsem, ki požrtvovalno in zavzeto skrbite za čiščenje in krašenje naših cerkva, se najlepše zahvaljujem. Še posebej tistim, ki skrbite za župnijsko cerkev sv. Martina pri Fari in sv. Urha na Ubeljskem, kjer so ob nedeljah in praznikih redno svete maše. Hvala tudi tistim, ki poskrbite za čiščenje in krašenje podružnih cerkva, kadar je tam maša.

Stavba cerkve, še posebej župnijske, je naš skupni dom, za katerega smo vsi odgovorni. To pokažete tako, da po svojih močeh prispevate za stroške vzdrževanja in tudi da skrbite za čiščenje in krašenje.

Poleg čiščenja in krašenja je v župniji še vrsta drugih opravil, ki so prav tako potrebna in pomembna za normalno delovanje župnije: ŽPS, ŽGS, ŽK, izredni delivec obhajila, bralci Božje besede, katehistinje, zborovodje, organisti, pevci, mežnar, pobiranje miloščine, strežniki, skrb za pranje in likanje oltarnih prtov in bogoslužnih oblačil, čiščenje veroučnih prostorov, košnja trave, skrb za zvonjenje, za postavljanje jaslic, božjega groba, postavitev oltarjev in organiziranje procesije, skrb za posamezne kapelice, spravilo in žaganje drv, skrb za ogrevanje, razna manjša popravila… Vse to delo je prostovoljno, v korist celotne župnijske skupnosti in v čast Bogu.

Pri Fari je v čiščenje in krašenje župnijske cerkve vključen majhen krog ljudi. Prav bi bilo, da bi ta krog razširili. V župniji ne bi smeli biti le gledalci in zgolj uporabniki. Vsak lahko na svoj način in glede na zmožnosti sodeluje, pomaga in prispeva svoj delež.

• VRNITEV NA SONČNI ČAS: V noči med soboto in zadnjo nedeljo v letošnjem oktobru se bomo vrnili na sončni čas. S tem se spremeni tudi urnik tedenskih in nedeljskih maš. Ob delavnikih bodo svete maše ob 18 h, ob nedeljah na Ubeljskem ob 9 h, pri Fari pa ob 10.30 h. Kakšna sprememba bo le izjemoma.
  • LETNI PRISPEVEK ZA KATEHEZO IN UČBENIKE: Večina staršev, ki imate otroke pri verouku oz. župnijski katehezi ste že poravnali letni prispevek in učbenike. Vsem, ki ste že poravnali obveznosti se iskreno zahvaljujem. Žal smo v nekaj primerih prejeli denar, brez navedbe, za koga oz. za kakšen namen ste ga dali. Zato lepo prosim, da vedno napišete kdo daje in za kakšen namen. Hvaležni bomo, če nam boste tisti, ki ste prispevek oddali brez napisanega namena, to povedali, da zadeve uredimo, tako kot je prav.

Tiste, ki še niste poravnali svojih obveznosti, prosim, da to storite čimprej. V primeru, da ima kdo težave, naj to osebno pove župniku.

• NOVI STREŽNIKI: Veseli smo, da se je dosedanjim strežnikom pri Fari pridružil Teodor, pred tem pa še Gregor in Franci. Na Ubeljskem pa so se dosedanjim strežnikom pridružili: Bine, Jaka, Luka in Filip.  Hvala staršem za podporo in spodbudo in fantom za veselo in požrtvovalno služenje. Hvala tudi dosedanjim strežnikom za pomoč in prijaznost pri uvajanju mlajših. Posebna zahvala in priznanje velja tistim fantom, ki v župniji pomagate in strežete pri maši tudi po končani OŠ.
  • JESENSKE DELAVNICE NA ŠGV: Na Škofijski gimnaziji v Vipavi vabijo osnovnošolce iz 7., 8. in 9, razreda na delavnice, ki bodo potekale 2. novembra dopoldne. Kogar zanima, najde več informacij na spletni strani www.sgv.si.
  • MARJANSKI KOLEDAR: Na razpolago imamo nekaj izvodov marjanskega koledarja. Cena je 3 €. Dobite jih lahko po maši, v zakristiji.
  • ZAHVALA: Zahvaljujem se Poličevim, Alešu in Simonu za žaganje in spravilo drvi v župnišču, na Ubeljskem. Hvala tudi vsem, ki ste sodelovali pri popravilu strehe na cerkvi sv. Urha na Ubeljskem.
  • MOLITEV: Papež Frančišek prosi, da v oktobru 2022: »Molimo, da bi Cerkev, zvesta evangeliju in pogumna v oznanjevanju, bila kraj medsebojne solidarnosti, bratstva in sprejetosti, da bi vedno bolj živela v duhu solidarnosti.«
  • Župnik prosi in priporoča, da v oktobru 2022 molimo: »Za starše, da bi zgled molitve pogumno in vztrajno prenašali na mladino in otroke.«

župnik  Vinko