Avtor: Avtor Objavljeno: 4. 12. 2022

Ubeljsko ob 9 h: za + Elka in Ludvik Stegel, Brezje 7

Fara ob 10.30 h: za župljane; Po maši pri Fari Miklavž

Ubeljsko ob 14 h adventna spoved, ob 15 h na Razdrtem

ADVENTNI VEČERI V POSTOJNI: V adventnem času smo lepo povabljeni, da se udeležimo adventnih večerov, ki bodo v Postojni 2., 9.in 16. decembra ob 19 h, v župnijski dvorani.

• 2. 12. 2022 ob 19 h  bo predavatelj g. Aleš Čerin
  • 9. 12. 2022 ob 19 h bo predavatelj dr. Alan Tedeško
  • 16. 12. 2022 ob 19 h bo predavatelj dr. Gabrijel Kavčič

Podrobnejši spored ste že prejeli po elektronski pošti. Lepo vabljeni.

ADVENTNA SPOVED ZA OTROKE: Ta teden bodo namesto verouka imeli adventno spoved otroci iz 4., 5. in 6. razreda. Naslednji teden pa ostali.

BREZMADEŽNA: V četrtek, 8.12.2022 obhajamo praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije. Vsebina tega praznika se nanaša na versko resnico, da je Bog Marijo, ki jo je izbral za Jezusovo mamo, že ob spočetju obvaroval izvirnega greha. Marija je kljub temu, da sama ni imela nobenega greha, nam vsem zgled in spodbuda za sveto življenje. Ker pa je mati našega Odrešenika jo v litanijah kličemo kot »pribežališče grešnikov«, ker pri svojem Sinu Jezusu prosi in posreduje za naše zveličanje.

ADVENTNA SPOVED NA UBELJSKEM IN RAZDRTEM:  Na Ubeljskem bo priložnost za sveto spoved na 3. adventno nedeljo, 11. decembra 2022, ob 14 h. Spovedoval bo župni, Marjan Škvarč iz Pivke. Po končani spovedi na Ubeljskem bo okrog 15 h na razpolago za spoved še na Razdrtem.

SREČANJE STARŠEV 1., 2. in 3. RAZREDA: V četrtek, 8.decembra, po maši, vabimo starše otrok iz prve triade na srečanje, ki bo v župnišču pri Fari. Lepo prosim, da se srečanja udeleži vsaj eden od staršev.

SV. MIKLAVŽ V BRINJU: Sveti Miklavž, ki goduje v torek, 6. decembra ima svojo cerkev v Brinju. Počastili ga bomo v soboto10.12.2022 s sveto mašo, ki bo ob 17 h. Lepo vabljeni v Brinje.

MOLITEV: Papež Frančišek prosi, da v decembru 2022: »Molimo, da bi združenja prostovoljcev in neprofitne humanitarne organizacije našle primerne ljudi, ki bi se zavzemali za skupno dobro in iskali vedno nove poti za sodelovanje na mednarodni ravni.«

Župnik prosi, da v decembru 2022 molimo: »Molimo za naše družine, da bi se v adventnem času večkrat zbrale k skupni molitvi ob adventnem vencu in Marijini podobi.«

ZAHVALA: Zahvaljujem se g. Milošu Debevcu, ki je poskrbel za popravilo peči za ogrevanje cerkve pri Fari. Hvala tudi vsem, ki ste pri tem pomagali.

Hvala Milanu Mozetiču, ki je popravil programator za zvonjenje v cerkvi sv. Ane v Hraščah.

ZAHVALA: »SKUPAJ DELAJMO DOBRO« - geslo tedna Karitas v tem letu

Prav to smo vsi župljan v preteklem tednu uresničili in dokazali, da skupaj zmoremo. HVALA, res iz srca. HVALA prav vsakem posebej, ki je karkoli daroval za potrebe Vincencijevega zavetišča. Zbrali smo res veliko, zelo veliko oblek, obutve, posteljnine in ostalih stvari, ki smo jih izročili prostovoljcem zavetišča v Ljubljani. Ker je bilo zbranega veliko materiala, smo se dogovorili s centralnim skladiščem Karitas v Ljubljani, da del zbranega pripeljemo njim v skladišče. Razdelili ga bodo med ljudi, ki to potrebujejo. Veseli smo, da smo tako lepo skupaj stopili v adventni čas, saj bo marsikatera bunda, šal ali kapa ogrela telo v tem zimskem času. Mi pa hvala Bogu imamo še vedno vsega dovolj.

V imenu prostovoljcev Vincencijeve zveze, sodelavcev Karitasv Ljubljani ter v imenu članov župnijske Karitas še enkrat HVALA VSEM.

Hvala tudi vsem sodelavkam in sodelavcem ŽK, ki ste pri tej dobrodelni akciji sodelovali in pomagali.

župnik  Vinko