Avtor: Avtor Objavljeno: 11. 12. 2022

Fara ob 18 h: za + Jure in Bruno Grossi, Hrenovice 4

4. ADVENTNA NEDELJA

Vunibald

Kvatrna nedelja - darovi za duhovne poklice in duhovnike

Ubeljsko ob 9 h: za + Herman Debevec, Malo Ubeljsko 9a

Fara ob 10.30 h: za župljane

Fara ob 14 h adventna spoved (dve tuja spovednika)

• ADVENTNA SPOVED NA UBELJSKEM IN RAZDRETEM: Danes, na 3. adventno nedeljo, bo od 14 dalje priložnost za adventno spoved na Ubeljskem: Ko bo končala spoved na Ubeljskem, bo isti duhovnik na razpolago še na Razdrtem. Spovedoval bo župnik iz Pivke, g. Marjan Škvarč.

»Če se v tebi ne rodi, Božiča ni, Božiča ni…!

• ADVENTNA SPOVED ZA OTROKE: Ta teden imajo mladi iz zadnje triade OŠ adventno spoved: pri Fari v četrtek, na Ubeljskem pa v petek.
  • ADVENTNA SPOVED PRI FARI: Na četrto adventno nedeljo, 18. decembra bo pri Fari od, 14 h dalje, priložnost za adventno spoved. Na razpolago bosta dva tuja spovednika: g. Jože Jakopič iz Slavine in g. Zdenko Štrukelj iz Košane.
  • ADVENTNI VEČERI V POSTOJNI: V adventnem času smo lepo povabljeni, da se udeležimo adventnih večerov, ki potekajo v Postojni 2., 9.in 16. decembra ob 19 h, v župnijski dvorani.
    • 16.12.2022 ob 19 h bo predavatelj dr. Gabrijel Kavčič.

Podrobnejši spored: TUKAJ.

• BOŽIČNA DEVETDNEVNICA: V petek, 16. decembra začnemo z božično devetdnevnico, s katero se bomo neposredno pripravili na praznik Jezusovega rojstva. V času od od 18. decembra pa do novega leta otroci ne bodo imeli verouka. Namesto tega naj se udeležujejo božične devetdnevnice in bogoslužja v cerkvi.  Pri Fari bo božična devetdnevnica  v cerkvi vsak dan ob 18h, tudi tiste dneve, ko ne bo svete maše.
  • OTROCI ZA OTROKE V ADVENTU: Otroci, ki so prejeli adventni koledar, ste lepo povabljeni, da v adventnem času prihranite kakšen euro za otroke v misijonih, ki trpijo lakoto in pomanjkanje. Svoje darove boste prinesli Jezusu, k jaslicam v cerkvi na Božič ali novo leto. Na sredini adventnega koledarja najdete navodila za izdelavo hranilnika.
  • OBISK STAREJŠIH IN BOLNIH PRED BOŽIČEM: Starejše in bolne, ki za božične praznike ne bodo mogli v cerkev bom obiskal na domu v sredo, 21.12.2022 dopoldne.
  • ZAKONSKI JUBILANTI:  Na praznik sv. Družine, ki ga bomo letos obhajali v petek 30. decembra, vabim k sveti maši in posebnemu blagoslovu za zakonce vse zakonske pare, ki letos obhajate okrogle jubileje skupnega zakonskega življenja oz. poroke. V času covida to ni bilo mogoče, zato bomo veseli če se pridružite tudi tisti zakonci ki ste jubileje obhajali prejšnji dve leti.

Vse pare, ki se boste udeležili tega srečanja, lepo prosim, da se prijavite župniku najpozneje do 25. decembra 2022.

• BIRMANSKI BOTRI: Na srečanju staršev birmancev 27. oktobra 2022 smo se dogovorili, da najpozneje do Božiča 2022 sporočite župniku kdo bo boter oz. botra vašemu birmancu oz. birmanki. To še posebej velja za tiste botre, ki bivajo v naši župniji. To je potrebno zato, da pravočasno izberete take birmanske botre, ki bodo spolnjevali vsaj osnovne pogoje za to poslanstvo.

Tisti birmanci, ki boste imeli botre iz drugih župnij pa bodo morali prinesti potrdilo svojega župnika en mesec pred sveto birmo. Prosim, da za to pravočasno poskrbite!

• MOLITEV: Papež Frančišek prosi, da v decembru 2022: »Molimo, da bi združenja prostovoljcev in neprofitne humanitarne organizacije našle primerne ljudi, ki bi se zavzemali za skupno dobro in iskali vedno nove poti za sodelovanje na mednarodni ravni.«
  • Župnik prosi, da v decembru 2022 molimo: »Molimo za naše družine, da bi se v adventnem času večkrat zbrale k skupni molitvi ob adventnem vencu in Marijini podobi.«
  • POKOJNI: V torek, 13.12.2022 bo ob 14 h pri Fari pogreb Alojza Petra Vadnal, Studenec 15. Pokojnega in njegove domače priporočam v molitev.

župnik  Vinko