Avtor: Avtor Objavljeno: 30. 10. 2022

Brinje ob 10.30 h: za pokojne;  Blagoslov grobov

VSI SVETI

Ubeljsko ob 9 h: za župljane; Blagoslov grobov

Fara ob 10.30 h: za + Franc Lavrenčič, Ivan Mavrič in Svetko Gregorič, Goriče 9; Blagoslov grobov; Ob 18 h molitev za rajne na ubeljskem pokopališču, ob 19 h pri Fari

Spomin vernih rajnih

Rakulik ob 16 h: za vse pokojne; Blagoslov grobov

Šmihel ob 17 h: po namenu svetega očeta; Blagoslov grobov

Viktorin Ptujski, Just

Fara ob 18 h: za + Franc Mejak, Goriče 21

Fara ob 18.30 h sestanek ŽK

Karel, Drago

Ubeljsko ob 18 h: za + Franc Korče, Mala Brda 3, 30 dan

Zaharija in Elizabeta

Fara ob 18 h: za + družina Samsa in Rajko Doles, Mala Brda 2

ZAHVALNA NEDELJA

Ubeljsko ob 9 h: za vse župljane

Fara ob 10.30 h: za + Ladislav Pavčič in + Pavčič, Landol 45

• POT SVETOSTI: Papež Frančišek nas vabi: »Vsi smo poklicani biti sveti, ko ljubimo in ko vsak dan pri­čujemo z vsakdanjimi opravili tam, kjer smo. /…/ Ali si poročen, poročena? Bodi svet tako, da ljubiš in skrbiš za svojo ženo ali moža, kakor je to storil Kristus za Cerkev. /…/ Si oče, mati, dedek ali babica? Bodi svet tako, da potrpežljivo učiš otroke hoditi za Jezusom.« (14)
  • MOLITEV ZA RAJNE IN BLAGOSLOV GROBOV: V naši župniji imamo 6 pokopališč, zato bomo tudi letos, tako kot je ustaljena praksa, za naše pokojne molili in blagoslovili grobove: v ponedeljek 31. oktobra na Razdrtem in v Brinju, na praznik Vseh svetih na Ubeljskem in pri Fari in na Verne rajne, 2.11., v Rakuliku in v Šmihelu pri sv. Juriju.

Cerkev naklanja v prvih osmih dneh novembra popolni odpustek za naše rajne, če obiščemo pokopališče, molimo za rajne po namenu svetega očeta in smo bili pri spovedi in obhajilu.

Na praznik Vseh svetih vas lepo vabim k skupni molitvi za rajne na pokopališču na Ubeljskem ob 18 h, pri Fari pa ob 19 h.

• POČITNICE: Otroci imajo v prvem tednu novembra šolske počitnice, zato ta teden nimajo verouka.
  • SESTANEK ŽUPNIJSKE KARITAS: V četrtek, 3. novembra  je v župnišču pri Fari sestanek župnijske Karitas. Lepo vabljeni.
  • JESENSKE DELAVNICE NA ŠGV: Na Škofijski gimnaziji v Vipavi vabijo osnovnošolce iz 7., 8. in 9, razreda na delavnice, ki bodo potekale 2. novembra dopoldne. Kogar zanima, najde več informacij na spletni strani www.sgv.si.
  • ZAHVALNA NEDELJA: »Naj se ti ljudstva zahvaljujejo, o Bog, naj se ti zahvaljujejo vsa ljudstva. Zemlja je dala svoj pridelek, Bog, naš Bog nas blagoslavlja. Bog nas blagoslavlja, naj ga častijo vsi konci zemlje.« (Ps 67).

Ob zahvalni nedelji se iz srca zahvaljujem vsem župljanom za vse dobrote, darove, molitve, sodelovanje in pomoč, tako meni osebno, kot v korist župnije. Še posebej bi se rad zahvalil sodelavcem in sodelavkam, ki pomagate pri številnih opravilih v župniji: članom ŽPS, ŽGS, ŽK, voditeljici svetopisemske skupine, izrednima delivcema obhajila, bralcem Božje besede, prošenj, za vodenje molitve v cerkvi, katehistinjam, zborovodjem, organistom, pevcem, mežnarjem, pobiralcem miloščine, strežnikom, tistim, ki skrbite za pranje in likanje oltarnih prtov in bogoslužnih oblačil, krašenje in čiščenje cerkva, veroučnih prostorov, košnjo trave, skrb za zvonjenje, za postavljanje jaslic, božjega groba, postavitev oltarjev in organiziranje procesije, skrb za duhovniške grobove, skrb za posamezne kapelice, spravilo in žaganje drv, darovane lesne pelete, skrb za ogrevanje, razna popravila, prevoze…in še vse, kar ni našteto, pa je bilo v letu, ki se počasi izteka narejeno z ljubeznijo, Bogu v čast in nam vsem v korist. Naj vam ves trud in požrtvovalnost, dobri Bog povrne z večnimi darovi.

• SESTANEK ŽPS: V ponedeljek, 7. 11. 2022 bo sestanek ŽPS. Vabilo z dnevnim redom in zapisnik zadnje seje boste člani ŽPS prejeli v tem tednu.
  • MARJANSKI KOLEDAR: Na razpolago imamo nekaj izvodov marjanskega koledarja. Cena je 3 €. Dobite jih lahko po maši, v zakristiji.
  • MOLITEV: Papež Frančišek prosi, da v novembru 2022: »Molimo za otroke, ki trpijo – tiste, ki živijo na ulici, žrtve vojne, sirote – da bi jim bil omogočen dostop do izobraževanja in do doživetja družinske topline.«
  • Župnik prosi, da v novembru 2022 molimo: »Molimo za rajne, ki še potrebujejo našo pomoč in še posebej za vse pokojne, ki so pozabljeni.«

župnik  Vinko