Avtor: Avtor Objavljeno: 27. 11. 2022

Karel de Foucauld

Fara ob 18 h: za + Tine in Milka Milharčič, Dilc 10

Vivijana

Prvi petek : obisk bolnih in starejših na domu

Ubeljsko ob 18 h: za Zinka in Žan Premrov, Strane 1

Frančišek Ksaver

Studenec ob 17 h: za + Slavko Konobelj, Studenec 24

DRUGA ADVENTNA NEDELJA

Barbara

Ubeljsko ob 9 h:  za uspešno zdravljenje in ozdravitev

Fara ob 10.30 h: za župljane

• »PRIDITE, HODIMO  V GOSPODOVI LUČI!« Tako nas na začetku adventnega časa vabi prerok Izaija.

V vesoljni in tudi v krajevnih Cerkvah poteka sinodalni proces, ki ga je spodbudil papež Frančišek. Namen tega prizadevanja je, da bi kristjani svojo vero vzeli bolj zares in z življenjem po evangeliju v Očetovo hišo vabili tudi tiste brate in sestre, ki so se od Boga oddaljili.

Dragi župljani, vabim vas, da se v adventnem času vsak vpraša na katerem področju se moram bolj potruditi, da bo zares Jezusov učenec, učenka.

»Bog je luč in nobene teme ni v njem«, pravi apostol Janez.  Če bomo dopustili, da Njegova luč posveti v naše življenje, bomo hitro odkrili, kje so tista področja, kjer se moramo v adventnem času bolj potruditi, da bomo za letošnje božične praznike Jezusa sprejeli tako kot Marija in Jožef, kot pastirji in kot sveti trije kralji.

Vsem želim blagoslovljen adventni čas in dobro pripravo na božične praznike.

• SVETA BARBARA: Sv. Barbara goduje v nedeljo 4. decembra. V naši župniji je tej svetnici posvečena podružna cerkev na Studencu. Počastili jo bomo s sveto mašo, ki bo v soboto, 3.decembra 2022 ob 17 h. Lepo vabljeni k sv. Barbari.
  • PRVI PETEK V DECEMBRU: Bolne in starejše, ki ne morejo v cerkev, bom v decembru obiskal na prvi petek, 2.12.2022 dopoldne.
  • OGREVANJE CERKVE PRI FARI: Za ogrevanje cerkve pri Fari je v preteklosti požrtvovalno skrbel pokojni Slavko Konobelj. Pred začetkom vsake kurilne sezone je očistil peč in nastavil gorilec, če je bilo potrebno.

Pred par dnevi, ko je postalo hladneje, sem poskušal peč večkrat zagnati, pa ni  delovala.

Morda je v župniji kdo, ki se na te stvari razume in bi lahko pogledal, kaj je narobe. Če ne, prosim, da svetujete, koga naj prosimo za pomoč oz. servis.

• MAH ZA JASLICE V CERKVI: Birmance prosim, (vsaj 5 birmancev) da za jaslice v cerkvi na Ubeljskem in pri Fari pravočasno naberete mah in ga najpozneje do nedelje 18.12.2022 prinesete v župnišče. Že v naprej iskrena hvala.
  • REDNA ZBIRKA MOHORJEVE DRUŽBE: V teh dneh ste tisti, ki ste naročeni na Mohorjeve knjige prejeli redno zbirko za letošnje leto.

Do 28.2.2023 je možno po prednaročniški ceni 55 € naročiti redno zbirko za leto 2023. Redna cena je 72 €. Knjige lahko naročite po telefonu: 03 426 48 00

ali na info@celjska-mohorjeva.si  Več informacij dobite na www.mohorjeva.org

• MOŽNOST ZA NAMENITEV DOHODNINE: Kdor želi in ima to možnost lahko del dohodnine (največ 1%) nameni kot donacijo različnim ustanovam. Med temi so tudi župnije. Hvala vsem, ki ste že v preteklem letu del svoje dohodnine namenili naši župniji.

Obrazec zahtevka za namenitev dela dohodnine najdete na spletni strani :

http://edavki.durs.si. Izpolnjen obrazec je potrebno poslati na FURS najpozneje do 31. decembra, v letu, za katero se odmerja dohodnina. Davčna številka Župnije Hrenovice je: 15649741.

• MOLITEV: Papež Frančišek prosi, da v decembru 2022: »Molimo, da bi združenja prostovoljcev in neprofitne humanitarne organizacije našle primerne ljudi, ki bi se zavzemali za skupno dobro in iskali vedno nove poti za sodelovanje na mednarodni ravni.«
  • Župnik prosi, da v decembru 2022 molimo: »Molimo za naše družine, da bi se v adventnem času večkrat zbrale k skupni molitvi ob adventnem vencu in Marijini podobi.«

župnik  Vinko