Avtor: Avtor Objavljeno: 20. 11. 2022

Ubeljsko ob 18 h: za + Miroslav Posega. M. Brda 5

PRVA ADVENTNA NEDELJA

Modest in Virgil

Začetek adventa;  Nedelja Karitas; Blagoslov adventnih vencev in Marijinih podob. Adventni koledar.

Ubeljsko ob 9.00: za župljane;

Fara ob 10.30: za + Anton in Darko Vadnjal, Šmihel 38

• ZAČETEK ADVENTA: Beseda »advent« pomeni prihod. V adventnem času, ki ga začenjamo s prvo adventno nedeljo, se kristjan pripravljamo na Jezusov prihod, na Jezusovo rojstvo, ki je eden od mejnikov človeške zgodovine.
    Advent ni le obujanje spomina na Jezusovo rojstvo v betlehemskem hlevu, ampak je predvsem priprava, veselje, hvaležnost in praznovanje Jezusovega prihoda danes. Po bogoslužju Cerkve, zakramentih in delovanju Sv. Duha, Jezus prihaja danes za nas, za našo generacijo, sedaj, v letošnjem adventu in letošnjih božičnih praznikih.
    Potrudimo se in pripravimo pot Gospodu, da bo lahko še bolj kot do sedaj vstopil v naše življenje.
    V tem tednu poskrbite za lep adventni venec, ki ga boste prinesli v nedeljo k blagoslovu v cerkev. Na prvo adventno nedeljo bomo  blagoslovili tudi Marijine podobe, ki bodo v adventnem času romale po vaših družinah in domovih. Sami se dogovorite in poskrbite, kdo bo prvi prevzel Marijino podobo in po kakšnem vrstnem redu bo potovala po posameznih vaseh in družinah.
    Ob večerih se v družinah zbirajte k skupni molitvi ob adventnem vencu in Marijini podobi. Radi pridite  tudi med tednom k sveti maši.
  • ADVENTNI KOLEDAR: Otroci bodo v tem tednu pri verouku dobili adventni koledar, ki predlaga, da vsak dan adventa zmolimo določeno molitev ali naredimo dobro delo. V sredini koledarja je list z navodili z izdelavo papirnatega hranilnika, v katerem boste v adventnem času zbirali darove za otroke v misijonskih deželah.
  • ZBIRANJE OBLAČIL IN OBUTVE ZA KARITAS: Župnijska Karitas Hrenovice se je povezala z Društvom prostovoljcev Vincencijeve zveze, ki upravlja zavetišče in dnevni center za brezdomce v Ljubljani. Potrebujejo oblačila, obutev, spodnje perilo, nogavice, šale, kape, rokavice, pasove, posteljnino za enojno posteljo, odeje, blazine...( še najbolj jim primanjkuje moških in zimskih oblačil ). Vsako stvar bodo z veseljem sprejeli, saj je pred vrati zima in vedno več ljudi potrebuje pomoč.
    Pred vhodom v cerkev pri Fari ( pod zvonikom) bo v času  od nedelje 20. 11. 2022,  do nedelje 27. 11. 2022  postavljena škatla z napisom, v katero boste lahko odložili kadarkoli stvari, za katere se boste odločili, da jih lahko podarite.
    Predvsem v pred adventnem času bodimo radodarni. Razveselimo ljudi s stvarmi, ki nam mogoče več ne služijo,  so še uporabne in nam ležijo v omarah.
  • TEDEN KRITAS: Od 21. – 27.11.2022 obhajamo teden Karitas pod geslom: »Skupaj delamo za dobro«. V tem tednu se bo zvrstilo več prireditev po vsej Sloveniji.
  • SVETA CECILIJA IN MAŠA ZA CERKVENE PEVCE:  Na god sv. Cecilije, 22. 11. 2022, bo ob 18. uri, pri Fari maša, za žive in pokojne cerkvene pevce. Vsi cerkveni pevci lepo vabljeni. S cerkvenimi pevci z Ubeljskega in od Fare, ki ste se prijavili, se zberemo na družabnem srečanju in večerji, v nedeljo, 20. 11. 2022 ob 19. uri v gostišču, pri Mileni, v Hruševju. V soboto 26. 11. 2022 pa je v Slavini dekanijsko srečanje organistov, zborovodji in duhovnikov.
  • MAH ZA JASLICE V CERKVI: Tako na Ubeljskem, kot pri Fari prosim vsaj 5 birmancev, da za jaslice v cerkvi pravočasno naberete mah in ga najpozneje do nedelje 18. 12. 2022 prinesete v župnišče. Že vnaprej iskrena hvala.
  • MOŽNOST ZA NAMENITEV DOHODNINE: Kdor želi in ima to možnost lahko del dohodnine (največ 1%) nameni kot donacijo različnim ustanovam. Med temi so tudi župnije. Hvala vsem, ki ste že v preteklem letu del svoje dohodnine namenili naši župniji.
    Obrazec zahtevka za namenitev dela dohodnine najdete na spletni strani :
    http://edavki.durs.si. Izpolnjen obrazec je potrebno poslati na FURS najpozneje do 31. decembra, v letu, za katero se odmerja dohodnina. Davčna številka Župnije Hrenovice je: 15649741.
  • MOLITEV: Papež Frančišek prosi, da v novembru 2022: »Molimo za otroke, ki trpijo – tiste, ki živijo na ulici, žrtve vojne, sirote – da bi jim bil omogočen dostop do izobraževanja in do doživetja družinske topline.«
  • Župnik prosi, da v novembru 2022 molimo: »Molimo za rajne, ki še potrebujejo našo pomoč in še posebej za vse pokojne, ki so pozabljeni.«

župnik  Vinko